Fórum

LCarnitin

Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-08-25 16:35

kedves Mindenki,

 

hasznàlta-e màr valaki közületek ezt a szert,hogy felgyorsitsa sportolàs közben a zsirvesztést?

én sokszor nekilodult és sokszor motivàciojàt vesztett "életmodvàlto" lennék..most éppen a nekilodulos szakaszban:-)

havi 3 és 4 kilo fogyàst produkàlok ugyan de ennek ugy tünik 20 szàzaléka izom vagy vizvesztés..fehérjét 100/120 gramm körüli értéken tartom,jobb napokon 150,zsirégetö mozgàst végzek...bàr,hogy mis az az a zsirégetö pulzustartomàny..az sem vilàgos teljesen..többféle modon is szàmoljàk és jo nagy eltérés van az adatok között..

edzö szerint :220 - életkor x 0.6  0.7 el..igy max 126 a zsirégetö pulzusszàmom

van egy un Karvonen formula,mely figyelembe veszi a nyugalmi pulzust is,ezzel szàmolva 134/144..a 130/135 öt Löttem be magamnak:-)

tehàt a kérdésem:azok,akik a zsirvesztésre is figyelnek;mi a tapasztalatuk az L Carnitin kapszulàrol?..Kôszönöm..(sulyzos edzés tervben)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2457
Fórum profilkép
yoyo
2018-08-25 18:33

Nincs 100%-os zsírégetés, mindig megy valamennyi izom is. Amúgy ha te tényleg 80%körüli eredményt produkálsz az nagyon jó mert régen valahol olvastam hogy még legjobb esetben is kb 95%-os hatásfok érhető el. A pontos értékre nem emlékszem.

 

A zsírégető pulzustartomány nagyon változékony és idővel változik is, ahogy javul a kondíciód. Lehet számolni is, de én csak szimplán arra figyelek, hogy elég intenzív legyen a mozgás, de még ne égjen az izom sehol, ne kapkodjam a levegőt, meg ilyesmi. Mindig emlékeztetem magam, hogy a zsírbontáshoz időre és sok oxigénre van szüksége a szervezetnek, a fehérje/izom bontáshoz meg kevésre.

 

L-Carnitint szedtem egy időben. A hatását nem érzed, nem pörget fel, mint mondjuk a koffein vagy társai. Ez is olyan mint más tápkiegészítő. Őnmagában csodára nem képes, de a sport hatásfokát javíthatja. Lehet hogy a a 80%-ot feltornázhatod vele pl. 90%-ra. Sok kicsi sokra megy alapon kell nézni a dolgot. Ha pénzben neked belefér, lehet használni, ártani nem árt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2458
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(yoyo részére, #2457)
2018-08-25 20:21

Köszönöm szépen Yoyo,

 

Hogy pontosan 80 szàzalék-e???

csak egy zsirsàzalékot is mérö Dyras mérlegem van..

a Carnitin meg félàron volt,igy gondoltam,hogy kiprobàlom..

..ami a zsirégetést illeti,napi 2 x 60 perc..elég unalmas..Smiley

 

köszönöm szépen a vàlaszod.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2459
Fórum profilkép
yoyo
(krisztinahajnalka részére, #2458)
2018-08-26 19:54

Valamennyit mindenképp segíteni fog az L-karnitin, szedd nyugodtan. Ha otthon sportolsz nézz közben TV-t. Úgy gyorsan telik az idő. Én konditeremben szoktam edzeni, és a súlyzós edzés végén még 30 perc emelkedőn gyaloglást szoktam csinálni. Amúgy elég unalmas lenne 30 percen át bámulni magam elé, de szerencsére van TV a futógépen így inkább szórakoztató dolog.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő