Fórum

Megállt a fogyás

Fórum profilkép
Eszter1983
2019-03-06 13:48

Sziasztok,

kb 1 hónapja megállt a fogyásom. Mit tegyek? Változtattam a mozgásformán is de semmi. Sajnos kicsit kötött a dolog, hogy milyen sportot végzek mert van egy 1 éves kislányom aki nagyon sok időt elvesz a napomból így max napi 30 percem van itthon erre a dologra. Nem tudok eljárni sehova edzeni mert nem igazán van segítségem aki a picúrra vigyázna. Szóval mit ajánlanátok ami megint lendületbe hozná a kilók leadását. Egyébként -10 kg a célom amiből -5kg már lement. Köszönök minden választ! További szép napot!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2654
Fórum profilkép
yoyo
2019-03-07 12:18

Időnként stagnál a súly, de ez természetes. Ilyenkor kell a legnagyobb türelem és kitartás. Csináld türelmesen és majd megindul. Ha már csak kevés a fölösleg rajtad, akkor meg törvényszerű, hogy lassúl a fogyás is.

 

Eddig összesen kb 25-30 kilót fogytam, és nekem is már csak pár kiló fölöslegem van, de az nagyon makacs. Viszon most megint nekiálltam és ami nagyon bejött, az a következő:

 

  • Kalória limit betartása (a legfontosabb), Napi kb 500-600 kcal-al kevesebb a szükségesnél.
  • Szénhidrtát csak 14:00-ig. A délutáni vagy esti szénhidrát is mehet bele a reggelibe vagy déli étkezésbe. Sokkal könnyebb így kajálni.
  • Délután és este már csak fehérje (húsok, halak, tojás, tej, sajt, túró, fehérje ital, fehérje szelet stb) és nulla vagy nagyon minimális szénhidrát (azaz maximum saláták és zöldségek)
  • És továbbra is mozogj sokat. Nem csak a sport számít, ha takarítasz, ha sétálsz, bevásárolsz stb. Ezek is mind-mind nagyon sok kalóriát felhasználnak egy nap. Egy kiadós takarítás simán felhasznál annyi kalóriát, mint egy edzés.
  • És sose koplalj!!!

 

Próbáld ki, nekem bejött. Lassú, de működik és könnyen tatható.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2655
Fórum profilkép
Eszter1983
2019-03-07 16:05

köszi a választ, na igen a párom tegnap meg azt mondta, hogy ha növelem az edzésekkel az izomzatot akkor ne csodalkozzak, hogy egy ideig stagnál a szervezet, mert annak is súlya van. Mármint nehezebb mint a zsír... ez tényleg így van? Amit még észre vettem, hogy optikailag vagyis kinézetre a testem formásabb mint 1 hónapja szóval tuti jót tesz az edzés.

Hát a másodlagos mozgásban nincsen hiány, szinte egész nap le sem ülök.  Házimunka, bevásárlás, baba emelgetés 10kg-os súllyal mászkálok fel alá a lakásban☺️ Napi több mint 2 óra séta babakocsival felfelé a dimbes-dombos falunkban. De semmi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2656
Fórum profilkép
Eszter1983
2019-03-07 16:06

Bevallom jól esne ha mást mutatna a mérleg végre, mert ez néha lelombozó. De nem adom fel akkor sem...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2657
Fórum profilkép
yoyo
(Eszter1983 részére, #2656)
2019-03-07 16:22

Jól mondja a párod. Ha edzel és fejlődik az izom, akkor az elensúlyozza a fogyás miatti tömegcsökkenést, így látszólag a mérleg szerint nincs fogyás pedig van. EZ nálam is így van, én is kemény súlyzós edzésket csinálok és a mérleg nálam se mozdul, sőt az izomfejlődés miatt inkább növekszik a tömegem, de a tükörben látom a változást, a fogyást, hogy innen-onnan mindig lemegy egy kis zsír is.

 

Mivel rengeteget mozogsz azzal nincsan gond, ha mostanság nem mozdult a mérleg, akkor erősödtél vagy épp egy kicsit stagnál a fogyás. Te is észrevetted, hogy formásabb vagy és ez is bizonyítja a változást. A mérleg csalóka én ezért szoktam mindenkinek  a fotót javasolni, azon nagyon szépen látszanak az apróbb változások is. Nekem is egy egész fotósorozatom van magamról és abból sok erőt tudok meríteni. Kérd meg a párod, hogy max kéthetente, vagy havonta csináljon rólad fotót elölről, hátulról oldalról és azokon majd fogod látni a változást. Fontos mindig ugyanott ugyanonnan ugyanolyan megvilágításnál csinálja a fotót hogy jobban össze tudd hasonlítani őket.

 

Tényleg a mérleggel ne foglalkozz!!! A mérleg akkor jó, amikor még valakin nagyon sok a fölösleg, minimum 20 kiló. Akkor még viszonylag gyorsan lehet fogyni. De amikor már csak 5 kiló van valakin, akkor a mérleg már nem sokat ér. Már csak azért sem, mert az ember tömge ingadozik napról napra akár ± 1 kilót is.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő