Fórum

Bejelentkezés

Fórum profilkép
StevenWhip
2019-07-20 18:21

Kedves Admin!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e arra lehetőség, hogy bejelentkezés után ne jelentkeztessen ki az oldal pár óra vagy egy nap elteltével. Hiába kattintom be a "Maradjak bejelentkezve" checkbox-ot, az semmilyen funkciót nem lát el. Kipróbáltam már több böngészőben is (Mozilla, Chrome, IE), több számítógépen és még mobilon is, de sehol nem működik ez a funkció. Továbbá egyik böngésző sem kínálja fel a lehetőséget, hogy megjegyezze a bejelentkezést.

 

Ez főként azért okoz problémát mert elég komplex jelszavam van és nem túl kényelmes minden alkalommal beírni, főleg mobilon nem.

Olyan eset is előfordult már, hogy felvettem egy új receptet és mikor a végén rámentem a mentésre, akkor töltötte újra az oldalt de már úgy, hogy nem vagyok bejelentkezve... kezdhettem elölről az egészet.

 

Nem tudom, másnál is előfurdul-e a "hiba".

 

Valászukat előre is köszönöm. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2777
Fórum profilkép
admin
2019-07-20 20:33

Köszi, hogy jelezted, mindenképp utánanézünk a dolognak! Eddig még más nem jelzett hasonlót és mi sem tapasztaltuk ezt, így a funkció biztos jól működik. Az automatikus bejelentkezés funkcióhoz szükség van az un. sütikre (Cookie). Amit elmondtál, az alapján úgy tűnik, hogy az un. sütik blokkolva vannak a böngésződben vagy úgy lett beállítva, hogy a böngésző bezárásakor törlődjenek. Ez okozhat ilyen problémát. Ha más weboldalaknál is tapasztaltál hasonlót, akkor általánosságban van így beállítva, ha csak a mi és más bizonyos weboldalaknál, akkor csak azokon a bizonyos helyeken lett így beállítva, akár véletlenül is. Ha korábban nem volt ilyen, most meg igen, akkor valószínűleg ez a helyzet. De ezt könnyen ellenőrizheted.

 

1. Chrome esetén pl felül a cím sáv jobb végén kijelzi egy kis ikon a csillag mellett, ha le van tiltva a süti egy adott webhelyen. Oda kattintva feloldhatod.

 

2. Érdemes megnézned a következő helyen is, ha nem oldja meg vagy nincs ilyen jelzés. A Chrome-ban kattints a jobb felső sarokban a három pontra, majd a "Beállításokra". Itt görgess legalulra és kattints a "Speciális" lehetőségre, majd a "Webhelybeállítások"-ra. Ezenbelül pedig a "Cookie-k" lehetőségre. Itt állíthatod be a Cookik kezelését általánosságban és konkrét webhelyre is.

 

A jövőhéten mindenképp végzünk pár módosítást, hogy ha esetleg a napló használat közben esetleg megszakadna a kapcsolat vagy a bejelentkezett állapot, akkor ne vesszenek el az adatok. Persze ehhez is szükség van a Cookie-ra, így mindenképp ellenőrizd a beállításaid. Kérjük jelezz vissza, hogy ha valóban a Cookie beállításokkal volt a gond és megoldódott.

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2778
Fórum profilkép
StevenWhip
(admin részére, #2777)
2019-07-21 00:25

Ellenőriztem a beállításokat, mindenhol engedélyezve vannak a sütik. Chrome-ban felkínálta a böngésző a belépési adatok mentését és el is mentette. Viszont én Firefox-ot használok. Itt kitöröltem minden webhely előzményt, sütit, gyorsítótárat... szóval gyakorlatilag alaphelyzetbe állítottam a böngészőt, de ezek után sem kínálja fel a böngésző a jelszó mentését. (csak ezen az oldalon nem) A sütikre rákérdezett, azt el is fogadtam. (Próbáltam kicsit trükközni és beimportáltam a mentett jelszót a Chrome-ból, de nem akarja használni. Smiley)

 

Lehet ez valami Firefox sajátosság? Több gépen is kipróbáltam és azokon sem ment.

 

Üdv,

István

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2779
Fórum profilkép
admin
(StevenWhip részére, #2778)
2019-07-21 10:50

Utánanéztünk és kiderült, ahogy emíltetted ez egy Firefox sajátosság. A Firefox csak azokon a weboldalakon ajánlja fel a jelszavak mentését, ahol van külön bejelentkezési oldal. Nálunk kényelmi okokból egy felugró ablakban lett a bejelentkezés megoldva. De találtunk rá megoldást. Egy két napon belül elvégezzük a módosítást, remélhetőleg megoldja. Majd jelezzük, ha kész és tudod ellenőrizni. Bár ettől függetlenül az még mindig rejtély, hogy ha a sütik engedélyezve vannak, akkor miért nem működik nálad a "Maradjak bejelentkezve" funkció. Firefoxon mi is ellenőriztük és valóban nálunk sem ajánlja fel a jelszavak mentését, de a "Maradjak bejelentkezve" funkció az működik. Majd jelentkezünk.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő