Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#477
Fórum profilkép
yoyo
(hilduci25 részére, #476)
2014-08-25 13:04

Fincsi, és a tálalás is látványos.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#478
Fórum profilkép
yoyo
2014-08-25 13:16

Egyébként régen sok mindent kipróbáltam: koplalás, fehérje diéta, elválasztó diéta, ... BAROMSÁG mindegyik. 

 

Nálam a kalóriaszámlálás jött be. Ez nálam már életmód. Működik, könnyű betartani, és azt eszek, amit akarok, csak a mennyiségre kell figyelni. Már csak a szintentartásra figyelek, szóval most még könnyebb a dolgom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#479
Fórum profilkép
hilduci25
(yoyo részére, #478)
2014-08-25 13:29

Igen, nem vagyunk egyformák, és mindenkinek más életmód vált be, ezt tiszteletbe kell tartani!

Minden diétába van valami böki, mindenikbe lehet hibát találni, de nem az a fontos.A fontos, hogy megtaláljuk a számunkra megfelelőt!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#480
Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 13:36

Az én diétám kevésbé a kalóriaszámitáson alapszik, a fehérje, zsir és szénhidrát százalékokat veszem figyelembe.Ezt azért mert laktovó életmódom kevés fehérjét és sok szénhidrátot tartalmazott, amig nem figyeltem oda, és lassan gyarapodott a súlyom. Még igy is elég bonyolúlt, hogy rendelkezésemre áll egy napló!De már jó úton haladok! Sikerült leadnom 5 kilót három hét alatt!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#481
Fórum profilkép
yoyo
(hilduci25 részére, #480)
2014-08-25 15:34

5 kiló az szép és teljesen jó az ütem. A tápanyagarányok figyelése is jó módszer, mert hát a legtöbben a szénhidrátot eléggé túlzásba viszik és sokszor az okozza a gondot. A szénhidrátot nekem is csökkentettem kellett, de inkább a kalóriát szoktam figyelni.

 

Egyébként eleinte valóban kicsit macerásnak tűnik a számolgatás, de egy idő után már szokássá válik és teljesen belejön az ember. Én általában arra figyelek, hogy minden étkezésem körülbelül 300-350 kcal legyen, akár egy szendvicset készítek, akár főtt ételből szedek a tányérra. Napi viszonylatban 1500-1800 kcal közé szoktam korlátozni a fogyasztásom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#483
Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 18:00

Én amikor először összeszámoltam a napi ételeim, csak 1000 kalória jött ki.Az 1500 számomra túl sok. Igy maradtam az 1200-nál. Ebből 30 fehérje, 25% zsir és 45 szénhidrát. Ennél lennebb nem tudom vinni, mivel húst nem eszek, és szóján nem élhetek. A cukrot és a kenyeret hanyagolom heti 6 napot:-D Egy nap, általában vasárnap megengedek magamnak bármit.A tegnap például sültkrumplit ettem.:-D Egyik kedvencem, azthiszem nem hiába hiztam meg...:-D

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#485
Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 18:06

És mivel nincs kedvem kimenni a házból ma délután ezt csinálom végig.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#486
Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 18:06
Hozzászólás
|
Privát üzenet
#488
Fórum profilkép
Kivi
2014-08-25 20:48

Én kb 8 hónapja kezdtem el a diétámat. Hús, zöldség,gyümölcs magvak. Szénhidrátot és tejterméket a sajtokon kívül nem eszem. Cukor helyett stevia v. xilit. Kerülöm a glutén, laktóz és cukor tartalmú ételeket. Rizst, krumplit néha (módjával) eszem. A diéta annyira eredményes, hogy már figyelnem kell arra, hogy nehogy nagyon lesoványodjak. Ezért több banánt, vagy zabpehyhet eszem. Persze a mozgás is fontos, hogy a fogyás után megmaradjanak az izmok. Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#491
Fórum profilkép
yoyo
(hilduci25 részére, #483)
2014-08-26 10:55

Ne is vidd lejjebb, mert az 1200 már az alsó határ. A cukor helyett próbáld ki a folyékony édesítőket, én csak nemrég álltam át rájuk. Tea, kávé, ... édesítésére teljesen jók. Nem is tudom mért nem tettem korábban. Smiley

 

Általában a folyékony Steviát szoktam venni. Elég drága sajnos, de kévé, tea és hasonlók édesítése esetén elég sokáig kitart. A mesterséges édesítők sokkal édesebbek, de a stevia legalább természetes.

 

Egyébként a heti 1 laza nap teljesen rendben van. Régebben én is így csináltam, de nekem inkább az vált be, ha minden nap megeszek egy kis finomságot, ha épp úgy kívánom, de figyelek rá, hogy a nap többi részében "rendeset" egyek. A tapasztalatom az, hogy ez is járható út. Nekem bevált.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő