Fórum

Akinek nem megy egyedül, ide!

Fórum profilkép
Noncsi09
2015-06-17 22:16

Helló mindenkinek! 

Nem jutott eszembe jobb cím, magamból kiindulva. Hónapok óta küszködök 5-6 kg leadásával. No kitartás, no önbizalom, no ösztönzès. Több alkalommal belekezdtem már ilyen-olyan fogyókúrás módszerekbe. De sajna mindig visszaesek. :(  

Szeretnèm , ha hozzám hasonló gondokkal küszködők csatlakoznának, ès segítenènk egymást . Ötletekkel, receptekkel, egymás ösztönzèsèvel.

Szèp estèt mindenkinek! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1480
Fórum profilkép
aylam
(danpress részére, #1476)
2016-01-27 15:30

Azért az hogy csak izmosabb leszel azaz nehezebb az nem egeszén így van. Ha mínuszban vagy a kalóriával akkor nem leszel nehezebb. Max ugyan annyi és a zsír+izom arány változik. De ha több izmod lesz akkor több kalóriát is fogsz égetni már az alap anyagcserében is. Szóval  gugolás felülés nem hülyeség. Szépen formál. De tényleg kell mellette kardió jellegű edzés. Bár ehhez a tempós séta szerintem kevés.
Nekem pl nem jön be az otthon egydül edzés mert közel sem hozom ki magamból a maximumut. Egy edzésen (ahol jó a társaság) ott sokkal nagyobb a motiváció meg a teljesíteni akarás.
Egyedül max a futás az ahol tényleg bele tudom tenni magam maximálisan.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1481
Fórum profilkép
yoyo
2016-01-27 15:41

Korábban a konditeremben az edzés végén mindig kocogtam, de aztán párszor kipróbáltam az emelkedőn az intenzív gyaloglást. Nekem nagyon bejött, azóta főleg ezt csinálom és csak néha kocogok. Általában fokozatosan emelem a futógép dőlésszögét a maximumig, majd ott egy darabig, aztán fokozatosan csökkentem a dölésszöget, de közben növelem a tempót a kocogás határáig. 20-30 perc szépen leizzaszt és szerintem jobban égetí a zsírt mint a kocogás azt vettem észre. Ez jó azoknak is akik mondjuk nem futhatnak egészségügyi okok miatt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1482
Fórum profilkép
danpress
(aylam részére, #1480)
2016-01-27 22:35

pont a tempós séta égeti a zsírt, azaz aerob mozgás - max. 120 körüli pulzussal.

a nagyobb erőfeszítés, amiben már erősen megizzad az ember (120 fölötti pulzus) az az izmot is égeti, sőt amennyire tudom, szinte csak azt - valamint a szív erősítésére szolgál. ami amúgy nagyon jó dolog, de a fogyáshoz nem a legjobb mód.

 

amúgy én iszok fehérjeturmixot is (delight, ez a legfinomabb amit próbáltam, csokidarabokkal, mmm :D ), teljesen jól elveszi az édesség iránti vágyamat.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1483
Fórum profilkép
danpress
(aylam részére, #1480)
2016-01-27 22:38

én is járok, heti 2-3 edzőterem, plusz 1-2 labdás sport.

nekem fogynom kell, az izmokat nem kell növelnem, legalábbis van rajtam elég :)

 

egyébként én súlyzózok, aerob előtt, de amikor nem aeroboztam rendesen, azonnal megállt a fogyásom.

 

jól tudom, hogy az aerob az anyagcserét 24 órán keresztül is pörgeti, míg a súlyzózás önmagában nem?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1655
Fórum profilkép
Liberty2
2016-04-14 22:38

Mivel úgy látom, a tulajdonosa (ideiglenesen?) elhagyta a topikot, hát önkényesen beköltözöm! :D

 

Egyre felvilágosultabb mindenki. Sokan tanulnak a body.builderről, sokan számolnak kalóriát, sokan figelmnek oda, hogy lehetőleg összetett szénhidrátot vigyenek be, ne egyszerűt, és sokan mozognak is. És mégis gyakran abbahagyják, amit elkezdtek. És pontosan azért, ami a kiírásban szerepel: nincs meg a motiváció... :(

 

Közösen persze könnyebb! De akkor a legkönnyebb, ha megvan, ami motivál. És szerintem, mivel anonim módon írunk, ezt őszintén el is mondhatjuk.

Nem, nem azért csinálja többségünk, hogy egészségesebb legyen. Egyáltalán nem. :D Hanem azért, hogy könnyebben menjen minden, és jobban nézzünk ki. És igen, én is. De most mélyponton vagyok. Két hete nem mozogtam számottevő mértékben.

 

Végzek némi súlyzós edzést, de igen rendszertelenül, és nem nagy intenzitással, és hetente 2-3 nap szoktam aerobot is. De nagyon keveset alszom (napi 4-6 órát), így a súlyzós edzésnek nem igazán van hatása. :/ Az aerob pedig mit ér, ha este befalok alvás előtt egy rakás ételt? :S

Na de most... ;) Most majd jön a fellendülés.

 

És az én motivációm: nyár közepére jobban kinézni! És úgy fogom elérni, hogy minden aerob, vagy minden súlyzós edzés előtt ezt felidézem. Hogy ha MOST megcsinálom, akkor egy százalékkal közelebb kerülök a célhoz. Sok kicsi sokra megy... ;)

 

És Te? Te miért csinálod? Mi motivál? Őszintén!

Ilyen választ nem fogadok el: hogy lefogyjak. Mert jó, de miért??

 

Szóval ilyen választ inkább:

- Hogy a férjem szemében lássam, hogy hű, de kívánatos!

- Vagy hogy más szemében lássam... :D

- Vagy hogy a feleségem azt gondolja: na, na ez az!

 

Naponta 4-5 órám van alvás előtt. Szóval nem könnyű. Gondolom Ti is vagytok így, sokan. De kell! Minden nap egy százalékkal közelebb kerülni! És a 100. nap után ott lesz az eredmény! ;)

Hajrá!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1665
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Liberty2 részére, #1655)
2016-04-16 16:03

nekem kisebbrendüségi érzést okoz a sulyom...

egyedül önmagamnak akarok tetszeni,ugy érzem a külsöm nem fejezi ki igazàn,amilyen belül vagyok...a munkàm soràn sok emberrel talàlkozom,nem az anyanyelvemen beszélek velük,bàr ügyesen kommunikàlok...ez idegen nyelven "nem jön àt"..be kell vessem magam jobban,tehàt azt érzem,az egész személyiségemet "csatarendbe kell àllitsam"

 

minden nap legalàbb 1 oràt sportolok...és élvezem nem a sulycsökkentés miatt teszem,élvezem,hogy jot teszek a testemmel és a lelkemmel

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1734
Fórum profilkép
csillag7
2016-05-25 14:25

Sziasztok!

 

Van valami ötletetek arra, milyen rendszeres, hatékony mozgást, sportot tudnék beiktatni naponta úgy, hogy kb. fél órát tudok rászánni és nem kell konditerembe bennem, otthon meg tudom oldani, mert az is plusz idő?

 

Kb. 12 órát dolgozom naponta, így nem sok időm marad másra, nemcsak a sportra, hanem szinte semmire, hétvégén is, ugyanúgy mint hétköznap. A fölösleges 5-7 kg-ot is emiatt szedtem fel, szeretnék tőle megszabadulni minnél előbb, mert pont a derékrészemen halmozódik ami számomra lelkileg is a legkevésbé tolerálható, nem beszélve arról, hogy az ember nem tud felöltözni úgy ahogy szeretne.

 

Korábban rendszeresen tornáztam (aerob gyakorlatok) és futás, az utóbbi hónapokban észrevettem, hogy a tornám nagy része ront a gerincsérvemen és akkor napokig egyáltalán nem tudok tornázni.

 

Bizonyára van aki azt gondolja könnyű ennyi súlytöblettől megszabadulni, pedig nem, egyáltalán nem, ha nincs idő sportolni és nincs időd a megfelelő táplálékot sem összeállítani sokszor, és nincs időd ugyanolyan időközönként étkezni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1735
Fórum profilkép
yoyo
(csillag7 részére, #1734)
2016-05-25 15:44

Szia!

 

Nem tudom mit dolgozol, de ha nem íróasztal mögött űlsz, hanem bármilyen fizikai aktivitással jár (járkálás, állás, pakolás, stb.) akkor akár az étkezés "optimalizálásával" is leadhatod a fölösleged.

 

Mozgás terén nyilván már kitapasztaltad mi az a tornagyakorlat, ami nem árt neked, azokat nyugodtan csinálhatod. Ajánlom még a gyors, intenzív sétát (napi 30 perc már jó, a több még jobb), az ugyanolyan jól égeti a zsírt, mint a futás és nem fog ártani sem.

 

Étkezés terén meg muszály valahogy megoldanod, hogy napi 5-6 alkalommal egyél keveset. Akár egy kis gyümölcs, műzliszelet, fehérjeszelet, joghurt, vagy valami apróság is megteszi. Persze valami egészségesebb dolog. A lényeg, hogy mindig legyen valami a gyomrodban és ne az legyen, hogy egész nap koplalsz, és mondjuk kétszer eszel csak egy nap és akkor tömsz magadba mindent, mert úgy nem fog menni. Ahogy említetted bizonyára nehéz dolgod van az időbeosztásod miatt, de találékonynak kell lenned és menni fog. 

 

Nagy igazság és saját tapasztalatból is beszélek, hogy a fogyás 70% diéta, és 30% mozgás.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1736
Fórum profilkép
Candy
(Liberty2 részére, #1655)
2016-05-26 13:31

SmileyHi Liberty2,

 

csatlakozom hozzád,  a terved tetszik.

 

"És az én motivációm: nyár közepére jobban kinézni! És úgy fogom elérni, hogy minden aerob, vagy minden súlyzós edzés előtt ezt felidézem. Hogy ha MOST megcsinálom, akkor egy százalékkal közelebb kerülök a célhoz. Sok kicsi sokra megy... ;)"

 

Én is jól akarok kinézni, vagy NE ÚGY ÁLJJON MINDEN RUHA RAJTAM MINT 'TEHÉNEN A GATYA'. ehhez kb. 20 kilót le kellene adnom.

 

Ne felejtsük, hogy a sikerhez vezető úton 30% a mozgás, és 70% a kaja.

So eat less and healthy ...(valamiért ez english-ül kívánkozott ki belőlem-Egyél kevesebbet és egészségesen! )

 

Én már egy éve gyúrok a fogyásra. Fejben már sok elméletet összeraktam, de a kivitelezésnél sajnos elvérzem. Leginkább én is akkor, amikor esténként jól jönne valami élvezet és azért begyűröm a gyerek maradék sajtostésztáját v. valami hasonlót,  miután elfogyasztottam az egészséges & diétás vacsorámat. Szóval erre kellene valami megoldást találnom....

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1737
Fórum profilkép
Candy
(krisztinahajnalka részére, #1665)
2016-05-26 13:48

Kedves krisztinahajnalka,

 

bárcsak én tudnék mindennap egy órát sportolni élvezettel. Szerintem ez bőven elég, de valszeg hozzászoktál, -olyanokat olvastam, hogy a testedet kicsit sokkolni kell néha, változtass az inenzitáson, terhelésen, próbálj ki új edzésformákat.

 

Egyébként én is hasonlóképpen gondolkodom a túlsúlyom miatt, azt gondolom az emberek azt gondolják rólam gyenge vagyok- pedig tudom, hogy értékes vagyok, de az életemmel így tudok megküzdeni, ennyire tellett tőlem eddig. De a vátoztatás joga az én kezemben van, így hát változás lesz, megfizetem az árat. Smiley

 

Gyerekkoromban mindig azt hallottam:

 

Ha rövid a kardod told meg egy lépéssel!

 

Szóval hajrá előre, mindig csak egy kis lépést!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő