Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1787
Fórum profilkép
raczbeus
2016-06-27 20:55

Ma tök ideges lettem, vagy csak irigy???

Egy nálamnál idősebb nő ismerősöm Regenorral lefogyott egy hónap alatt 8 kilót,annyit amit én március 8  óta Ja és semmi sporttal.

Én a mai napot is az edzőteremben kezdtem, délben 2 tojás és zöldborsófőzelék,este sertésszűz meg kigyóubi. Ez kb 7-800 kalória, ennél már nem tudok kevesebbet enni!!!

Vegyek én is? De zsírt enni? Semmi tejtermék,semmi  gyümölcs, most nyáron???

A vérképemben mindig csillag van a triglicerid mellett,mert annyira alacsony, most kezdjek el zsírt kajálni?

Kipróbáljam??

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1788
Fórum profilkép
yoyo
(raczbeus részére, #1787)
2016-06-27 22:04

Ne legyél irígy és ne idegeskedj. A kérdés mennyi ideig marad meg neki és milyen károkat okozott ez neki ami esetleg csak késöbb jön elő. Garantálom nem sokáig marad meg neki a 8 kg minusz! Mivel az étkezési szokásai a régiek maradnak, ill. visszafog hozzájuk térni, így szépen vissza is hízza majd az egészet vagy a dupláját is. Az ilyen cuccokkal meg mindig óvatosank kell lenni! Csak futólag olvastam át a termékleírást, de már is rábukkantam a szokásos marketing rizsára, és a szokásos feltételes mondatokra, hogy senki ne perelhessen, hogy nem működött:

 

csökkentheti

javíthatja

segítheti


Egy kijelentő mondat sincs.


blabla...

 

A fogyás legfeljebb a megváltoztatott étrend miatt jön létre, amit javasolnak. Hagyd el ezt, hagyd el amazt, ... És az az étrend is nem épp az ideális. Igen csábítóan és körültekintően szokták megfogalmazni az ilyen termékleírásokat. Nem véletlenűl! Én nem költenék semmilyen fogyi cuccra, de ezt neked kell eldöntened.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1789
Fórum profilkép
Timon
(raczbeus részére, #1787)
2016-06-27 22:21

És 8 kiló mit adott le? (vizet vagy zsírt?)

Ne vegyél ilyen marhaságokat. (nincs olyan hogy könnyebb út, mondom ezt -30 kiló után)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1790
Fórum profilkép
raczbeus
2016-06-28 10:15

oké meggyőztetekSmiley

 

köszönöm a gyors támogatást!!!

Valószínűleg egy ilyen brutál ketogén diéta amúgy mindenképpen fogyáshoz vezet, lötyi nélkül is.

Kinek a pap, kinek a paleo, kinek a ketogén.

50 éves leszek a télen, nem hiányzik egy arc meg karplasztika, eddig szépen húzódott vissza  a karom is meg a hasam is. Egyelőre nem lóg sehol.

Mert nem szeretnék gyík nyakat.Smiley

 

Nekem ez a havi kb - 2 kg , ha nem áll le, nagyon ok, mert alapvetően nem diétázom, hanem iparkodtam egy élethosszan fenntartható étkezést kialakítani. Végül is július 8-án lesz 4 hónapja , hogy belevágtam, ha így halad lesz az -9-10 is.

Alacsony ch és mellette a kalória számlálás.

Ez az oldal bitang nagy segítség, könnyen számolok, inkább felfelé adom meg az adatokat, nincs csalás vagy ámítás.

 

Az átlagom 1028 kalória, és érdekes , mert a zsír , ch és fehérje is 60-65 között van átlagban, nem tudom, ez jó, nem jó, így jön össze.

 

Alapból sok zöldség, gyümölcs kevesebb, avokádó, hal, lazac, sovány húsok,

sovány tejtermékek (ricotta, cottage cheese), laktóz mentes aldis joghurt illetve sajt (nem vagyok érzékeny csak tök finomak), de néha egy kanál krumlipüré,pár dkg barnarizs becsúszik, de beírom a naplóba szigorúan.

 

Az első 2 hónapban még bűvészkedtem paleós receptekkel, kenyér, pizza stb de nem jöttek be igazán.

Így ha annyira kenyérre , édességre vágyom, havonta kb 1, 2 x akkor aldis ch csökkentett magos kenyér.

Vagy 90 %-os étcsokiból csokimousse vagy 2 db túrógombóc ( egy kiló túróhoz 14 dkg búzadara, kb 25-30 gombóc, szóval 2 db-ban minimális a ch)

 

Ma paradicsomleves az ebéd, így kértem, nekem vegyenek ki édesítés előtt  belőle, és én majd kicsi eritrittel édesítem, ha kell, bele kis mozarella és ez lesz az ebédem.

szóval mindig a napi céges menüt úgy alakíttatom, hogy beleférjen a napi 1000 kalória körüli limetbe ( a napló 1700 -re lőtt ugyan be) és így a vasárnapi keresztelős ünnepi vacsi is minden faxni mélkül működött.

Szép napot mindenkinek, tanácsokat-ötleteket nagyon szívesen veszem

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1791
Fórum profilkép
Nati26
2016-06-29 10:30

sziasztok Smiley

érdekelne, van-e itt még rajtam kívül olyan nő, aki édesszájú? :D ha igen, mit tesztek akkor, ha rátok tör a cukorfalási vágy? van esetleg kalóriaszegény süti receptetek? Smileynekem van egy pár ( pont 1 pár :)) amit már unok, és szívesen kipróbálnék valami újat.

persze, nem csak ezért "jöttem". évek óta küzdök a kilókkal, pontosabban 2011 óta.. könnyen hízó típus vagyok, és mivel a családban nem én vagyok az egyetlen, mire észbekaptam, már 85kiló voltam( ehhez képzeljetek egy 164 centit). ezt azért mondom, mert ha a környezeted is molett, nem látod magad annak, nem tűnik fel olyan könnyen, mintha atlétákkal élsz együtt Smiley

mikor feleszméltem, azonnal döntés volt, hogy le kell fogynom, de mivel körülöttem már annyian mindent kipróbáltak ("hasztalanul") így úgy döntöttem, a fizikát választom Smiley

tehát az ételeim mennyiségét felére csökkentettem, míg az étkezéseimét duplára növeltem. valamint elhagytam azokat a finomságokat, amikről még az óvodás is tudja, h hízlal: krumpli, tészta, panír, kenyér. heti 4 nap edzés, 3 kardió. (sac/kb)

1,5 év alatt fogytam 30 kilót. lassú? tudom... de a jó munkához idő kell, a rosszhoz meg...Smiley

szóval 1 évig tartottam is az 55 kilós súlyom, de aztán rájöttem, hogy mennyire kövér vagyok még mindig, és 48-50 kilóra fogytam. aztán boldog lettem, és azóta csak hízok, most 62 kiló vagyok, és bár tudom, mit kéne tennem, hogy lemenjen az a 7kiló csak a motiváció hiányzik... a barátom testzsírszázaléka egyébként 6,5% az én 23%-ommal szemben, lehet ez a gond, hogy úgy vagyok vele, áh, ő már túl tökéletes, én így vagyok jó? Smiley 
bennetek mi ösztönöz?  

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1792
Fórum profilkép
Nati26
(Nati26 részére, #1791)
2016-06-29 10:37

a rájöttem mennyire kövér vagyok mindig  irónikus, ekkor lelki problémáim voltak, szóval nincs testképzavarom vagy ilyesmi, tudom, h az 55 nagyon is optimális :) csak elfelejtettem idézőjelbe rakni, haha

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1793
Fórum profilkép
yoyo
(Nati26 részére, #1791)
2016-06-29 12:43

1,5 év alatt 30 kiló egyáltalán nem lassú. Nagyon szép eredmény! Azért hízol mert gondolom sok mindenben visszatértél a régi rossz szokásokhoz. Gondold át, hogy mik lehetnek azok és azonnal parancsolj magadra keményen, hogy állj, mert most még könnyű, hiszen csak pár kilóról van szó, de aztán idővel egyre bosszantóbb lesz, hogy a keményen leadott sok-sok kiló újra visszajön és kezdheted előlről az egészet. Jártam már így!

 

Egyébként két ok miatt tör ránk a cukoréhség, főként lelki okok miatt, afféle boldogság helyettesítőként, meg ha esik a vércukor. A vércukor egyensúlybatartása könnyű, napi 5-6 kisebb étkezés. A lelki ok már kemény dió. Egyébként arra jöttem rá, hogy nem is az édesség, süti vagy hasonlók, hanem sokszor csak az édes íz hiányzik nagyon. Nálam legalább is sokszokszor így van.

 

Nekem nagyon bevált, hogy ha édességre vágyom csak édeset iszom és nagyon jól megszünteti a sóvárgásomat. Ezügyben a 0 kalóriás mesterséges édesítő igazi áldás. Lehet bármi ami 0 vagy alacsony kalóriás. Én így szoktam rá a mindennapi tejeskávéra, viszont így nincs igényem csokira, ill. csak ritkán, de akkor is beépítem a napi keretbe és nincs elhízási gondom sem azóta. Igyál teát vagy valami egyéb édes dolgot. Nem süti, de lehet bejön neked is. Általában ha nagyon csokira vágyom vagy ilyesmi akkor azt mindig valamelyik étkezés helyett eszem, így nincs extra kalóriabevitelem. Meg aznap, ha szükséges, többet mozgom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1794
Fórum profilkép
Évuska
(raczbeus részére, #1790)
2016-06-29 22:51

Ne irigykedj a regenoros csajra. Ha folyamatos ennyit fog fogyni, egy nagy üres szatyor fog lógni a has alatt. A havi 2-4 kg sokkal jobb, én 4 éve 12 kilót adtam le paleoval, de 7 hónap után abbakagytam. Azóta visszjött 15. Most újrakezdtem, már 3 lement 1 hónap alatt. A Regenorral szabira kell menni, mert többet ülsz a wc-n, mint a TV előtt. Nem biztos hogy a kalóriákat kell számolnod. Inkább a szénhidrátot csökkentsd (1 evés < 20 ch). Vannak "negetív" kalórás ételek. Nézz utána. A hüvelyeseket mindenkép felejtsd el(max kevés zöldbab).

Ne egyél margarint és finomított olajat. A többivel ne spórolj, zsir,kókuszolaj, olíva, szőlőmag,repce. NEM a zsír hízlal. Az aldis kenyér tök jó, ha nem sütök paleósat, én is azt eszem(ha eszem). Ha nem vagy cukros akkor az ebédet is helyettesíthatead gyümölccsel. (málna, sárga dinnye, őszibarack). köretnek mindig zöldség, párolva füszeresen, pürének ritkábban, nyersen,minél rostosabb, annál jobban fogyaszt. Fel a fejjel, menni fog.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1799
Fórum profilkép
raczbeus
(Évuska részére, #1794)
2016-06-30 21:00

Köszönöm a bíztatást.Smiley

Paleóval mindenki a környezetemben baromi  sokat fogyott, sokan dícsérik, ám én nem szerettem volna lemondani a tejtermékekről,így nem is  foglalkoztam vele.

A ch havi átlagom 65/nap,ez elég alacsony?

Mint írtam, igyekszem úgy kajálni, hogy ez ne egy diéta vagy fogyókúra legyen, hanem egy fentartható életvitel. Sali minden mennyiségben, húsok halak,olivaolaj, meg kacsazsír,, gyümölcs ami éppen érik, napi pár szem.

Ha ebédre zöldség leves van, nem köpöm ki az 5 szem borsót, zsírosan én nem tudok enni, mert 23 évesen epével műtöttek, utálom ami zsíros.

Remekül lemegy a lecsó kenyér nélkül vagy a halászlé, iszonyat fűszeresen eszem,  és a chili minden mennyiségben jöhet. Most rendeltem cukormentes ananászt, na abból salsa hmmm, nagyon állat, igaz, sírok rendesen.

Az édesség számomra most az eritrittel készült bodzaszörp, de asszem, valami nem stimmel az újjonnan vett anyaggal, míg eddig kutyabajom nem volt tőle, mostanában brutál meghajt. De annyira, hogy a WC és köztem a max távolság pár méter lehet.

Ez normális???? Azt hittem a xilit f.....t, az eritrit nem.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1800
Fórum profilkép
Nati26
(yoyo részére, #1793)
2016-06-30 21:47

jo estet Smiley igen, igazad van, vettem is most magamnak par édességpótlot. megmutatnam oket de ide nem lehet kepet beszúrni, vagy igen? egyebkent van dietas kokuszgolyo receptem, havi egyszer egy vasarnapon szoktunk csinalni, erdekel esetleg valakit a recept? talaltam regi kepeket magamrol, es komolyan fel sem ismerem magam Smiley nem akarok ujra 85 kg lenni, SOHA! Smiley  

az edzesekkel hogy alltok? jartok terembe vagy csak cardioztok? vagy mindketto? en sajattestsullyal edzem, ismeritek? 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő