Fórum

napi 900-1200kcal-al kevesebb bevitel jó e, egészséges e:

Fórum profilkép
dawnlight
2018-09-09 13:22

sziasztok!


pár hete kezdtem a fogyózást egy hete akadtam erre az oldalra, azóta rendszeresen használom de a napi bevitt kalóriámból estére azt látom hogy sokk elmaradás van, nem egyszer láttam 1300kcal elmaradást. nem probléma ez? amúgy 10 kilót adtam le kB 6-8 hét alatt, most 104 vagyok a cél kB 80 körül lenne. napi mozgásban 7-12 km séta van meg egy kevés biciklizés kB fél óra.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2499
Fórum profilkép
Tercsi29
2018-09-16 12:41

Szia én is így kezdtem nagyon gyorsan peregtek a kilók lefele aerobikoztam is mellé napi 1 órát 98-78-ra 1.5 hónap alatt.A célom 60 kg volt de(!!!) közbejött egy kisbaba

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2500
Fórum profilkép
yoyo
2018-09-16 15:47

Ahogy az előttem hozzászólók mondták nem baj. A lényeg hogy jól érezd magad és a minimum megegyen, ami 1200 kcal (nő) vagy 1500 kcal (férfi) esetén. A minimum és a program által ajánlott maximum között bárhol lehet a számodra optimális érték. Szépen fogysz, szóval tartsd nyugodtan. Úgy tűnik rátaláltál a neked megfelelőre.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2536
Fórum profilkép
Rozálka
2018-11-24 20:30

Sziasztok segítsetek nekem! Én most ismerkedek e "rendszerrel" nagyon jónak tűnik. Jelenleg 95 kg vagyok szeretnék lefogyni 77-re. Három hónap alatt leadtam 10 kg-ot az úgynevezett " Bécsi diétával". Nagyon jól ment semmi gondom nem volt ez ugye 2 hét, aztán tartottam 2 hét szünetet úgy hogy rendesen ettem főtt ételt csak kevesebbet. Sajnos elkezdtem szédülni a cukrom nagyon ugrál és most kétségbe vagyok esve, de szeretném elérni az áhitott 77 kg-ot, mert fájnak a térdeim, gerincem és nagyon nehezem mozgok. Beállítottam a paramétereimet, nekem 1430 Kcal jött ki,úgy hogy semmilyen munkát nem állítottam be mert nyugdíjas vagyok, hanem naponta írom be az aktivitásomat amivel megemelkedik a limit vagyis a Kcal szükségletem ha jól értem. Ha tartalékban marad az azt jelenti, hogy  akkor elvileg fogyhatok is?? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2537
Fórum profilkép
janosfut
2018-11-25 08:32

Sziasztok !

 

Személyi edzőként tevékenykedek........ itt az oldalon szoktam a klienseimmel bevitetni a táplálkozásukat.Nagyon hasznos tud lenni a makro tápanyagok arányainak figyelése (rost tartalom kimaradt) !

DE!!!!!!!

NE felkedkezzetek meg a mikrotápanyagokról és a nyomelemekről se !!! Így teljes a táplálkozás. Ha ezek kimaradnak bizony sok baj lehet ebből.

Táplálkozást csak ajánlani tudok hiszen nem vagyok dietetikus viszont látom, olvasom a nagy hibákat !

 

1. BMR kiszámítása sok összetevős képlet nam lehet mindenkire ráhúzni azt, hogy NŐ akkor 1200 kcal minimum FFI 1500 kcal minimum.Még kalkulátorral is vigyázzatok.

 

2. Mitől függ, hogy mennyi legyen a nap makró tápanyag bevitel (rostokat ne felejtsétek el az lassítja a felszívódást - sajnos a kaloriaguru nem számolja)

Tehát a Fehérje - CH - Zsír bevitel egyensúlya nagyon fontos, de ez változik annak függvényében, hogy valaki sportol-e valamit. Edzés elött fontosabb a CH, edzés után inkább a fehérje domináljon hiszen akkor van a regenerációja az izmoknak, sejteknek ekkor kellenek az esszenciális aminosavak. Zsír mindig kell az is lassítja (telíti) a felszívódást.

 

3. Milyen munkát végez az adott ember?

NŐ vagy FFI az most mindegy.

 

4. Mennyire stresszel hiszen ez nagymértékben befolyásolja a kortizol hormon termelést ami meg előseíti a zsírpárnák kialakítását.

 

Táplálkozási szokásokat, emberket egyénileg meg kell nézni  és nem sztenderdeket, képleteket kell megnézni !

Ha kérdés van keressetek, kérdezzetek nyugodtan.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2538
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Rozálka részére, #2536)
2018-11-25 12:17

szia,

 

elvileg igen..de gyakorlatilag??Smiley..nos a fogyokuràk soràn folyamatosan csökken az anyagcseréd(lassul)a kezdetei lendület utàn mindenki tapasztalja ezt..azt is sokan tapasztaljàk,hogy elérték a "platot"hiàba a kevés kaloria,sok sport..nem megy..na ilyenkor feladjàk és a lelassult anyagcserére ràküldenek sok-sok kaloriàt,hiszen dühösek,elkeseredettek..de ezena ponton kell kiatartani és azonnal làthato eredmény nélkül is folytatni és figyelni a test jelzéseire

én csak az én tapasztalatomat tudom veled megosztani,nagyon igaza van aszemélyi edzönek,egyénileg fontos meg/kitapasztalni neked mia megfelelö

1 ami engem illet;sport nélkül nem fogyok,és nagyon kell is ,hiszen nem csak a kilo a lényeg,hanem a külcsin is,csak kaloriamegvonàs esetén hajlamos a test izmot vesziteni..ha neked mindenféle testi fàjdalamid vannak ,érdemes megkérdezni egy szakembert,milyen mozgàsformàt vàlassz,szerintem a tempos gyaloglàs neked is megfelelö lehetne,vagy a bicaj vagy az uszàs..de azért fordulj ehhez értö szakemberhez

2 valoban nagyon fontosnak érzem,hogy ne csak akloriàra,hanem egyéb összetevökre is figyeljünk,30 éves fogyokuràs praxisom alatt sok mindent kiprobàltam,nekem a ketogén étrend Jôn/jött be..nem csodaszer,nem fogyok vele gyorsabban mint bàrmi màs modszerrel de az eredmény stabilabb,hiszen csökkent kaloriàju étrenden sem vagyok éhes és az energiaszintem is magas,jobban birom sportot

3.ha szédülsz,talàn a cukorszint ingadozàs miatt is van,én ezt akkor tapasztaltam,amikor vegyes és alacsony kaloriàju étrenden voltam és éppen nem ettem 6 oràja,fàjt afejem,hànyingerem volt és szédültem,ezzel az étrenddel ez elmult

4.nem reklàm céljàbol irtam a ketogénröl,bizonyosan nem jo bàrkinak,az én tapasztalatom ez.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2539
Fórum profilkép
Rozálka
(krisztinahajnalka részére, #2538)
2018-11-25 16:44

Köszönöm szépen segítő szándékodat, hogy írtál nekem, megosztottad saját tapasztalatodat én éppen így gondolom! Csak a  napi séta 20perc és a szobabiciklizésen kívül más számottevő mozgásra nincs lehetőségem. Kétszer műtöttek porckorong sérvvel, másodjára a jobb lábam is lebbénult, nagyon nehezen "jött vissza". Negyvenegy évig ültem munkám során, az anyagcserém mindig lassú volt. Sajnos munka után házi, kerti munka elvégzése után ágybazuhanás volt a kilók klimax környékén szépen lassan szaladtak fel, nem voltak zabálási rohamok, soha nem voltam édesszájú. A gerinctorna amit gyakorlok naponta,nem igazán kalória égető. A biciklizés jó de 15 perc után fáj a derekam és pánikolok, ugyan ez van a séta során is sajnos még a fűszálban is megbotlok. Smiley Utána nézek a ketogén diétának, Köszönöm!!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2540
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Rozálka részére, #2539)
2018-11-26 09:37

szia,

 

valoban sok itt a probléma,akkor mindenképpen kell egy szakember,aki segit abban,miféle testmozgàs jöhet szoba nàlad..biztosan van megoldàsSmiley

 

a youtube-on hallgattam egy dietetikus elöadàsàt,van egy sorozata a fogyàsrol àltalàban,melynek 7. fejezete éppen a ketogénröl szol..

amit fontos megemliteni,hosszutàvu hatàsa nem ismert,megterhelheti amàjat és ,akinek epeköve van,nehezen emészti azsirt,na annak se tuti..kàlium,magnézium szedése is javasolt..itt a forumon van egy fejezet,amit a ketogénnek nyitottak,esetleg olvass bele

ide meg mellékelem a hölgy videojàt

https://www.youtube.com/watch?v=DtHUso0iHzo

 

és kitartàs,csinàld tovàbb,akkor is ha most megàllni làtszik a dolog!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2541
Fórum profilkép
Rozálka
(krisztinahajnalka részére, #2540)
2018-11-26 12:41

Köszönöm szépen!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2549
Fórum profilkép
Huszarne66
2018-11-30 11:42

120 kg kezdtem. 8kg ment le három hónap alatt. 500 mínusszal kezdtem, de nem jól reagált a szervezetem ezért -250-300 lett visszavéve. Diatetikussal csináljuk. Semmiképpen nem szabad gyorsan mert az a cél, hogy megmaradjon a mínusz és ne legyen visszahízás. Azt mondják, hogy minnél nehezebb valaki annál könnyebb. Na ez nálam nem volt igaz. Az első hat hét ingázás volt. Mindent lehet enni, csak mérni kell. Szénhidrátra kell figyelni a legjobban, utánna a zsír. Mivel az életem szénhidrát alapú volt ezért nagyon nehéz volt a kezdet. Többszöri próbálkozó vagyok tele kudarccal. Most más a megközelítés más a cél. (Kevesebb több idő alatt).

Versenyzés a legrosszabb, mert megbosszulja magát. 

A legjobb tanács az volt, hogy a tenyér és a mutató újj vastagsága a mérvadó. Amilyen nagy a tenyered és az újj vastagsága az egyszeri étkezés területe ne haladja meg. Tehát ebben úgy néz ki, hogy reggelire egy kis zsemle, felvágott és mellé zöld. Ez pont elfér a tenyeremben. Minden étkezésnél tartom és számolom. Érdekes, de elég és pont annyi mint ami elő van írva. Az az igazság túlevők vagyunk. Itt egy nasi ott egy nasi, elsiklunk felette, de a kalória hozzáadódik. Szerencsés az aki kardióban mozoghat, sajnos nálam kizárt. Hajrá mindenkinek! Sok sikert!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2550
Fórum profilkép
felina
2018-12-03 18:01

Lehet sokat gyorsan leadni. Azt tegyük hozzá, hogy heti fél Kg-t ajánl a legtöbb irodalom, ami lehet, hogy hosszú menetenek tűnik, de ha belegondolsz, hogy a szívednek és a bőrödnek(!!!) is követnie kell a változásokat. Szóval , azért nem kevés.... Fél kikó soknak tűnik, de egy év alatt az 26 Kg... Még, ha egy kicsit túl is lendűlsz esetleg és adsz magadnak 75dkg-t... a testnek mindenképpen kihívás. 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő