Fórum

séta-tempó

Fórum profilkép
Blanki
2019-04-14 13:21

Arra tud valaki választ adni, hogy mi számít lassú, közepes ill. gyors tempónak a sétánál?

Pl. 5,6 km/h az melyik tempónak felel meg?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2682
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2680)
2019-04-15 14:20

Szerintem 1 kg fogyás az nem 7000 kcal.

 

Ez csak akkor lenne így, ha csak zsírt égetnél, de ez sajnos nincs így....

 

Legalábbis én így tudom, javítts ki, ha tévedek.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2683
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #2682)
2019-04-15 20:28

Igen, tévedsz!

 

1 kg fogyás MINDENKÉPP 7000 kCal. Feltéve, hogy az valódi fogyás.

 

Természetesen fogyás alatt nem azt értem, amit a mérleg mutat, mert abban a teljes test minden része benne van. De amikor azt mondod "21 kg-ot fogytam 14 hét alatt", akkor az azt jelenti, hogy a szervezeted hasonló helyzetében méred meg és úgy mutat 21 kg-al kevesebbet a mérleg. Én például mindig reggel mérem magam, felkelés + WC után.

 

A sportolók vizhajtásos, izzasztós testsúlycsökkentését ne tekintsük fogyásnak és azt sem, ha napközben össze-vissza méred magad.

 

Mégegyszer: a tényleges fogyásodat CSAKIS annak köszönheted, ha kilónként 7000 kCal megspórolsz a szükségletedhez képest. A többi súlycsökkenés csak látszat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2684
Fórum profilkép
Blanki
(yoyo részére, #2681)
2019-04-15 21:09

Köszönöm, ez már egész használható információ :) mindíg izzadtra gyalogolom magam, szóval akkor bátran írhatom gyors tempónak.  

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2685
Fórum profilkép
Blanki
(telstar részére, #2680)
2019-04-15 21:26

Köszi, az alapműveletek mennek :D Csak az a baj, hogy van jó néhány tényező (pl. egyéb mozgások amiket nem írok be, mert akkor séta helyett is a gép előtt ülnék), ami miatt nem lehet ezt adekvát módon így kiszámolni. Arról nem is beszélve, hogy hasznosabb lenne előre megtervezni, mint visszamenőleg kiokoskodni. Közben Yoyotól kaptam egy egész használható választ, azt hiszem az alapján fogom beírni ezen túl a sétáimat. Ő is utal válaszában a pulzusszám emelkedésre, ha tudsz pontos adatot, hogy milyen pulzusszám (ill. emelkedés mértéke) milyen becslést enged energiafelhasználás ügyben, akkor azt ne tartsd magadban. :) Köszönöm bíztató szavaidat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2686
Fórum profilkép
telstar
(Blanki részére, #2685)
2019-04-16 00:19
Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2687
Fórum profilkép
yoyo
(Blanki részére, #2684)
2019-04-16 12:35

Persze, nyugodtan írhatod gyors tempónak! Egyébként mindig figyelj a saját érzéseidre! Vannak pulzusszám táblázatok, kalkulátorok, de inkább a saját érzésedre tápaszkodj. Mert, ami az egyik embernek csak könnyed kocogás, addig a másik ember ugyanannál a tempónál, már a tüdejét is kiköpi és majd bele pusztul. Lehet, hogy kinézel magadnak valahol egy pulzusszámot, de az nem biztos, hogy neked jó lesz a te jelenlegi állóképességednek. Az ideális pulzusszám eléggé egyén függő és elsősorban fittség kérdése. Például zsírégetésre az a jó tempó, legyen szó kocogásról, bicikliről, ellipszisgépről, stb., amit kényelmesen hosszú ideig vagy képes fenntartani, emelkedett pulzussal, légzéssel jár, leizzadsz, de nem szúr az oldalad, nincs légszomjad, nem ugrik ki a szíved a helyéről, nem égnek az izmaid. Ha bármelyik is fennáll, akkor túl gyors, vegyél visza kicsit. Ahogy javul az állóképességed, úgy fog emelkedni az ideális pulzusszámod is, és egyre többet képes leszel megtenni, egyre intenzívebb tempóban. Előbb utóbb azt fogod észrevenni, hogy már nem lesz elég a gyors séta, hanem már a lassú kocogás kell. Ha meg edzőteremben szoktál futógépen sétálni, és állítható a dőlésszöge, akkor érdemes kipróbálnod az emelkedőn gyaloglást is, nekem a kedvencem. Csak figyelj az érzéseidre! Azok majd mutatják mi az épp jó tempó neked.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2688
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2683)
2019-04-20 19:56

Köszi.

 

Amit nem értek ebben, az az, hogy a zsír legyen 7000 kcal, de ugye nemcsak abból, hanem izomtömegből is veszítünk, amely kisebb kalóriaértékű. Ebből gondoltam, hogy valamilyen átlag jön ki.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2689
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #2688)
2019-04-20 21:59

Szia!

 

Igen, átlagba jön ki. Mivel a zsir(szövet) kb 20 %-a viz, azért a nettó zsírvesztés kb. 8*900=7200 1 kg-ra. Az is igaz, hogy kisebb testhez tipikusan kisebb izom is tartozik, mivel a szokásos tevékenység kisebb terhelést jelent az izmoknak. Ezért a kb 7000-es érték, ami általánosan elfogadott.

 

Guglizz az "1 kg 7000 kcal"-ra. Sok találatot kapsz még magyarul is.

 

Egyébként az izom kalóriatartalma jóval kisebb 7000-nél, tehát 7000 kCal minusszal akár 2-3 kg izmot is elveszíthetsz. Hogy ez nem történhessen meg, ezért (is) van szükség a sportra a diéta mellé és a fehérjedús(abb) táplálkozásra. És főleg nem: a mértéktelen fogyózásra.

 

Szerintem ebben a témában nincsenek rejtélyek, főleg nem nagyok. Itt nemigen lehet valami nagy felfedezést/felismerést tenni. De azért: fő az alaposság. És azt is tudjuk: "az a gyanús, ami nem gyanús" :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2690
Fórum profilkép
Uhu
(telstar részére, #2689)
2019-04-21 09:53

Igen, én is rendszeresen mozgok, napi min 5-600 kcal igényű mozgást, ill. esetenként olyan 1200-asat. Az egyik oka pont az, hogy rávegyem a szervezetem, hogy ne az izomtömeget akarja csökkenteni. Viszont azt olvastam, hogy bár talãn ezzel valóban lehet befolyásolni a folyamatot, de olyan nincs, hogy valaki csak a zsírszövetből fogyjon.

 

Ezért gondoltam azt, hogyha a zsírszövet 7e kcal, az izomszövet meg 4, akkor, ha tébyleg ösztökélem a szervezetem és ennek révén mondjuk 2/3 - 1/3 arányban bont le zsírt és izmot, akkor kijöhet olyan 6 e kcal mint valós érték.

 

Btw 2 hete csinálom a komoly diétãt plusz a mozgást (utóbbi volt eddig is, de a hideg időkben kimaradt), eddig kb. mínus 3,5 kg az eredmény. A terv az, hogy még 2,5 kg-ot fogyjak - majd 1 úgyis visszaugrik a víz miatt, ezzel eleve számolok.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2691
Fórum profilkép
telstar
(Uhu részére, #2690)
2019-04-21 16:16

Szia!

 

Azt hiszem, értem, mire gondolsz, de az izom felhasználás az nem úgy működik, mint a zsíré.

 

Az izom, ugyanis használatakor (az, amit konkrétan használtál, azaz lokalizáltan) csökken és regenerálódásakor ÚJRAÉPÜL! Feltéve, hogy megvannak az újraépítés feltételei: mint a fehérje és kcal többlet.  Az is igaz, hogy a (nagyon)nem használt izmok képesek elsorvadni. Azért általában az igaz: a test a rendszeres tevékenységhez tartozó izmokat tartja fenn azáltal, hogy használja őket. Rendszeres és koncepcionális edzésekkel lehetséges olyan izmokat is kialakítani, amelyek ezen a körön kívül vannak: ez csinálják a body builderek vagy a rendszeresen edzők.

 

A zsír ezzel szemben nem lokalizálható. Egyszerűen kcal hiányos helyzetben a zsír teljesen irányíthatatlanul (az elhelyezkedését illetően) és nagyon lassan bomlik le kcal hiányos helyzetben. 

 

A fenti két okfejtésből látható: az izomfejlesztés és a zsírégetés nem lehetséges egyszerre.

 

Google: "izomfejlesztés zsírégetés"

 

https://shop.builder.hu/zsiregetes-izomnoveles-mellett-sajnos-csak-alom-marad-a339

 

Persze te izomvesztést és zsírvesztést tételezel fel egyidejűleg, de ha rendszeresen edzel, azaz használod az izmaidat a normál használaton felül is, akkor remélhető, hogy nem sok izmot fogsz veszíteni. Főleg, ha elég fehérjét is eszel, mert ez az elhasznált izom visszaépülésének az egyik alapfeltétele. Az is jó gondolat, hogy olyankor eddz, amikor a szervezeted viszonylag kiürült, mert akkor kénytelen az energiatárolókhoz nyúlni, azaz zsírt égetni.

 

Szumma-szummárum: addig örülj, ameddig a 7000 kCal kalóriaminusz 1 kg súlycsökkenést eredményez, mert ha többet eredményezne, akkor ez csak izomvesztésből származhatna. Gondolom, ezt nem szeretnéd!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő