Fórum

Miért állt le a fogyás:

Fórum profilkép
Sulyok Csenge
2018-09-01 18:11

Sziasztok!

15 éves, 168 cm-es lány vagyok. Kezdetekben 73-74 kg körül mozgott a súlyom. Kb. 16 héttel ezelőtt kezdtem el fogyókúrázni. A jelenlegi testsúlyom 62-63 kg között van. A cél 57 kg lenne, viszont másfél hete nem nagyon fogyok semmit. Ez mitől van? Ugyanannyi kcalt viszek be mint eddig (van amikor még kevesebbet is) és a sportolás sem csökkent. Segítenétek hogy hogyan essek át a "holtponton"? És kb mire érem el a célomat?

A válaszokat előre is köszönöm!!!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2471
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-09-01 19:08

szia csenge,

 

vàltoztatni kell

pl

sporton:legyen màs mozgàsforma mint amt eddig csinàltàl

a tàplàlkozàs:vàltoztass a makrokon:a kaloriàt ne csökkentsd de a szénhidràt mennyiséget igen

 

ajànlok egy videot,hallgasd meg..szerintem segit megérteni a lényeget

 

https://www.youtube.com/watch?v=2gb8LWil4B8

 

szia

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2473
Fórum profilkép
Sulyok Csenge
2018-09-01 20:02

Köszönöm szépen! Mindenképp megnézem.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2475
Fórum profilkép
Bréma
2018-09-04 01:27

Szia!

Ha nagyon alacsony kalóriára állítottad a napi bevitelt a saját alapanyagcserédhez képest, akkor  a szervezetben megszólal a vészcsengő, mert éhezik  ezért stagnál a súly...ez egy darabig így lesz...

Nem tudom  mennyi calóriát viszel be most.

Az alacsony, illetve nagyon alacsony kalóriás diéta egyik legfőbb hatása az anyagcsere-folyamatok lelassulása, aminek következtében a testünk napról-napra egyre kevesebb kalóriát éget el.

Ha csak nagyon kevés kalóriát fogyasztunk minden nap, akkor testünk hozzászokik a csökkent energia bevitelhez és „éhező üzemmódba” kapcsol, ez kutatásokon alapuló tények. Ez a csökkent anyagcsere-folyamat arra készteti testünket, hogy bármilyen elérhető energiát elraktározzon. Ez pedig a súlycsökkenés lelassulásához vezet, mivel testünk nem hajlandó zsírt égetni. Ez a folyamat  három-négy hét után bekövetkezik mindenkinél.

Az alacsony kalóriás diéta nem vezet hosszútávú súlyveszteséghez, mert ha elkezdesz rendesen táplálkozni visszaszöknek a kilók sajnos, ez a jojó effektus.

Nagyon fiatal vagy, érdemes lenne egy dietétikussal beszélni a tanácsát kikérni, hogy legyen ezután.  


Egy fejlődésben lévő szervezetnek nem szabad koplalással diétázni, gondolom ezt tudod. Ésszerúen, hosszú távra tervezz most már, és kérd ki szakérétő tanácsát.

Jó egészséget kívánok.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő