Fórum

Naptár visszanézési nehézség

Fórum profilkép
Ismo
2021-10-24 10:42

Kedves Admin!

 

Éves szinten nekem háron-négy kampányban sokat segít a Kalóriaguru használata.

Ilyenkor viszont komoly kínszenvedés visszakeresni a korábbi jegyzeteimet.

Nagy segítség lenne, ha a kereséskor kinyitott naptárban valamilyen formán meg lenne jelölve az a nap, amiben van mentett korábbi étrend. Most nincs semmi ilyen.

Ráadásul egy-egy nap eredménytélen kiválasztára után nem lehet a következő napot nézni, hanem visszaugrik mindig a "mai napra", így a keresésnélkül minden egyes kérdéshez több hónapot is kézzel be kell egyesével állítani, ha újabb napra szeretnék rákérdezni.

 

Lehet ennek segítőbb kialakításában reménykedni? :)

 

Köszönettel!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3122
Fórum profilkép
Ismo
2021-10-26 06:35

Kedves Admin!

 

Igen, értem, köszönöm!

Ez tényleg teljesen elegendő ahhoz, hogy a napokat megtaláljam.

Ha esetleg az általam kért úton is tényleg el lehet majd érni, akkor az aktuális napba is egyből betölthető lesz a tartalom.

De valóban, ha ezt az információt ismertem volna, akkor talán nem is írtam volna.

 

Köszönöm!

 

U.i.: Most ahol írok, az enter / új sort nem érzékeli, és kézzel kell mindig az új mondat elején nagybetűre váltani. Sima mondat végén igen, nagybetűre vált. De ez nem egy súlyos gond... :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3123
Fórum profilkép
admin
(Ismo részére, #3122)
2021-10-26 20:05

A mondatok első betűjének automatikus nagybetűre alakítását nem a weblapok végzik, hanem a mobil vagy tablet grafikus billentyűzetét vezérlő program. Erre nincs ráhatásunk. :) Nem tudom milyen böngészőt használ, de a mobilok és tabletek beépített saját alapértelmezett böngészőit érdemes kerülni, mert azokkal általában sok a gond. Mi a Chrome-ot javasoljuk, az egy megbízható, stabil böngésző.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3156
Fórum profilkép
tibikat
2022-02-07 20:09

Sziasztok! Bocsi, hogy ide jövök kérdezni a naptárral kapcsolatban, de még olyan új vagyok, hogy csak pár perce regisztráltam úgyhogy tényleg bocsi,ha nem ez a módi :) Szóval kiszámoltam először a kalkulátorral, hogy mennyi lenne az ideális kcal bevitel/nap, majd elkezdtem írni a naplót, hogy le is meózhassam. A kalóriákat látom is, csak a javasolt fehérje, zsír, szénhidrát egyenleget nem látom az adott napnál, hogy hol tartok, mennyire arányos az ajánlotthoz képest.

Plusz kérdés, mobilról Chrome böngészőből vagyok. Amikor írom a naptárat, nem tudok külön sehogy sem rákattintani a talált étel nevére csak behelyezni azt. Pedig míg keresem azt az ételt ami a legjobban lefedi azt amit keresek, addig talán ez is jól jöhet.

Köszi köszi köszi és bocsi!:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3157
Fórum profilkép
tibikat
(tibikat részére, #3156)
2022-02-08 08:21

Sziasztok! Bocsi este már fáradt lehettem, most meg is találtam, hogy ott van a fehérje zsír szénhidrát alakulása is alul a napi limiteknél, bocsi mégegyszer valahogy elkerülte a figyelmem!:)

Egyedül már csak az okoz nehézséget, hogy új étel felvételénél még nem jöttem rá, hogyan lehet megnyitni az adott ételt a naplóban. Csak úgy tudom, hogy külön megnyitom a kalóriatáblázatot, kikeresgetem mi felel meg összetételben és mennyiségben (minden recept más és más) az adott naphoz és ha már tudom a megfelelő adatú étel nevét, akkor vissza a naplóhoz és beírom. Onnan akkor nem lehet megnyitni? Köszi!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3158
Fórum profilkép
admin
(tibikat részére, #3157)
2022-02-08 19:46

Szia! Nem értem pontosan a problémát, ha esetleg kifejted jobban, akkor talán kitusztul elöttem. A naplóban van egy táblázat ahol az egyes kategóriákra kattintva tudsz böngészni az alap élelmiszerek között. Egy keresőmező is van, ha az kényelmesebb, ill. a kereső mezőt használva a receptek is bejönnek és még sok egyéb élelmiszer. A megjelenő listában kiválasztod az elfogyasztott ételt, rákattintasz és a megjelenő menüben kiválasztod, hogy mikor etted meg. Ekkor bekerül a lejjebb lévő étrend táblázatba a megfelelő helyre, ahol mindent tudsz módosítani, mennyiséget, mértékegységet, nevet. Ha esetleg nem találsz valamit, az "Új élelmiszer" lapon tudod bővíteni a személyes adatbázisod új élelmiszerekkel vagy a "Receptszerkesztőben" saját új recepteket is tudsz összeállítani, vagy akár a meglévők megnyitásával és átszerkesztésével is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3159
Fórum profilkép
tibikat
(admin részére, #3158)
2022-02-09 09:46

Kedves Admin! 

 

Köszönöm szépen a részletes választ!

Nekem amikor beírok egy ételnevet a keresőbe a naplónál, akkor nem tudom megnyitni a receptjét (csak ahogy írod, be tudom helyezni a naplóba a megfelelő pl.reggeli helyre), ezáltal nem tudom, hogy mekkora egy adag. Csak úgy ha külön rákeresek a kalóriatáblázat menüpontban akkor tudom megtekinteni a receptet. Pl.van többféle rántotta. A név alapján nem tudom, hogy annak a receptjében egy adagra 2-3-4 vagy 5 tojást ütöttek-e fel. Mert olvastam mind a 4 féle verzióban is receptet. Tudom, hogy válthatok adagról mértékegységre is a naplóban, de nem mérem ennyire pontosan, hogy ezt adott esetben tudjam. Még az új recept felvitelét megnézem, de eddig úgy láttam ott is csak grammra vihetnék fel... Vagy kénytelen leszek egyszer lemérni a reggeli rántotta összetevőinek súlyát?:) Köszi!:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3160
Fórum profilkép
admin
(tibikat részére, #3159)
2022-02-09 13:20

Értem már. A recepteket meg lehet tekinteni a naplóban is a Receptszerkesztőben. Az étrend összeállítása alatt bármikor átválthatsz rá, a behozott étellista nemfog eltűnni. Ha a Receptszerkesztőben kattintasz az étel nevére, akkor a megjelenő menüben válaszd a "Megnyitás" menüpontot. Megtekintheted és szerkesztheted is a receptet. A receptszerkesztő menüje az Étrend lapon is előhívható, ha az étel nevére kattintasz és a menüben legalul a "Szerkesztő menüre" kattintasz.

 

Egyébként, ha van konyhai mérleged érdemes legalább egyszer lemérned, hogy amiket szoktál enni az hány gramm, vagy ha receptet állítasz össze, akkor az összetevőket is, mert szemre nem nagyon lehet megbecsülni, hogy például mennyit nyom az étel, amit általában kiszoktál szedni a tányérra. De az a jó, hogy csak egyszer kell, mert utána már tudod másolgatni az összeállított étrendjeidet.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3163
Fórum profilkép
Fogy Tam
2022-02-11 03:18

Kedves Admin!

A fixen rögzített élelmiszerek között van néhány olyan, aminek időközben megváltozott a makrotápanyag aránya. Korábban volt egy felület, ahol javasolni lehetett ezek korrigálását. Azóta nem találom, pedig elküldtem benne, amiket találtam. 

Ezeket valamikor átírja majd a rendszer? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3165
Fórum profilkép
admin
(Fogy Tam részére, #3163)
2022-02-12 11:53

Köszi, hogy jelezted, de sajnos úgy tűnik valami miatt a rendszer nem rögzítette a javaslatokat. Smiley Pár napon belül ellenőrizzük és javítjuk a javaslati felületet. Egyébként egyenlőre a naplóban nem, csak a kalóriatálázatoknál böngészve jelenik meg a "Módosítási javaslat" link az egyes élelmiszerek oldalain az adatok alatt.

 

Ha számottevő az eltérés, nyugodtan csinálj róla egy privát másolatot és azt egyből tudod magadnak módosítani.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3167
Fórum profilkép
Fogy Tam
(admin részére, #3165)
2022-02-12 15:58

Köszönöm szépen a választ. Igen, ezeket az élelmiszereket jelenleg "privát verzióban" megdupláztam már és azzal számolok. Szerencsére nem sok pótlást kellett csinálni, mert szerintem nagyon profi a kalórigauru adatbázisa - amiben nemrég egyébként a receptkészítést is elkezdtem már használni. (Eddig nem voltam egy főzős fajta :))

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő