Fórum

Dr. Steinberger léböjtkúra

Fórum profilkép
Fancsek
2023-04-19 13:19

Elkezdem hamarosan a Dr. Steinberger léböjtkúrát.

 

Jóelőre elterveztem, hogy mikor kezdem el. Ez azért volt fontos számomra, hogy fel tudjak készülni rá mentálisan, tehát már várom, hogy mikor kezdhetek hozzá. (Ettől függetlenül tartok tőle, hogy nehéz napok elé nézek.) 

 

Pénteken kezdem el a -1. napot (én neveztem így el), ami azt jelenti, hogy csak gyümölcsöt és zöldséget eszem, és ugyanezt tervezem a 0. napra is. (Részletesen megírom, hogy milyen gyümölcsöt és zöldséget milyen mennyiségben eszem.)

 

Az első nap (vasárnap) kezdem a Dr. Steinberger léböjtkúra 5 napos programját.

 

A terméket több helyen meg lehet rendelni. Én a megrendeléstől számítva egy hét alatt megkaptam.

 

Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban.

 

De várom a ti észrevételeiteket, kérdéseiteket is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3251
Fórum profilkép
Fancsek
2023-04-19 13:52

Mindenképpen el akarom mondani, hogy régóta használom az Online Táplálkozási Naplót.

Nagyon nagy segítségemre van, ha éppen fogyni szeretnék, de most a léböjtkúráról akarok információkat adni és kapni.

 

Előzetesen szeretném elmondani, hogy a felkészülési idő is nagyon fontos.

Nemcsak mentálisan, hanem fizikailag is.

A kúra előtt már jó elhagyni a kávét, alkoholt, cukros üdítőt, húst, sós ételt, a dohányzást is jobb mellőzni.

Ezek az "intelmek" természetesen le vannak írva azon online oldaladon, ahol a Dr. Steinberger léböltkúráról szó van, tehát mindezt nem részletezem.

 

Már néhány éve kávézás, és cigeretta nélkül élem az életem. Az alkoholfogyasztás is csak eseti és maximum egy kis rozé bor kerülthet a pohárba, ezért ezekel a tilalmakkal már nem kell most megküzdenem.

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3252
Fórum profilkép
Fancsek
2023-04-22 09:28

Túl vagyok a -1. napon. 

 

reggeli: 4 deci citromos víz

tízórai: 200 gramm eper

ebéd: 600 gramm zöldségleves

uzsonna: 1 kis alma, 1 kis banán

vacsora: zöldségek (paradicsom, paprika, uborka, retek, sárgarépa), rozskenyér

 

Az összes kalória: 775 

 

Egész nap kb. 4 liter vizet ittam még.

 

Nem voltam éhes, és most sem vagyok.

 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő