Fórum

séta-tempó

Fórum profilkép
Blanki
2019-04-14 13:21

Arra tud valaki választ adni, hogy mi számít lassú, közepes ill. gyors tempónak a sétánál?

Pl. 5,6 km/h az melyik tempónak felel meg?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2692
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2691)
2019-04-21 17:50

Ok, kezdem kapisgálni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2693
Fórum profilkép
Uhu
2019-04-21 17:52

Na csak az első mondatomat jelenítette megy a többi elszállt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2694
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2691)
2019-04-22 09:54

... Szóval kb. ez akart lenni.

 

Tulajdonképpen nem is olyan lényeges, hogy az értékeket meg a fiziológiai folyamatokat nem tudtam ennyire pontosan, mert öntudatlanul is kb. azt alkalmaztam, amit írsz.

 

2 hete megy a kúra, ezalatt a kalóriaegyenlegem napi átlagban mínusz 1000-1400 kcal. EZ úgy jön ki, hogy napi 5-600 kcal igényű mozgást végzek, plusz időnként, mint tegnap is, kb. 2000 kcal értékűt és emelett igyekszem a bevitelt 1000-1200 körül tartani. A bevitel arányai kapcsánazt csinálom, amit írsz, azaz a fehérje az kb. annyi, amennyi a szükséglet és főleg a szénhidráton spórolok, utóbbi persze kizárólag zöldség és gyümölcs. Ami volt kenyér, azt lefagyasztottam. :D

 

Tudom, sokan írják, hogy mindez túlzás, de bírom, tegnap is így teljesítettem egy 4 órás, 1000 m szintemelkedéses túrát. 

 

Ami miatt abszolút értékben nem látványos a folyamat, az az, hogy eleve nem voltam egy Döbrögi. 181/80/f, így indultam, ma reggel 75 volt, de azért ez vsz optikai csalódás a tegnapi nagy menet után. A terv az, hogy a hónap végére elérjem a 74-et s akkor a természetes 1 kg visszaugrással együtt érem el a célomat, a 75 kg-ot.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2695
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #2694)
2019-04-22 14:56

Szia!

 

Nem árt, ha tudod, hogy férfiak esetében a napi minimális kalórialimit 1500!

 

Mivel ezt nem éred el, emiatt az emésztési rendszered, a szervezeted túlélési üzemmódba vált, amikor NEM ÉRVÉNYESEK a normális diétás szabályok! Az várható, ha ezen nem változtatsz, hogy a szervezeted a végsó tartalékaihoz nyúl, kórosan leépül... Az a legkevesebb, ami várható, hogy nem leszel szép. Úgyhogy MINDENKÉPP hagyd ezt abba, és a napi 1500-as alsó limitet tartsd be!

 

A másik gondolat, amit ajánlanék figyelmedbe: A fogyásod után is "van élet". Tegyük fel, hogy eléred a célodat, a 75 kg-ot. Akkor mit fogsz csinálni? Gondolom tartani fogod/szeretnéd a súlyodat. Tehát ugyanúgy csinálsz mindent, mint most, csak épp többet eszel, a kalóriaszükségletednek megfelelőt. Ha ez a helyzet, akkor nem lenne célszerűbb eleve hosszabb távra tervezned és egy jóval kisebb, szinte már észrevehetetlen mértékű, de ugyanakkor könnyedén betartható kalóriacsökkentésben gondolkodnod?

 

Pl. 5 kilót napi 200 kCal minusszal 5*7000/200=175 nap = 25 hét azaz kb fél év.

Ezt a félévet fel lehet úgy is osztani, hogy 2 hét extrém fogyás és 23 hét szintentartás, de úgy is, hogy 25 hét igen enyhe fogyás.

 

Gondold át!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2696
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2695)
2019-04-22 15:21

Köszi a választ meg a figyelmeztetést, értékelem.

 

Viszont ebben a "férfiak esetében a napi minimális kalórialimit 1500!" dologban nem hiszek. Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a négyajtós sedanok minimális benzinigénye 6,2 l/100 km. Nyilván mindenki más, magasság, súly, kor, de aztán jönnek az egyedi jellemzők.


Én nem éhezem, csak arra ügyelek, hogy nagyon low-carb legyen az étrend és így ez a kalóriabevitel jött ki. El is árulom az étrendem java részét: joghurt, mozzarella, csirkehús, hal (utóbbiak levesben főzve), főtt tojás, bab, zöldborsó, csicseriborsó, uborka, édeskömény gumó, répa, zeller, karalábé. Szerintem ez így elég kerek, nemcsak fehérje-zsír-szénhidrát szempontból, hanem hogy vannak vitaminok és rostok is. És azért van szénhidrát is, de a "jó fajtából".


Tehát nem a kalóriabevitelt találtam ki és utána ehhez mértem az étrendet, hanem inkább fordítva. Gondold el, tegnap megmásztam egy hegyet (700 m szintemelkedéssel), majd utána még egy másikat is (300 m szintemelkedés). Akikkel találkoztam, azokat mind én előztem le, pedig 46 leszek.

Ha nagyon rossz az idő, akkor itthon súlyzózok. Tehát nem érzem úgy, hogy fizikailag gyenge lennék, sőt. Az első 1-2 nap sokkja után az erőm szerintem kb. akkora, mint a fogyásprogramom előtt.


"nem leszel szép." - nincsenek ilyen ambícióim, egyszerűen a tél folyamán feljött deréktáji többlettől igyekszem megszabadulni, amely kényelmetlenné tett pár ruhadarabot. Ennyi a motivációm. :) Egyébként haladok, a nadrág már egész jól rámjön, de azért folytatom, mert ugye most van az a periódus, hogy már gyakorlatilag nem nagyon lehet máshol zsírréteg, mint ahonnan le szeretném olvasztani, szóval ebből a szempontból most jöhet a leghatékonyabb periódus.


"A fogyásod után is "van élet". Tegyük fel, hogy eléred a célodat, a 75 kg-ot. Akkor mit fogsz csinálni?"


Igen, hát egyszerű a dolog, legalábbis korábban működött:

  • elhagyom a mérhetetlen mennyiségű popcornt (ez lehetett a ludas....)
  • plusz a zsíros ételeket (ez lehetett a legkisebb baj, mert ez nem volt olyan sok)
  • illetve itt a jó idő, ilyenkor tudok rendszeresen mozogni (ez volt a másik baj a téli hónapokban)


Tehát még egy hét és utána átállok a korábbi, normál üzemmódra mínusz a fentiek. És utána tartom a szintet, úgy is, hogy a F-1-es futamok meg a kedvenc sorozatom alatt megiszok 1-2 sört és időnként nemcsak csirkét vagy halat eszek.
Abban igazad van egyébként, hogy a lassabb fogyás egyszerűbb, könnyebb. Viszont én alapvetően nem szeretem az ilyen fogyásprogramot és emiatt igyekszem kimaxolni. (De, ahogy írtam, nem éhezek, csak igyekszem tényleg csak annyit bevinni, amivel - szerintem - még tudok teljes fokozaton pörögni.)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2697
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #2696)
2019-04-22 20:40

Hát... nem tudom, de remélem (legalábbis a saját szempontodból) igazad van!

 

És akkor nem is fogsz kalóriát számolni "75 után"? Egyszerűen csak változtatsz a szabályaidon és ettől már tartod is a súlyod? Mert ha ez nálad működik, akkor Te egy rendkívüli ember vagy. Én legalábbis biztos, hogy nem tudnám ezt megvalósítani.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2698
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2697)
2019-04-22 22:39

Amikor most elkezdtem 2 hete, számoltam, de a 2. héten ez már kimaradt. De kb tudtam, mennyit érdemes és ment tovább a fogyás.

 

De abban sajnos igazad van, hogy hosszabb távon nehéz tartani a szabályokat. Két alkalommal lefogytam már és ugyan utána tartottam egy darabig a súlyom, de a popcorn meg a többi (sertéshús) szép lassan visszaszivárgott az étrendembe. Már ha a popcornt lehet ételnek nevezni...

 

A popcornnal együtt persze jön az alkohol is, amely után meg megint a popcorn, ami meg ugye extra kalória.

 

Jelenleg nem mertem elkezdeni nézni a Trónok Harcát sem, mert féltem, hogy "elgyengülök" .

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2699
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2697)
2019-04-22 22:40

De ezek szerint te x éve számolsz?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2700
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #2699)
2019-04-23 10:36

Igen, 2 éve. Nálam ez működik. Ehetek bármit, aminek ismerem a kalóriáját.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2701
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2700)
2019-04-24 20:01

De gondolom, akkor már fejben nyomod. És pl. mikor van az, hogy hogy emiatt mondod, hogy ezt nem eszed meg?

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő