Fórum

Változó kor

Fórum profilkép
Maki 69
2018-02-25 05:24

Sziasztok !!

 

Tegnapi nap találtam rá erre az oldalra ...sosem voltam igazán kövér de súlyfelesleget néha összekaptam  ..KB.2 éve kezdődött a hőhullámok ,menses kimaradások / menopauza / tünetei. Azóta rohamosan hízok ...Smiley+ 10 kg van rajtam ebből 5kg ez idő alatt szedtem fel ..sport és kissebb oda figyelés melett ..Elkeserítő...

Remélem sikerrel járok itt ,veletek..

Van aki hasonló gondal küzd? 

Szép napot..Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2745
Fórum profilkép
aibolya
(aibolya részére, #2744)
2019-06-25 16:14

Elnézést, ha nem egyértelmű mire írtam. Hőhullámokra volt nagyon jó hatású a Barátcserje és a DHEA kapszula. Szerintem érdemes kipróbálni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2746
Fórum profilkép
Elemjah
(aibolya részére, #2745)
2019-06-26 07:49

Szia Ibolya. Köszönöm, a DHEA kapszulának utána járok. A barátcserjét ajánlották ettem, ittam is teába, sajnos nekem még jobban felerősítette a tüneteket. De nekem már nincs menszeszem,lehet az is befolyásolja,hogy mi hat és mi nem. Sokáig szedtem a jamgyökeret,valamennyire segített,de már hozzászokott a szervezetem és az utóbbi időben elhagytam.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2747
Fórum profilkép
Elemjah
(aibolya részére, #2745)
2019-06-26 12:38

Elolvastam a DHEA kapszuláról mindent. Sajnos ez hormon :( :( 

Azért köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2751
Fórum profilkép
Karika61
2019-06-27 16:29

Én egy éve jártam úgy, hogy hirtelen felszedtem 5 kg-ot, utána továbbiakat, minden ok nélkül.

A súlyom ingadozik + inzulinos cukorbeteg vagyok, tehát ami tegnap lement, az ma visszajön.

CSAK HOGY VALAMI Bátorítót mondjak:

Az itteni online kalkulátorok nagyon jók és a hozzátartozó online étkezési napló! Érdemes vezeetni minden falatot és lassan beindult a fogyás, de nagyon lassan. A kitartás a nehéz, de megéri.

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2754
Fórum profilkép
Karika61
(krisztinahajnalka részére, #2723)
2019-07-05 16:05

Szia :)

 

Én is kalóriát számolok, és most néztem át az elmúlt napokat, hogy miből mennyit eszek. Mivel cukorbeteg vagyok,így is vigyáznom kell a CH-ra, de nem tudom, hogy lehet kihozni 20/30 grammot, mivel még a zöldésgekben is van. Meglepő módon a paprikában 5,4/100 gramm és sorolhatnám.

Kenyertet, lisztfélét, rizset, stb, már hosszú idejen nem eszem, de hogy lehetne kihozni ezt a CH értéjet fentiek alapján?

Ha zsirosat eszem, az meg a kalóriát viszi fel?

Leírnád lsz?

 

A másik kérdésem, mindenkinek is, hogy nekem a hasam lett nagy, alig megy le, állítólag alma tipus vagyok, mint egy alma. A derekam látszik szemből, tehát az alakom megmaradt látszólag, de oldalról... :-( Ez normális a túlsúlynál?

 

Köszönöm válaszod!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2755
Fórum profilkép
yoyo
(Karika61 részére, #2754)
2019-07-06 12:23

Szia! Persze, hogy normális. Nekem is a hasam ment le nehezen. A hízás egyénfüggő. Valaki csak a combjára, más csak a fenekére, a szerencsésebbek pedig egyenletesen mindenhova híznak. Amúgy a 20/30 gramm szénhidrátot nem csoda, ha nem tudod kihozni, az nagyon kevés. Tényleg nem egyszerű feladat! De a zöldségekben lévő szénhidráttól nem kell félni az nem cukor, ráadásul sok rost van bennük, ami lassítja a emésztésüket. Meg a zsírtól sem kell annyira tartani. Igen sok kalória, ezért természetesen ügyelni kell a mennyiségre, de az elfogyasztott zsírból kis valószínűséggel lesz ténylegesen zsír rajtad. Plusz a rostokhoz hasonlóan maga a zsír is lassítja a szénhidrátok emésztését, ami cukorbetegeknél kimondottan előnyös tulajdonság.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2756
Fórum profilkép
aibolya
(Elemjah részére, #2740)
2019-07-07 10:05

Szia! Barátcserje és DHEA kapszula. Nekem (és már több ismerősömnek) nagyon sokat segített.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2757
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Karika61 részére, #2754)
2019-07-07 19:50

szia,

 

ketogén diétàt folytatok,amit eszem:hus,turo,tojàs,vaj,olajok és leveles zöldségek,ma példàul 5 tojàst ettem salàtàval,150 gramm sertéspörköltet,vajas kàvét..ez kb 80 gramm fehérje,60 gramm zsir és 25 gramm CH volt,kaloria elég kevés 1000 körül..azt nem mondom,hogy nem tudnék megenni egy tànyér zöldborso levest turos palacsintàval még:-)..ma nem sportoltam,amikor bicajozok(heti 5x 60 km)akkor a zsir magasabb kb 20/30 grammal..ezidàig sokféla diétàval probàlkoztam,a ketogén diéta nàlam bevàlt,sokat lehet erröl olvasni,nem akarom itt kifejteni az egészet...amint elérem a célom aketogén diétàn lazitok ,az alacsony cukortartalmu gyümölcsöket még beleveszem..igy ennyi..éppen egy éve julius 5 én kezdtem igy étkezni,nem voltam mindig következetes de az esetek 80 ban tartottam az irànyelveket,95 röl 75 re fogytam..az utobbi két honapban nek eröltettem a fogyàst inkàbb azon voltam,hogy lassan emelem a bevitt kaloriamennyiséget és közben figyelem a sulyom vàltozàsàt is...kb 1600 kaloriànàl tartok,ha ennyit eszem és nem sportolok,akkor tartom az elért sulyt..szoval most nagy levegöt veszek és folytatom,elsösorban a mozgàsformàn vàltoztatok,15 kilo felesleggel ugy érzem màr elkezdhetek futni és az uszàst szeretném még "beemelni"..van ugyan kettlebel golyom..de valahogy nem vonzo nekem ez a mozgàsforma..fontosnka és hasznosnak tartom ugyan..még gyözködöm magam...(ha aketogén diétàrol szeretnél youtoube felvételt hallgatni,ajànlom neked egy dietetikus Pödör Kovàcs Réka videoit...van sok..de engem ez inditott el ezen az uton)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2758
Fórum profilkép
Karika61
(yoyo részére, #2755)
2019-07-07 23:54

Szia! Köszönöm :) egy kicsit megnyugodtam, ill. elhatárotam, hogy kitúzök egy 40-50-es CHT, ill. a többit is átgondolom még, h mennyit ehetek. És egy kicsit el kezdett beindulni a fogyás... :)

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2759
Fórum profilkép
Karika61
(krisztinahajnalka részére, #2757)
2019-07-08 00:03

Szia Hajnalka,

 

Köszönöm, hogy írtál, azt meg külön, hogy ötletet adtál az ételekkel, egy kicsit kifogytam már belőlük. Én is sok tojást eszem, salátát is, a húst nem kívánom valahogy, de a turót igen. Paradicsom? - magas a CH-ja, de szerintem nem viszi fel a cukrot. Neked is sok sikert kívánok :) a folytatáshoz. A videót megnézem, csak sajnos gerincsérvem van, ami kizár bizonyos mozdulatokat...Smiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő