Fórum

Változó kor

Fórum profilkép
Maki 69
2018-02-25 05:24

Sziasztok !!

 

Tegnapi nap találtam rá erre az oldalra ...sosem voltam igazán kövér de súlyfelesleget néha összekaptam  ..KB.2 éve kezdődött a hőhullámok ,menses kimaradások / menopauza / tünetei. Azóta rohamosan hízok ...Smiley+ 10 kg van rajtam ebből 5kg ez idő alatt szedtem fel ..sport és kissebb oda figyelés melett ..Elkeserítő...

Remélem sikerrel járok itt ,veletek..

Van aki hasonló gondal küzd? 

Szép napot..Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2336
Fórum profilkép
Maki 69
(yoyo részére, #2335)
2018-02-26 18:10

Köszönöm ...igen sajnos hajlamos vagyok esténként nasizni ...de most már oda figyelek mert elkeserít a dolog és nem szeretnék 50 évesen + 10 cipelni ..

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2338
Fórum profilkép
FIP
2018-02-28 20:02

Szia maki69.Ha nagyon nasizni szeretnél akkor javaslom a fűszeres csicseriborsót amit sütőben kell szép pirosra sütni.Isteni es nem hizlal

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2348
Fórum profilkép
Maki 69
(FIP részére, #2338)
2018-03-07 19:58

Szia FIP..

 

Nagyon szépen köszönöm ..kipróbálom 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2352
Fórum profilkép
Gólyaneni
(FIP részére, #2338)
2018-03-12 10:30

Szia FIP! Miért gondolod, hogy a csicseriborsó nem hizlal? Van bene kalória, szénhidrát is bőségesen.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2353
Fórum profilkép
tündi121
2018-03-12 18:36

Szia Maki 69!

Én is hasonló cipőben járok... Az elmúlt 7-8 év alatt mondhatni észrevétlenül feljött rám 10 kg. Kb 2 éve szeretnék ettől megszabadulni nem túl nagy sikerrelSmiley, annak ellenére, hogy mozgok is. Hiába, csökkenteni kell a mennyiséget, ezért kezdtem el én is vezetni az étkezéseket.

Nekem 1200kcal-t javasolt a program, ezt szeretném tartani...+ mától kitűzött célom a napi 10000 lépés.

üdv mindenkinekSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2354
Fórum profilkép
FIP
(Gólyaneni részére, #2352)
2018-03-15 22:33

Szia.Lassan felszívodó van benne.Olvass utána.Zsírégető,salaktalanitó es vízhajtó hatású.Dieta alatt is fogyadztható.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2357
Fórum profilkép
evapoly
2018-03-18 19:40

Sziasztok!

Sajnos a kilók könnyen jönnek és nehezen mennek, de azért egy kis odafigyeléssel lehet segíteni...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2378
Fórum profilkép
Emessi
2018-04-29 16:54

Sziasztok! Én 53 vagyok, nekem is folyton oda kell figyelnem mit eszek. Nincs sok feleslegem, 160 cm, 57 kg, de rettegek az elhizastól.  3-4 kiló kúszott fel rám az utóbbi 4 évben. 2 éve abbahagytam a dohányzást is, azota heti 4-szer gyalogolok másfél órát es minden reggel turmixot iszok. 1 banan, marék spenot, kis fahéj, viz. Néha teszek hozza kis ananászt, almát, ami épp otthon van. Egy ismerősöm minden reggel zabkását eszik, ő arra esküszik. Azt vettem észre, hogy amikor jön egy hőhullám, azzal együtt az éhség is. Ilyenkor van, hogy éjszaka betömött egy egész banánt SmileyNa, nekem ezt az időszakot  nehez átvészelni. Nehezebb, mint a dohányzásról leszokás. Most megprobalok leadni 3 kg-öt a kaloriaszámlálós módszerrel. Két hete kezdtem, eddig 1 kg mínusz. Majd beszamolok, hogy hogyan alakul A továbbiakban. sok sikert mindenkinek!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2387
Fórum profilkép
Kalanta
2018-05-15 08:27

Ssziasztok!

Évek óta küzdök a menopauzával, az utobbi évben ha lehet fokozni akkor, jelentősen fokozódott!

Ahogy az egyik hozzászóló társunk írta,éjjel hőhullám, evésikényszer ami felébreszt. Ezt már sikerült uralni, vízivással.

Megfigyelésem,hogy a szénhidrát,zsírevés fokozza a hőhullámok számát,hosszát.

Elég aktív életet élek, a lépésszámláló szerint 10-17ezer /nap lépés megvan. Heti 2*torna, napi kutyasétáltatás, kerékpározás(ez sajnos kevesebb az idén).

Tény,hogy a plussz kilók könnyen jönnek, télen kb 5kg rakódott rám. A fogyás viszont nem megy!☹️

Paleo táplálkozást folytatok, átmenetileg keto-paleot is csináltam. Nem számoltam kalóriát, nem fogytam.

Legyen szép napotok, ne túl meleg!

üdv, Kata

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2704
Fórum profilkép
Nóra 24
2019-04-27 23:09

Sziasztok ! Segítségt szeretnék kérni . Sajnos az utóbi időbe nagyon sok pluszkiló jött fel rám,49 éves vagyok és 40 kg felesleg van rajtam ez sajnos bizonyos gyógyszerek mellékhatásai miatt alakult ki. Tudnátok tanácsotadni hogyan tudnék hatékonyan fogyni? A gerincem nagyon fáj ,ugye a túlsúly miatt is ,Még a séta is probléma kb 15 perc amit bírok .Volt valaki így és sikerült fogynia és ha igen megosztaná velem hogyan is kezdjek hozzá ?

Szép napot  Smiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő