Fórum

Cukorbetegség és fogyás

Fórum profilkép
hanna58
2019-12-30 09:35

Sziasztok!

 

Enyhén cukorbeteg vagyok. Még nem kaptam rá gyógyszert, csak fogynom kellene. Viszont állandóan éhes vagyok, mindig lemegy a vércukrom, és muszály ennem. Ilyenkor többet kell ennem, mert rosszul vagyok.

Nálam az  a fő probléma, hogy állandóan lemegy a vércukrom.

Este például nem tudok elaludni, ha éhes vagyok. És muszhály szénhidrátot ennem.

Tud valaki valami jó tanácsot adni, hogy lehetne igy fogyni?

Köszönöm előre is!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2860
Fórum profilkép
yoyo
2019-12-30 16:20

Az éhséget az ingadozó vércukor okozza, a szénhidrátot is azért kívánod este is. A szénhidráttal az a gond, hogy megdobja a vércukrot, így rövid időre jól érzed magad, jónak tűnik minden, de aztán leesik és megint jön az éhség, meg a szénhidrát utáni sóvárgás. Ez egy ördögi kör, amit a vércukor stabilizálásával lehet megszüntetni, de kell pár nap hozzá, amíg stabilizálódik. Tarts otthon mindig valamilyen egyéb nem szénhidrátokban gazdag nassolni valót, vagy akár rendes ételt is: magvak, saláták, hús, akár egy darab főtt tojás, bármi szóba jöhet, amiben nincs vagy csak kevés szénhidrát van. Mindig egyél egy keveset, akárcsak pár falatot is két étkezés között, vagy amikor egy kicsit is érzed a szükségét. Ez néhány nap alatt stabilizál. Csak az első pár napban lesz nehezebb, de ha stabilizálódik, utána már minden sokkal könnyebb lesz. Ezt az új szokást utána is tartsd meg. Ezért egészséges a napi több 5-6 kisebb értkezés. Ami még segít az a megfelelő vitamin bevitel. Ha szedsz multit nézd meg van e benne króm. A króm is segít a vércukor stabilizálásában, de csak akkor, ha az étkezés is rendben van, csodákra önmagában nem képes.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2872
Fórum profilkép
Benoke
2020-01-08 21:10

Szia!
Erre azt tudom mondani, hogy az a baj, hogy a rossz szénhidrátot eszed. A cukros diétában nem véletlen, hogy napi 5x étkezünk, reggel és este csak lassú szénhidrátot lehet enni és napközben is max uzsonnára ehet az ember - ha bírja - csak gyors szénhidrátot. Valószínűsítem, hogy este is gyors ch-t eszel és emiatt hirtelen megugrik a vércukrod, majd lezuhan a hasnyálmirigy hirtelen nagy dózisú inzulin termelése miatt. Tehát gyakorlatilag hipózol. Ezt lehet elkerülni egy jó cukor diétával. A diéta lényege nem a fogyás és a sanyargatás, hanem a vércukor normális szinten tartása, hogy ne liftezzen az égig. Erre nagyon szuper csoport van pl face-n. 160g diétát keresd meg. Szigorú a csoport de nagyon hatásos!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő