Fórum

Mozgás és diéta

Fórum profilkép
Gólyaneni
2018-08-31 06:18

Sziasztok! Kiváncsi vagyok, hogy ki milyen mozgásformával egészíti ki a diétáját. Mennyit mozog egy héten, és egy-egy alkalommal mennyi időt szán a mozgásra? Egyedül, otthon vagy tréner segítségével edz? Egyfajta mozgásformát választ vagy váltogat?  Miként " méri" az eredményt? 

Várom az egyéni beszámolókat és a hasznos infókat! 

Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2465
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-08-31 11:59

szia,

 

a kedvenc sportom a bicikli,1 honappal ezelött hetente tekertem 5 napot,egy adag az 60km ,ezt sik terepen tettem,kb 22 km-es àtlagsebeséggel 134/144 pulzus /perc(a zsirégetés miatt)

majd kevesebb az idöm a következö vàltoztatàst hajtottam végre

napi 1 ora elliptikus tréner,a pulzus szintén a fentebb emlitett zsirégetö tartomànyban minden nap,hétvégén megfejelve ezt bringàzàssal egy alkalommal 60 km..

az eredmény személymérleg méréssel történik

ez heti kb 70 deka fogyàst eredményez,melynek 80 szàzaléka zsir..L Carnitint szedek,de még nem tudok beszàmolni a hatàsàrol mert csak pàr napja kezdtem..napi kaloria bevitel 1000 - 1200 cal..ebböl 100 gramm a fehérje,a többi Ch és zsir..

ugy 20 kilot kellene elveszitenem:-) lehetöleg zsirt..tervben szerepel a Cross Fitt..de kicsit slankabb szeretnék még lenni a kezdéshez...megjegyezném,hogy 35 éve küzdök tulsullyal,azota probléma,sokszor nekifutottam és abbahagytam,ezért aztàn az anyagcserém irgalmatlan lassu lehet,csak ilyen dràkoi szigorral tudok eredményt elérni,ezuttal végigviszem,sôt azon is tul..àllando figyelem és mindennapos testedzés lesz ezutàn,amig a Fôld bolygon tartozkodom:-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2467
Fórum profilkép
Gólyaneni
(krisztinahajnalka részére, #2465)
2018-08-31 18:18

Szia! Becsülendő a mindennapos edzésed, sajnos nekem ez nem fér bele az időmbe. De átlagban hetente hároszor én is mozgok, ilyenkor ténylegesen "edzek". Ezenkívül mindenhova gyalogosan vagy kerékpárral megyek, sokat kertészkedek, néha uszok, szaunázok, túrázok.

Itthon én is eleptikus trénert (is) használok, mellette a youtube-on található aerobik, pilátes edzésekből válogatok.

Te miképp használod a trénert? Nem unod az egy órát? Olvastam a kommentedben, hogy profi mód figyelsz a zsirégető tartományra, a fehérjebevitelre. Miért tartod ezeket olyan lényegesnek? Így nem veszik el a mozgás öröme? Nem túl sok a betartandó, korlátozó szabály? Ténykeg ennyire figyelni kell mindenre? Nem károsak a szervezetedre azok a mesterséges anyagok, amiket használsz? Nem kukacoskodok, tényleg kíváncsian várom a véleményedet, taoasztakataidat.

Minden jót Neked: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2469
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-09-01 10:28

szia,

 

igyekszem darabonként vàlaszolni a kérdésekre,remélem,nem felejtettem el egyet sem

 

unalmas-e?:kezdetben hallgattam közben zenét,aztàn elromlott az MP3 lejàtszom és nem vettem ujat,..igen,unalmasnak tünt..de igyekszem elfoglalni magam közben,figyelek a légzésemre,az izmaim müködésére,a pulzusomra,ma éppen azt gondoltam,a monoton zsirégetö tartomànyt felvàltom az intervall edzéssel,egy perc tekerés ,ahogy birok,egy perc tekerés"csak ugy"..ez éleg sok figyelmet kivàn..én egy nagy hangàrban edzek,ez egy depot..a munkahelyem,de egyedül vagyok..szoval éjjel-nappal hajnalban,amikor csak eszembe jut csinàlhatom..ahogy igy körülnéztem tekerés közben arra gondoltam,pompàs cross fit terem lehetne ebböl a depot-bol,na..holnap beszerzek egy 8 kilos kettlebellt és azzal is edzek

 

L Carnitin:ha beütöd a google-ba,fogod làtni,hogy ez egy olyan anyag ,melyet a szervezeted is elöàllit,segit abban,hogy atested inkàbb zsirbol nyerjen energiàt és kevésbé hasznàlja fel az izmaid,mindössze kb 5% àt adhatja a fogyàsnak(most nem talàlom a megfelelö kifejezést),én hosszu ideje vegetàrius vagyok és ezért az volt a gondolatom,talàn kevés L Carnitin van aszervezetemben..gondoltam,kiprobàlom..tehàt ez nem mesterséges anyag,inkàbb nevezhetném tàplàlékkiegészitönek(mint a vitamin vagy nyomelem)

 

tul szigoru vagyok-e:igen,elég szigoru vagyok mert az a tapasztalatom,màshogy nem megy..nem végeztek nàlam vizsgàlatot de gyanithatoan inzulinrezisztens vagyok,mindenesetre a CH bevitelt nagyon minimumon tartom,ezt nagyon nehéz "összehozni"mert alapjàban növényi tàplàlékon vagyok...de az atapasztalatom a sok gyümölcs és zöldségevés nem kedvez a fogyàsnak..igy tejterméket eszem és tonhalat,ez utobbit szeretném elhagyni,amikor acél közelébe jutottam

 

szeretnék itt megosztnai egy videosorozat elsô felvételét,van még belöle 15,rendkivül sokat segitett,hogy megértsem a "fogyàs mibenlétét"...a hosszu ideje tarto össze vissza evésem(ami sosem volt sok..csak rendszertelen és magas CH-ju)megtette a hatàsàt:-(...de mostanra megértem a vàltoztatàsra..egyébként àltalàban jellemzö ràm ez a hozzààllàs..elöször megy a nyekergés,mit miért nem lehet..aztàn bekattan vagy àtkattan valami és azt mondom:olyan nincs,hogy nincs idö..csinàlok!!mert a prioritàsokat az életemben én jelölöm meg és ez a "project"most az elsô helyen van!egészen addig,amig természtesen modon beilleszkedik a napirendembe és utàna màr kevesebb koncentràcioval is megy

 

https://www.youtube.com/watch?v=B_ieayA4FNo

 

a videosorozat nagyon jo...tényleg:-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2470
Fórum profilkép
bubu46
(krisztinahajnalka részére, #2469)
2018-09-01 16:38

Szia !Nagyon jó a videosorozat, 9-ig megnéztem, folytatni fogom . Köszönöm !

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2472
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(bubu46 részére, #2470)
2018-09-01 19:10

szia..én is tegnap éjjel fedeztem fel...végig is hallgattam egy ültö helyemben:-)

nagyon hasznos,fontos volt

örülök,hogy neked is segithet

 

szia

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2474
Fórum profilkép
yoyo
2018-09-02 17:06

Szia! Ha már kérdezted, plusz egy kis motivációnak mindenkinek, akkor elmondom az én sztorimat. Már párszor említettem itt a fórumon, de motivációból sosem elég. Én is már mindenfélét kipróbáltam, de persze vagy nem működött vagy mindig visszajött minden amit leadtam (ami max 5 kiló volt és kínlódással). Végül rákellett jönnöm hogy életmódváltás kell és láss csodát végre sikerült! Kalóriaszámlálással plusz heti 4 edzéssel fogytam le nagyjából 28 kilót. Nagyjából két év volt kisebb-nagyobb szünetekkel együtt, átlagban havi 1-2 kiló. Fogyókúra ideje alatt heti 4x2 órát edzettem konditeremben, ami 1,5 órás súlyzós edzésből állt és a végén még 30 perc kardió (kocogás, emelkedőn gyaloglás, ellipszis gép, taposógép stb). Jelenleg szintentartok heti 2 edzéssel, szintén 1,5 órás súlyzós edzés és még 30 perc emelkedőn gyaloglás. És persze a kalóriákra azért most is figyelek. Az én tanácsom az, hogy készíts fotót magadról vagy kérj meg valakit a családban. Elölről, oldalról, hátulról. De figyelj rá, hogy mindig ugyanott és ugyanolyan távolságból fotózzanak, havonta 1x. Az akkor is mutatja a változást, amikor a mérleg nem. Nálam is volt így. Volt hogy a mérleg meg se moccant hetekig, de a fotón még is látható volt az alakulás itt-ott. Szóval hajrá mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2478
Fórum profilkép
Gólyaneni
(krisztinahajnalka részére, #2469)
2018-09-06 20:29

Nagyon köszönöm!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő