Fórum

Mit gondoltok az űrhajós diétáról?

Fórum profilkép
Karika61
2019-07-26 22:04

Kedvelem Norbit és a szénhidrát megvonással egyet is értek. De ez az ürhajós pontozás ma ledöbbentett: 

 

zsiros, egészségtelen kolbászból és ételekből a határ nagyon magas

viszont egy db paprika, vagy paradicsom elfogyasztása 10 pont, ami a napi 40 ponthoz képest képtelenség.

Azt is furcsálom, hogy sokan hetek alatt nagyon sokat fogynak. Valószinűleg van miből, szerintem azok, akik nagyon elhízottak, sokkal gyorsabban fogynak az elején.

 

Én egy hónap alatt max. 2 kg-ot fogytam.

58 éves vagyok

162 cm és 70-ről 68-ra fogytam.

 

Ti mit gondoltok erről?

 

Félreértés ne essék, nem szeretnék kritikát gyakorolni, de azért nagyon furcsálom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2788
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2019-07-27 10:35

szia,nem ismerem ezt az ürhajos diétàt de azt gondolom ez a ketogén diéta lebutitott vàltozata.(koràbban is imerték ezt a fajta diétàt,én légierö vagy pont diéta néven olvastam rola kb 20 évvel ezelött).Norbi adott neki valami ütös nevet és pénzt csinàl belöle.

én ketogén diétàt folytatok,inkàbb életmod ez mintsem diéta..

a lényeg itt az,hogy az alacsony CH bevitel leàllitja az inzulintermelést,ami többek között a zsirraktàrozàsért is felelös hormon,a szervezet kb 2 hét alatt képessé vàlik arra,hogy zsirbol nyerjen energiàt a Ch helyett(zsirlebontàsbol szàrmaznak a ketonok,ez az energiàja a testnek)..de lehet ezt azsirt kivülröl is bevinni kolbàsz formàjàban és a sajàt zsirt is hasznàlni energiaforràsként..

Vagyis,aki fogyni akar,annak kevesebb kaloriàt kell bevinni mint,amit felhasznàl(vagyis nem lehet mértéktelenül zsirt fogyasztani),a ketogén diétàban is szükséges a kaloriadeficit..ami engem illet:90 gramm fehérje,60 gramm zsir,20/30 gramm CH(nem rizsböl,lisztböl,gyümölcscukorbol szàrmazik,hanem föleg leveles zöldekböl)...tehàt a fogyàshoz kaloriadeficit kell...bàrmilyen diétàrol legyen is szo!talàn aketogénnek az az elönye,hogy kevésbé vagyok éhes és a hozzàértök azt mondjàk,hogy aszervezet kevésbé hajlamos izmot bontani a fogyàs soràn(ez utobbirol nem tudok nyilatkozni,gagyi mérlegem van)amit érzek az az,hogy nincsenek falàsi rohamok,energikus vagyok napi 6 oràt alszom,idegileg stabilabb vagyok,a cukorfüggésem kiütöttem..a ketogén diéta kezdetén nagy lehet a sulycsökkenés mert a CH kiürül atestböl,ami megkôti a vizet,tehàt ez làtszatfogyàs...én nem fogyok havi 2 kilot sem,pedig ezt sporttal is ràerösitettem..tehàt ez nem csodadiéta bàr kezd nagyon népszerü lenni(Norbi is ezt lovagolta meg)..igyekszem feldolgozatlan hust venni,kiegészitem tejtermékekkel és sok zöldséggel,ami gyümölcsöket illeti,a bogyos,piros gyümölcsök beleférnek de a magas cukortartalmuak nem...szoval summa summarum:ürhajodiéta=Norbi pénzt csinàl a ketogén diétàbol

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2790
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2019-07-27 11:02

ez a cikk fejezi leginkàbb,amit fentebb mondani szerettem volna:

 

Magas zsírbevitel diétában?

A ketogen életmód lényege,hogy az egyik energiaforrast( cukor és ch úgy altalaban) lecsereljuk egy masikra( zsírok és olajok) mindezt annak a reményében,hogy vélt vagy valós előnyeit élvezzük az alacsony és stabil vércukorszintnek.

Az előnyök tehát nem a zsirbevitelbol származnak, hanem az alacsony ch bevitelbol,tökmindegy, hogy az emberek 99% szemet eteleket eszik utána is ettől még igenis rengeteg előnye van a közel 0 szenhidratbevitelnek ,ez vitathatatlan.De kérdezem én,mennyire kell ostobának lenni,hogy azt hogy az képzeljük a virslitől kolbásztól,tejföltol, kokuszzsirtol stb várunk el egészségügyi előnyöket?? A szemet cukrokat lecseréltük szemet zsírokra,gratulálok.

Persze az alacsony aldoszteron és elektrolit szint miatt mindenki veszít 3-5 kiló vizet ,fuuu szuper tehát a diéta.Sot,az alacsonyabb vércukor miatt és mivel a zsírokat sokkal sokkal tovább tart megemészteni ezért jóval ritkabban ehezunk meg es joval kevesebbet is eszünk mint előtte így további 3-5 kilót is veszíthetünk, aztaaaaa ez a diéta tényleg szuper! Figyeljünk oda,hogy ételeink nagy része alacsony fehérjetartalmú legyen ,hiszen a fehérje az egyetlen tápanyag ami nem hizlal,nem energiaforras hanem a test építőanyaga, a legnehezebb testzsirra alakítani és csökkenti az étvágyat miközben gyorsítja az anyagcserét ,miközben magas legyen a zsirbevitelunk ,lehetőleg telített zsírból mert valamiben meg kell halni azért és úgy izomból is tudunk 3-10 kilót is veszíteni legalabb, igaz ezáltal drasztikusan lassul az anyagcsere dehat a súlyvesztés az súlyvesztés,nemde? Hát ez a magas zsír diéta egyszerűen szuper,nem?

Nem.Ha kevés fehérjét eszel,1000 kalória környéken étkezel és napi 1-2x eszel akkor nyugodtan ehetsz fánkot és hamburgert is.Nem a ketozis miatt fogytál.Nem a 0 ch miatt fogytál.Nem nézel ki jobban azért mert fogytál.Sot,hacsak nem vagy cukorbeteg,daganatos vagy asztmás beteg stb akkor egészségesebb sem lettél.Egyel napi 2x a McDonaldsban hamburgert krumpli es kola nelkul es ugyanannyit fogsz fogyni.

A zsirbevitelnek a hormonszintezist kell támogatnia és egy kevés energiát adnia a mindennapi aktivitáshoz,minden mashoz ott a testzsir mint energiaforras.Ezen felül minden csak felesleges energia amitől vagy megszabadul a test ha eleget mozgunk vagy raktározódik testzsirban.Pont,mint a cukor.

Ha az étkezésedet úgy képzeled el,hogy tejföl,bacon,felvágottak,pörkölt,mindez vajban,kokuszzsirban kisütve, ha vajat teszel a kávédba, ha tepertőt és sajtot nassolsz,hidd el,jobban járnál ha hamburgert ennél és KFC- t.Abban legalább a szemet mellett van használható tápanyag is.

A helyes diéta alapja a sovány, minőségi húsok,tojás,zöld zöldségek és telítetlen zsírok,olajok.A csirkemell,lazac,steak,tojás, fehér halak ES némi hozzáadott olivaolaj vagy mandulaolaj az ketogen diéta,a kolbász, szalonna,tejföl ES némi hozzáadott tojás az szemet ES némi hozzáadott hasznos étel.Gondolj arra,a kutyasz@rban sincs szerintem szénhidrát,tehát keto,de ettől még megenned?

Roviden:
Diéta NEM EGYENLO azzal,hogy holnaptól nem eszünk szénhidrátot.

 

ketogainz bejegyzése a facebookrol

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2791
Fórum profilkép
telstar
2019-07-27 20:48

Röviden szeretném kifejteni az álláspontomat.

 

Én úgy látom, itt két problémáról van szó tulajdonképpen:

 

1. Az egyik a zsírégetés kontra izomvesztés problémája.

 

Hogy ha nem eszik valaki szénhidrátot, akkor jobban fog-e zsírt égetni, mint izmot veszíteni? Egy picivel biztosan, mert gondolom  a szénhidrátból nem nyert energiát a fenti két lehetőség közül valószínűleg arányosan pótolja a szervezet. Ezt elhiszem, de...

 

Hasonló eredmény érhető el akkor is, ha az ember olyankor végez (test)mozgást, amikor a szervezet CH raktárai viszonylag ki vannak ürülve. Ez pedig a tipikusan a reggeli időszak (éhgyomorra). Én ezt a gyakorlatot folytatom, mert ebben hiszek. A terhelés mértékéről viták vannak: vannak a zsírégető zóna pártiak és a nagyobb terhelésben hívők. Én az utóbbiban hiszek (+ az izomvesztés fehérjével való visszapótlásában).

 

2. Az éhségérzet problémája

 

Ha kevesebb CH-t és több zsírt eszük, akkor kevésbé leszünk éhesek? Ez elvileg lehetséges, de...

 

Én a xilitben hiszek és egyáltalán nem érzek éhséget.

 

 

Ugyanakkor mindent eszek a kalóriakorlátokon belül. Az én közérzetemnek ez tesz jót.

 

Ezek a nézetek kifejezetten az én magánvéleményeim és csak azért írtam le őket, hogy elmozdítsam a beszélgetést a ketogén módszerről (majdnem azt írtam: vallásról). A világ szerencsére színes és több sikeres módszer is lehetséges.

 

Azért végül: közös pont(om) a ketogénnel is létezik. Én is a kalóriaszámlálásban hiszek, ahogy szinte mindenki. 

 

Sikeres fogyást a hívőknek és a hitetleneknek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2792
Fórum profilkép
Karika61
2019-07-28 00:38

Nagyon érdekes volt mind a két hozzászólás, köszönöm. Azért is fontos nekem nagyon ez a téma mert 1-es tipusú cukorbeteg vagyok és tudom, mit jelent a magas cukor, milyen alattomosan emelkedik meg, néha csak több óra után. Erre jön az inzulin, hogy levigyem, ami persze általában sok, mert étkezés után, korrekcióra adom be, hypo rosszullét és folytathatnám. Én is a kalóriaszámlálást követem, de egyre jobban úgy gondolom, hogy nem mindegy, mivel töltjük ki ezt a - számomra 1200 - kalóriát.  Édességet, kenyeret, lisztféléket, rizst, gyümölcsöt mondhatni nem eszem és megszoktam, éppen ezért nem értettem meg, miért nem fogyok. Hogy elkezdtem ezt a nagyon pontos, mindent figyelembe vevő kalóriaszámlálást látom, hogy általánosan túlléptem a lehetőségeket. Másrészt - és ezért is kérdeztem - a zöldségekben levő szénhidrátokat nem vettem figyelembe, ezért is volt a kérdés. Most megpróbálom a megadott arány szerint beállítani az étkezésemet, összeállítok egy alaplistát...A nagy tervek! és ehhez persze az inzulinbeállítást is, ha szükséges.

 

Még egy kérdés: nekem nincs inzulinom, csak annyi, amennyit beadok. A vércukrom általánosan valamennyivel magasabb, mint egy egészséges embernek, az adott határon belül. Ez vajon hízlal? Őszintén szólva nem tudom. Mit gondoltok?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2793
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Karika61 részére, #2792)
2019-07-28 11:48

szia,

 

most olvasom csak,hogy 1 -es tipusu cukorbeteg vagy!

szerintem ez nem jàték!orvosi felügyelet nélkül ne babràlj a cukorral..

és legjobb szivvel azt mondanàm,keress fel egy dietetikus a jobb fajtàbol..

azért ajànlottam neked Pödör Novàk Rékàt,mert dietetikus és a ketogén életmodot magàn kiprobàlta és pàciensei körében gyakran vannak cukorbetegek..

en jàrtam nàla egy alkalommal,hogy szakember magyaràzza el a ketogén életmod lényegét...

szoval,mielött csökkented a CH bevitelt mindenképpen keress fel szakembert

(a hölgynek van honlapja,sok videoja a youtube-on,és van olyan is mely a ketogén diéta alkalmazàsàrol szol cukorbetegek esetében..én ugy emlékszem,a 2-es tipusu cukorbetegek esetében jo eredménnyel alkalmazhato ez a fajta diéta de az 1-es joval bonyolultabb dolog!!szoval:SZAKEMBER!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2794
Fórum profilkép
telstar
(Karika61 részére, #2792)
2019-07-28 12:02

Szia!

 

Én nem vagyok gyakorló cukorbeteg, de egy barátom már 15 éve 2-es tipusú. Tehát vannak tapasztalatai. Az ő leveléből idézek:

 

"Az élelmiszerek között – a húsok, húskészítmények, zsírok kivételével) csaknem minden tartalmaz szénhidrátot.

Ugyanakkor csak húst sem célszerű enni, mert az köszvényt okoz. A zöldségek és sovány sajtok jók,

mert azokban kevés a szénhidrát. A zsíros dolgok evése sem jó, mert akkor a zsír felhalmozódik 
a kötőszövetekben és a máj tud ezekből is szénhidrátot előállítani, mely emeli a vércukor szintet.

A jelentős fogyás segít, mert akkor sokkal kevesebb a felhalmozott zsír a szervezetben és – persze –

könnyebben tud az ember mozgásokat végezni – ha még az ízületei nem koptak el, ugyebár.

 

No, dióhéjban ennyit.

 

Úgyhogy az élet a küzdés maga…"

 

 

Ez tehát egy nehéz helyzet, az 1-es tipusú pedig még sokkal nehezebb. Az én gyakorlatomból a xilit-et gondolom hasznosnak (vagy kipróbálhatónak), mert az általánosan gátolja a gyors felszívódást és akkor legalább a kiszámíthatatlan rosszullétek megelőzhetőek lehetnek.

 

Egy jó orvos... az talán tud tenni Érted többet is...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2795
Fórum profilkép
Karika61
(krisztinahajnalka részére, #2793)
2019-07-29 08:47

Szia,

 

Köszönöm. pont ilyen orvost keresnék, mert valóban nehéz egyedül boldogulni. Feltétlenül felkeresem a hölgyet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2796
Fórum profilkép
Karika61
(Karika61 részére, #2795)
2019-07-29 08:51

Szia!

 

Köszönöm az infót! Valóban nehéz minden feltételnek megfelelni. 

 

Ami a cukrot illeti és a hypoglicemiát - alacsony cukorérték, rosszul lét - az igaz, hogy a máj "segítségre"  siet és saját magából von ki cukrot. Ilyenkor végeredményként a cukor nagyon magasra felmegy.

 

Nehéz kiegyensúlyozott étrendet találni. Az inzulinomat úgy állítottam be, hogy ne legyek rosszul az eddig bevitt kb 40-50 CH- tól - mert ennél több kellene - és nincs is baj, de lejebb vinni valóban orvost fogok megkérdezni, ahogy Hajnalka javasolt is egy személyt.

 

A zsír, a sok hús valóban kedvezőtlen lehet, de próbálok egyensúlyt találni...

 

Köszönöm segítséged :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2801
Fórum profilkép
pizsu1
2019-08-10 12:17

Űrhajó,ketogén SmileySmileySmiley hát, micsoda, hűha...

 

Én 2020.januárban lesz két éve, hogy 15 kg-t fogytam egy év alatt. Ettem Norbit de édesség kiegészítést inkább és volt egy hét az egy év alatt amikor rendeltem egész napra enni, ennyi.

Én azt tapasztaltam, hogy a kevés CH-t beviteltől (CH = Szénhidrát) szédültem baromira, és úgy éreztem mint aki ivott, de ezt mástól is hallottam, és Kcal -t (Kcal= Kilokalória) is számolom és így fogytam le és semmi rossz szövődménye nem lett.

Macera nem mondom, mert mindekttőt számoltam azért, mert a Kcal kell a fizikumhoz, a CH -t meg az idegrendszer normális müködéséhez....!!

 

Akarat, kitartás kérdése! :-)) Üdv

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2847
Fórum profilkép
arctalan
2019-12-08 20:56

 Csak úgy mellesleg: A xilit-ben ugyanannyi szénhidrát van mint a cukorban, igaz ez legalább hasmenést okoz. A kutyádnak ne add oda a maradék xilites valamit mert elpusztul.

 

Krisztinahajnalka! Ha en a kutyaszart kivanom megenni mert gusztusom tamad ra, akkor azt eszem meg jo etvaggyal es nem a minösegi egeszseges szemetet undorral - miközben pusztulok el hogy ehessek egy falat "mondjuk kutyaszart" - azert mert az egeszseges.

 

Summa summarum: ha kevesebbet eszel akkor fogysz. Ha az egészséges alkotorészekböl állitod össze az étrended és az kaloriadús (független attól hogy az norbi rud, liszt, xilit, vagy a fene tudja Norbi mi) vagy éppen megettél egy egész lazacot (40 kgx180 kcal -bár nincs benne szénhidrát) na meg egy egesz salataskertet mert az egeszseges... akkor sem fogysz, söt... Az szervezet meg sovarog egy falat fustölt kolbasz utan peldaul.

Én a magam részéröl strikt lchf-et alkalmazok most. Az eredmény két hét alatt -3,5 kg (63-ról 59,5), -6 cm derékböség (tovabbra is 160 cm magas maradtam) és tele vagyok energiával annak ellenére hogy egyszer eszek egy nap mint a kutyák. Na jo, volt mar hogy kétszer is ettem egy nap :) Ja, az átlag kaloriabevitel 632 kcal es nem vagyok ehes :) 

Ebböl napi 13g a szenhidrat. Igy ehetek akar zsirt is vagy egeszsegtelen (de finom) kolbaszt is, mivel szinte semmi szenhidrat nincs benne. igaz joval kevesebbet mint az egeszseges nemtommikböl.

 

En sem akarok kritizalni csak en az egeszsegtelen eteleket szeretem es utalom amikor valami sz..t azert kell megennem mert az trendi most es ugymond egeszseges. Csak gondolj bele hogy evtizedekig a margarin volt egeszseges es most kideritettek hogy baromira egeszsegtelen. Mindig az az egeszseges amit el akarnak adni. A pontozast azert talaltak ki mar sok evvel ezelött mert sok buta ember van aki ezt jobban "megerti". Ezen kivul igy lehet misztifikalni. Gondolj bele hany millio ember gazdagodott meg diatas szakacskönyveken, diatas tanacsadasokkal es mennyi sz..r tablettat eladtak könnyu gyors fogyas cimszoval. 

 

A diabetes 1 pedig az amikor a hasnyalmirigy nem termel insulint akkor sem ha ketogen vagy nem ketogen az etrend. Ez nem gyogyithato, egesz eletre kihat. (legalabbis az eddigi kutatasok szerint, amiröl en tudok) Ha egy diabetes 1-es beteg ketogen dietaba kezd ajanlott megbeszelnie ezt egy orvossal annak ellenere hogy a ketogen dieta segit alacsonyabb szinten tartani a vercukrot hiszen az insulin adagot ehhez kell atallitani. Ehhez szerintem a diatetikus keves...

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő