Fórum

Caloria

Fórum profilkép
Melindaagnes
2020-08-26 21:30

Valamit nem értek. Napi cal beállításom 1200 cal., kutyasétáltatás 132 cal, és a napi caloriámat csak 1282 cal-ra emeli meg. Miért? Nem 1332-nek kellene lennie? Vagy hogyan működik ez? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2967
Fórum profilkép
Melindaagnes
(Kuci részére, #2966)
2020-08-27 18:04

és nem válaszolták meg neked sem? Hát ez érdekes. Valójában nem fogyok annyit, mint amit e szerint kellene. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2968
Fórum profilkép
Kuci
2020-08-27 18:07

Ezt válaszolták:

"admin(Kuci részére, #2893)2020-04-21 11:54

Szia! Az aktivitásból származó kalóriát nem csak egyszerűen hozzáadni kell, mert az úgy nagyon pontatlan lenne. Így sokkal több kalóriát mutatna, mint ami ténylegesen elégetésre kerül a nap során és az ember jóval többet is enne, mint amennyit kéne. Amikor aktivitást állítasz be, akkor a rendszer a naplóban beállított és rendelkezésre álló adatok alapján számítja újra a limitet."

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2969
Fórum profilkép
Melindaagnes
(Kuci részére, #2968)
2020-08-27 18:09

Köszi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2970
Fórum profilkép
telstar
(Melindaagnes részére, #2967)
2020-08-27 20:46

Szia!

 

Minden embernek van egy napi kalóriaszükséglete, arra az esetre, ha nem csinál semmit. A puszta létezés miatt. Ez az 1200/1500 min a testsúllyal korrigálva. Ezt a kalóriaguru meghatározza. Amikor megadod egy tevékenységnek a kalóriaértékét, akkor az alapkalóriérték időarányos részét le kell vonni, mert az IS benne van a tevékenység kalóriaszükségletében. Ezt könnyen ellenőrizheted úgy, ha ugyanannak a tevékenységnek megnöveled az időtartamát, de a kalóriaérték változatlan, akkor láthatod, hogy kevesebbet von le a tevékenyég miatt, mint a megadott illetve a kisebb idő esetén. Ez szerintem így talán világos.

 

De az élet nem ennyire egyszerű, mert vannak olyan intelligens kalóriamérők (pl. az enyém is ilyen, POLAR A370), amelyek már eleve levonják ezt a kalóriérétket az általa kiszámított kalóriamennyiségből. Hát ez pech, mert ez a kalóriaguru nem fogadja. Ellenben át lehet számítani az átlagpulzus alapján itt:

http://www.futas.net/cikkek/kalkulator/kaloria/kaloria-kalkulator.php

 

És van még ugye az a kérdés, hogy a kívánt fogyást hány kalóriával is lehet elérni? Ez egy bizonytalan dolog! Alapvetően azért, mert nem lehet pontosan tudni, hogy az ember izmot, vagy zsírt veszít? A 7000 kcal 1kg-ra vetítve csak a zsírra igaz. Ha izmot veszítesz, akkor a kalóriaigény jóval kevesebb.

 

És van még a napi, nem regisztrált mozgás, ami esetleg számszerítve sincs. Ez szintén kalóriacsökkentő.

 

Mindezen problémák együttes megoldására én azt a módszert csinálom, hogy

1. Minden reggel megmérem a súlyomat

2. Meghatározom, hogy mennyi szerettem volna lenni (ez a kíván fogyási ütem alapján számítható)

3. A kalóriaguru által meghatározott kalóriértéket az 1. és 2. különbsége alapján korrigálom (nálam 0,1 kg 25 kCalt "ér")

 

Ha nem volna világos akkor kérdezzetek - akár nyilvánosan, akár privátban, de szabad a kreativitásotokat is használni.

 

Jó fogyást és ne essetek kétségbe a problémák miatt. Idővel ti is profik lesztek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2971
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(telstar részére, #2970)
2020-08-28 13:21

és ehhez jön még a nöi ciklus,a hormonok jàtéka,a  vizvisszatartàs,hogy màr a növö és csökkenö hold hatàsairol ne is beszéljekSmiley

 

kedves hölgyem,csak lazàn,nehogy belegabalyodjatok a sök köbgyökvonàsbaSmiley

napi mérés = agyrém

havonta csak egyszer a ciklus befejezése utàn

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2972
Fórum profilkép
admin
(Melindaagnes részére, #2967)
2020-08-28 13:25

Kedves Melindaagnes!


Minden kérdést megválaszolunk, de sok egyéb feladatot is el kell látnunk és több oldalt kezelünk, így általában 1-2 napon belül szoktunk válaszolni.


A kalóriaszámlálás, hogy kinek mennyi a kalóriaszükséglete vagy ki mennyi kalóriát éget el egy adott tevékenység során egy összetett dolog. Sokféle módszer létezik ezeknek a számítására, és mindegyik kicsit eltérő eredményt ad. Aztán vannak egyszerűbb és pontatlanabb és vannak bonyolult, de pontosabb módszerek is. Ezért van az, hogy van némi eltérés a különböző kalória kalkulátorok és edzőtermi gépek által mutatott értékek között. Sok helyen azonban még mindig a régi elavult 40 évvel ezelőtti vagy még régebbi formulákat és ajánlásokat alkalmazzák, amik jelentősen túlbecsülik az ember kalória szükségletét. Mi azonban az oldalunkon a legfrissebb kutatásokra támaszkodó módszereket és ajánlásokat alkalmazzuk!

 

Ellenőriztük és az ön esetében az ön adataival az 1200 kcal-os alap limit teljesen rendben van. Az is rendben van, hogy a 132 kcal-os kutyasétáltatás után a limit csak 1282 kcal-ra emelkedik meg. Ahogy az egyik felhasználó már idézte egy korábbi hozzászólásunk, ez azért van, mert az extra tevékenységeket nem csak egyszerűen hozzá kell adni, mert az úgy pontatlan lenne és jóval több kalóriát mutatna a nap végére a ténylegesnél. Amikor bármilyen változtatást végez a beállításokban vagy épp tevékenységet rögzít, akkor a napló újraszámít mindent, hiszen csak így lehet pontos becslét adni.

 

Írta, hogy nem fogy annyit, mint kellene. Az egészséges fogyás météke körülbelül heti 0.5-1.0 kiló. Ha jelentősebb súlyfelesleggel rendelkezik valaki, akkor ez kezdetben több is lehet, ami idővel lassulni fog. Ha valki a fogyókúra mellett edz is, akkor a fogyás a mérlegen nem biztos hogy látszani fog vagy kisebb mértékű lessz, hiszen, közben az izmai meg erősödnek.

 

Ha már fogyókúrázott tudhatja, hogy a fogyás egy lassú és sok türelmet igénylő folyamat, mely nem megy egyik napról a másikra. Vannak, akik könnyen fogynak már egy apró változtatástól is (pl.: lecserélik az esti étkezést egy turmixra), de általában a legtöbb embernek a fogyás egy nehéz dolog, és sporttal is támogatnia kell. A fogyás mértékét ezen kívül sokminden befolyásolja: nem, kor, a súlyfelesleg mértéke, genetika, egészségügyi, főként hormonális problémák és még sokminden.

 

Ha bármilyen további kérdése lenne nyugodtan jelezze, 1-2 napon belül mindig válaszoluk.

 



Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2973
Fórum profilkép
telstar
(krisztinahajnalka részére, #2971)
2020-08-28 14:35

"napi mérés = agyrém"

 

Egyeseknek bizonyára, de a testsúly szerepel a napi kalóriaszükséglet képletében és a testsúly vitathatatlan ingadozásának követése jó és pontosító hatású a napi kalóriaszükséglet meghatározásához. Mivel ennek kell(ene) vezérelnie a napi étkezést, ezért szerintem aki TÉNYLEG az általa elképzelt mértékben szeretne fogyni, annak ezt csak ajánlani tudom.

 

Köbgyököt nem kell vonni, de az Excelt érdemes használni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2974
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(telstar részére, #2973)
2020-08-28 14:55

a testsuly vàltozàs nem irhato le matematikai képlettel

egyeseknek elveheti a kedvét az,hogy mondjuk tegnaphoz képest màra egy kiloval több a sulya a következö nap meg fél kiloval nö...és olyan is van,hogy két nap alatt 80 dekàt csökken..inkàbb a havi értékét kell figyelni...ezek az apro intervallumok mérhetetlenek

tudom,mert tapasztaltam...jaj!!ez annyi mindentöl függ

a test nem egy gép,hogy beteszem,meg emésztem meg futok aztàn kidobja az eredményt...

és azért hangsulyozom,hogy nem kell a napi nyomonkövetés mert hamis àbràndokat is kelthet,ugyanakkor el is szomorithat...az ember nem egy  szàm!!!

az ember egy élölény..a fogyàs függ az idegàllapottol is..

higgyétek el 30 éve figyelem,az utobbi két évben màr nem méricskélek,csak havonta vagy azt sem..és nem csüggedek,nem vesztem el a reményt nem zabàlok bànatomban

ne engedjétek,hogy egy szàm hatàrozza meg az aznapi hangulatotokat.és azt,hogy mit gondoltok magatokrol.(ha 20 dekàval kevesebb vagyok mint tegnap,akkor franko vagyok ,ha meg nem,akkor egy luzer és ma nincsen vacsora)...tobbet nem lobbizok a mérleg ellenében:-)..mindenkinek van esze,gondolja meg,probàlja ki,döntse el..AZ EMBER NEM GEP!!(igy ez lenne a konkluziom)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2975
Fórum profilkép
Melindaagnes
(telstar részére, #2970)
2020-08-28 15:39

Köszönöm a részletes tájékoztatást. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2976
Fórum profilkép
telstar
(krisztinahajnalka részére, #2974)
2020-08-28 17:33

Vita helyet az utolsó 10 napi testsúlyom:

 

80,6

80,4

80,7

80,7

81,2

81,2

80,9

80,9

80,4

80,8

 

A test súlyát kell cipelnie az embernek és alapvetően ez kerül kalóriába. Egy kiló súlydifferencia 7000 kCalt jelent. Akkor? Számít, vagy sem?

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő