Fórum

Mennyi az annyi...

Fórum profilkép
Szabitheone
2019-08-30 20:59

Erdekelne ,hogy a husoknal a csontok ill. a konzerveknek a leve vagy pl. a szotyinak a héja stb. bele számít a csomagoláson megadott 100g értékbe es igy nyertem pár kaloriát ha levonom...Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2810
Fórum profilkép
max
2019-08-31 13:40

A tápértékek csak az ehető részekre vonatkoznak. Elvileg mérni is úgy kell. Héjas szotyinál lemérheted a az összegyűjtött héjat utólag. Meg van az arány és legközelebb már nem kell mérni. A mag és héj aránya nem változik. Csontnál is ezt csinálnám. De én egyszerűen megodom, mer filézett meg magozott cuccokat veszek.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2812
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2019-09-02 14:30

olyan opcio is van,hogy szotyi héjàban,ez kb 290 cal

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2825
Fórum profilkép
kovmarie
2019-10-09 16:08

Én azt szeretném megkérdezni,hogy pl. a húslevesnél hogyan számolunk. Felviszek mindent a receptszerkesztőre,így megkapom az egész leves energiatartalmát ,illetve lebontva adagra és 100 gr.-ra. Ez eddig érthető. Az is ,hogy a levesbetétet (tésztát) külön lemérem és külön + ba számolom. A többi érdekelne,hogy a benne lévő , belefőtt

húst és zöldségeket hogyan számoljuk. Benne van az is az adagban,vagy csak a lé,

és a többit szintén +-ba számoljuk ?  Ha valaki tudna segíteni ebben , előre is köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2826
Fórum profilkép
yoyo
(kovmarie részére, #2825)
2019-10-09 17:26

A receptszerkesztőben vigyél fel minden leves hozzávalót, a vízet is, sokan elfelejtik, pedig az is kell. A kiszámolt adag vagy épp 100 gramm pedig arányosan tartalmaz mindent. Egy átlag értéket kapsz, de ennyi elég is! Nem kell vacakolni vele, hogy pontosan hány gramm répa vagy tészta jutott épp a tányérodba. Az átlag számít! De ha, ha akarod, akkor maximum a tésztát érdemes külön venni, mert vannak akik nem vagy csak kevés tésztával eszik a levest.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2827
Fórum profilkép
kovmarie
2019-10-09 18:57

Nagyon köszönöm yoyo ,én is így gondoltam,de nem voltam egészen biztos benne.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2828
Fórum profilkép
Szabitheone
2019-10-09 20:41

En igy szoktam. Minden egyes hozzávalót lemérek, mindent,igy megkapom az összsulyt ami benne van a fazékba a vizen kivül. Ezt mutatja is az adagok száma mellett levö kis mérleg jel ha rálépek. Ha kész a leves lemérem az összsulyt (az edény sulyát leszámitom amit elötte lemértem uresen) és atirom mérlegjelnél az uj sulyt, igy ujra számol mindent és ez a valós érték. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2829
Fórum profilkép
Szabitheone
2019-10-09 20:43

Ui. Igy pontosabb mert ebbe a valos értek van, parolgást is belszámitja. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2830
Fórum profilkép
kovmarie
(Szabitheone részére, #2829)
2019-10-10 10:28

Nagyon köszönöm. Legközelebb én is így fogom csinálni.Nagyon jó az ötlet.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő