Fórum

olajban sütött ételek

Fórum profilkép
vorosvaczki
2019-01-04 12:34

Kedves admin!

 

Az a kérdésem, hogy hogyan tudom megoldani a receptszerkesztőben, hogy a zsíradékban sütött ételek kalóriájába ne számítódjon bele a zsiradék teljes egésze, ami csak a sütésre szolgál és nem része az ételnek?

 

Előre is köszönöm!

Üdv: Éva

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2566
Fórum profilkép
admin
2019-01-05 14:39

Szia!

 

Egyszerűen a hozávalókhoz csak az étel által ténylegesen felszívott olajmennyiséget add meg.

 

Ha csak pici olajon megpirítunk valamit azt könnyű figyelembe venni, hiszen tudjuk, hogy mondjuk 2 evőkanálnyi olajon pirítottunk valamit, annak is mondjuk a felét a végén leöntöttük, így pontosan lehet tudni. Van is a mértékegységek közt evőkanál, de akár le is lehet mérni előtte pontosan a felhasznált olajat.

 

Ha bő olajban sütünk valamit, akkor a felszívott olaj mennyisége függ az étel típúsától, a panír vastagságától (ha van) és kis mértékben a sütés idejétől is. Általában a felszívott olaj mennyisége a kisütött étel tömegének a 8-25% között szokott mozogni. De ha vékony a panír, csak addig sütjük, amíg feltétlen kell, és a végén papírtörlővel jó alaposan felitatjuk az olajat, akkor lehet 12-15%-kal számolni átlagosan. Ez kevésbé pontos, de a legegyszerűbb.

 

Ha nagyon pontosan akarod meghatározni, akkor egyszerűen mérd le az olaj tömegét sütés előtt és után (természetesen kihült állapotban). Ezt is elég egyszer megtenned, így utána már tudni fogod, hogy az adott étel esetén, ahogy te szoktad csináli és sütni, pontosan mennyi a felszívott olaj mennyisége, ill. ez hány százaléka a kisütött étel tömegének.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2567
Fórum profilkép
vorosvaczki
2019-01-10 11:28

Köszönöm szépen a válszt!!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2624
Fórum profilkép
Tünde117
2019-02-04 18:51

Szia Éva !

 

Mint sokunknak nekem is gyengém a rántott panírozott zöldségek husok. A lisztezést sószóróval oldom meg, (előtte utána megmérem) tojás helyett 1/2 dl tejet használok, zsemlemorzsa vagy zabkorpa ugyanúgy. Olaj egy evőkanál olajat használok, ecsettel kenem meg a rántani valót, és vagy grillen (gofrisütő grill betétje) 10-15 perc alatt megsütöm. Érdemes sütőpapírt használni hogy ne ragadjon oda, a színe nem annyira szép de az íze tökéletes. Halat, csirkecombot , karajt sütök így. Sült krumpli sem marad el, a nyers krumlit hasábra vágom 7 percre a mikróba teszem kb 10 dkg a mennyiség 1 kanál olajjal kenem meg azt is. 2019 Január 5.-én indultam 120,9 kg-val ma február 4.-én 112,5 kg-ot nyomok. Nagyon jókat eszem, mindennap 3dl húsleveslét iszom nem tudom miért de fontos, 2,5 liter vizet iszom, kávét 1/2 dl tejjel. a grillcsirkecombot különösen szeretem, ( kicsontozva bőrével felfelé rakom a grillembe, 10-13 perc alatt ropogós pirosra sül) előtte persze megszórom a combot egy kis vegetával .

Üdv Tünde

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő