Fórum

Online táplálkozási napló használata

Fórum profilkép
Hutyi
2021-03-07 11:55

Szeretném felhívni a figyelmet, hogy az internetes keresőben a felugró ablakban egyszerre két táblázatot két különböző felhasználó alatt nem lehet használni egyszerre használni. Nálunk nagy segítség lenne, mert Én cukros vagyok a feleségem is használja és más és más a gramm és a köret étkezéseknél.

Amúgy nagyon szeretjük használni, hasznos segítség lenne ez a változtatás esetleg javaslat.

Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3061
Fórum profilkép
admin
(Kiss Masni részére, #3059)
2021-03-09 11:21

Szia! A naplóban van egy étellista, ott kell kiválogatni az élelmiszereket. Amikor egy élelmiszerre kattint, akkor megjelenik egy menü, hogy melyik étkezéshez szeretné berakni az ételt. Utána a lejjebb lévő étrend táblázatban már tudja állítgatni a mennyiséget, nevet, mértékegységet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3066
Fórum profilkép
telstar
2021-03-13 18:33

T. Admin!

Eddig úgy tudtam, vagy csak gondoltam, hogy a napi testsúly szerepel a napi kalóriaszükséglet meghatározásában. Próbaképp átírtam a napi testsúlyomat +100 kg+val, elmentettem, de a napi kalóriaszükségletem nem változott semennyit.

Helyes ez így?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3067
Fórum profilkép
admin
(telstar részére, #3066)
2021-03-14 10:57

Szia!

 

Ha a Beállítások/Cél és limit beállítások részben be van jelölve a limitek újraszámítása lehetőség, akkor újraszámítja. Ez a lehetőség a "Fogyás, Szintentartás vagy Tömegnövelés" célbeállítás esetén jelenik meg. Ha a "Mi a célod?" résznél az "Én szeretném beállítani..." lehetőség van bejelölve, akkor ez a lehetőség nem jelenik meg, mert a felhasználó által beállított tetszőleges értékeket fogja mindig használni. Ebben az esetben neked kell időnként frissíteni vagy ott helyben a naplóban lévő limit táblázatban vagy akár a kalória kalkulátort is használhatod, ha úgy kényelmesebb. Onnan is egy kattintással átmásolhatod az értékeket, amiket aztán megint módosíthatsz a naplóban tetszőlegesen.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3068
Fórum profilkép
telstar
(admin részére, #3067)
2021-03-15 07:43

Sajnos, még mindíg nem működik.


"Ha a Beállítások/Cél és limit beállítások részben be van jelölve a limitek újraszámítása lehetőség, akkor újraszámítja."
A "Limitek frissítése" részben van hasonló lehetőség, ott a "Limitek automatikus újraszámítása, ha aktivitást rögzítek" be van állítva, de most aktivitást nem viszek fel, mert elromlott a szobakerékpárom és még az új nem jött meg.

"Ez a lehetőség a "Fogyás, Szintentartás vagy Tömegnövelés" célbeállítás esetén jelenik meg."

"Szintentartás" van bejelölve.


"Ha a "Mi a célod?" résznél az "Én szeretném beállítani..." lehetőség van bejelölve, akkor ez a lehetőség nem jelenik meg, mert a felhasználó által beállított tetszőleges értékeket fogja mindig használni."

Nem az van bejelölve, hanem a "Szintentartás".

A Beállítások részben a "Testsúly"-nál most az általam durván megváltoztatott testsúlyom szerepel, de a napi kalórialimit nem változott, illetve nem változik. Lehet, hogy az a baj, hogy nem viszek fel aktivitást?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3069
Fórum profilkép
admin
(telstar részére, #3068)
2021-03-15 15:13

Igen véletlen rosszúl írtam, a szintentartás esetén nem jelenik meg a limitek újraszámítása lehetőség, tehát nem baj ha nem látod. Ha szintentartás van beállítva, csak akkor számolja újra, ha te manuálisan a beállításokban újraszámoltatod. De ahogy írtad és ha jól értelmeztem, akkor hiába állítod át a tömeged és kattintasz a Mentés gombra nem módosulnak az értékek az Étrend alján a limit sorban. Ha megváltozott, akkor ott is módosulnia kell. Elvileg működnie kellene, nálunk legalábbis megy a dolog. Az aktivitásnak opciónak nincs köze hozzá, tehát nem az lesz a gond. Utánanézünk tüzetesebben, nálad miért nem változik. Jelentkezem hamarosan. Addig is megpróbálhatod a kalória kalkulátorral beállítani, vagy esetleg a beállításokban az egyedi beállítást választani, ahol tetszőleges értékeket megadhatsz. De ha egyik sem megy privátban is elküldheted az adatokat és beállítjuk.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3070
Fórum profilkép
telstar
(admin részére, #3069)
2021-03-15 19:32

Köszönöm! Próbálkozok és ha jutok valamire, akkor jelzem.

"Az aktivitásnak opciónak nincs köze hozzá, tehát nem az lesz a gond." 

Effektíve egy ilyen box jelenik meg. Kell lennie valami közének hozzá.

Jelentkezzetek be a nevemmel és akkor pontosan láthatjátok azt, amit én.

Chromiumot használok. Verzió: 89.0.4389.82 (Hivatalos verzió) snap (64 bites) Ubuntu Linuxban.


Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3210
Fórum profilkép
Miramari
2022-08-13 21:00

Hogyan lehet a táplálkozási naplót letölteni? Kezdő cukorbetegként 1-1 hetet havonta el kell vinnem mahammal a dietetikusomhoz, ezért lenne fontos. Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3212
Fórum profilkép
admin
(Miramari részére, #3210)
2022-08-14 22:48

Szia! A napló Statisztika lapján tudod letölteni a naplózott adatokat. A Statisztika lap bal felső sarkában a dátumra kattintva tudod az időszakot beállítani. A jobb felső sarkában pedig a menü ikonra kattintva (három vízszintes vonal) letudod tölteni vagy nyomtatni. Valószínűleg neked a HTML formátum kell majd, ami az étrendet részletezve és a jegyzeteket is tartalmazza. Letöltés után bármilyen böngészőben megtekintheted a fájlt. Egyszerűene a fájra kattintva elindul a böngészőben és onnan nyomtathatod, ill. ha akarod akár a Word-ben is megnyithatod a html fájlt, ha szerkeszteni szeretnéd a tartalmát. Írj, ha további segítségre van szükséged!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3282
Fórum profilkép
saroki
2023-12-03 08:38

Véletlenül akadtam rá erre az oldalra, és kipróbáltam minden zeg-zugát. Remek kis mű mondhatom, eddig nem találtam benne kifogásolni valót, pedig nagyon igyekeztem. Azt azonban még megszeretném kérdezni, hogy a naplóban megjelenő kalória limit azt jelenti, hogy a fogyáshoz ennyi a maximum bevihető kalória mennyisége? (Ez az én értelmezésem) tehát, ha ez alatt maradok, akkor biztos a fogyás?

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3283
Fórum profilkép
admin
(saroki részére, #3282)
2023-12-04 17:01

Szia! Igen. A limit az ajánlott optimális érték és egyben maximum is. A céljaidtól függ, hogy mit tartasz be a négy érték közül. Fogyás szempontjából a kalória és a szénhidrát a leginkább fontos. Igyekezni kell nagyjából annyit enni, de persze mindenkinek figyelnie kell magát és ha úgy tapasztalja valaki neki kicsit több vagy épp kevesebb szükséges, akkor ne féljen módosítani. A napló Beállítások lapján egyedi értékek is megadhatóak.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő