Fórum

Diéta mellett mozgás

Fórum profilkép
Gólyaneni
2023-01-30 05:37

Sziasztok!

Azt gondolom, hogy a diéta mellett hatalmas jelentősége van a mozgásnak is abban, hogy fogyjunk, tartsuk a súlyunk és egészségesebben éljünk. 

Novemberben múlt 6 éve,  hogy életmódot váltottam,  kezdetben csak az étkezésekre figyeltem, majd pár hónap elteltével beépítettem a mindennapjaimba a mozgást is.

Épp úgy,  mint a diétánál, nem a külső, megvásárolható dolgokra koncentráltam, itthon oldottam meg a " feladatot".

A közösségi csatornákat hívtam segítségül

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3224
Fórum profilkép
yoyo
2023-01-30 11:32

Az biztos! Azt szokták mondani, hogy a fogyás 70% diéta és 30% mozgás. És én is ezt tapasztalom. Muszáj mozogni valamit, bármit rendszeresen, mert a test prímán alkalmazkodik bármilyen extrém étkezéshez is, akár hosszútávon is. Extrém étkezés helyett, ami csak árt, inkább mozogjunk. Régebben párszor én is estem már a koplalás hibájába türelmetlenségemben, de hosszútávú eredménye sose lett.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3227
Fórum profilkép
telstar
(yoyo részére, #3224)
2023-01-30 23:16

Ez igaz és annyit tennék hozzá, hogy én a "Diéta helyett mozgás"-ban (is) hiszek, azaz a "sima" kalória számlálásban. A diétára inkább akkor (azért) van szükség, ha a formánkra, az izmainkra is figyelni szeretnénk, nem csak a súlyunkra. Továbbá, ha az éhezést is szeretnénk elkerülni, akkor figyelni kell a felszívódás sebességére is. Nagyon hasznosak a különféle "kütyük", amikker jól mérhetó a felhasznál energia és a sportbeli előrehaladásunk is, de testünk működésének számos jellemzője is.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő