Fórum

Lelki vonatkozás, étkezési zavarok

Fórum profilkép
Ria22
2023-03-26 18:14

Sziasztok!

Érdekelne, hogy vannak-e olyanok az oldalon, akiknek a túlsúly/kóros soványság/elhízottság lelki eredetű problémákra vezethető vissza (gondolok itt a különböző étkezési és testkép zavarokra, ahol a súly egy tünethordozó, nem maga a probléma). 
Nem találtam ilyen fórumot az oldalon, kiváncsi vagyok a történetekre, ki hogyan vette fel a kesztyűt és indult el a megoldás felé vezető úton

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3248
Fórum profilkép
Ria22
2023-03-26 18:36

Kezdeném én, hátha bátorító hatással lesz a többi felhasználóra és létre tudunk hozni közösen egy támogató csoportot az oldalonSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3249
Fórum profilkép
max
2023-03-27 13:29

Szia! Nekem van némi túlsúlyom, de azért nem kóros, viszont az biztos, hogy lelki eredetű és ezért nagyon nehezen tudok tőle megszabadulni, hiába sportolok rendszeresen. Szerintem az emberek többségénél is az, hisz az emberek általában azért esznek sokat, mert szomorúak, feszültek vagy unatkoznak. Én például minden nap eszek csokit, mert ha nem eszem, akkor feszült vagyok, de van hogy a rossz hangulat miatt. Aludni meg nem nagyon tudok az utóbbi kb. 1 évben, ha hajnali 2-3 felé elalszok, akkor már az egy jó estének számít. Szóval, gyakran késő este is szoktamm valamit bekapni, az is általában a virrasztás miatti feszültség és unalom miatt van. Én úgy próbálom megoldani, hogyha már nem bírom megállni és még is eszek, amikor nem kéne, akkor valami egészségesebb, cukormentes/szénhidrátmentes alternatívát keresek, persze nem mindig jön össze. Szerencsére a csokit esténként egyáltalán nem kívánom, de kenyeret meg ilyesmit igen. Újabban mivel késő este, amikor nem tudok aludni a TV már nem köt le, ha úgyérzem evés lesz a vége, akkor inkább leülök játszani a géppel. Van egy puzzle-os játék, ami órákra leköt és addig nem eszek, és mire befejezem, meg már elfáradok. Szerintem mindenképp fontos, hogy fel kell ismerni mindenkinek, hogy nála mi a lelki probléma és akkor már tud ellene tenni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3256
Fórum profilkép
menelaosz
2023-04-25 00:19

Kedves Ria!

 

Én átlagban 48-53 kg-os lány voltam mindig is, de '19-ben történt egy családi tragédia, aminek kapcsán haza kellett mennem több hónapra és ott a kilátástalanság-érzet felemésztett, valamint összejöttem egy helyi sráccal "mert jó volt, hogy kortársammal is beszélgethetek", de aztán mikor lezajlottak az otthoni dolgok, visszajöttem Budapestre, mert itt béreltem egy garzont.

De - sajnos - a srác is Velem tartott és eluralkodott Rajtam... Úgy értem, hogy eleinte, mikor barátként kezeltem, tök jófej volt, de mikor összejöttünk, onnantól kezdve jött a féltékenykedés.. Eleinte csak az nem tetszett neki, ha akartam volna találkozni a barátaimmal, utána már az sem, ha pusztán beszélgettem velük, úgyhogy egy idő után rászokott, hogy elolvasgassa a messenger üzeneteim a hátam mögött...

Tehát konkrétan annyira bezárt ezzel a viselkedésével, hogy az örökös kételyek és félelem miatt (hogy belenéz-e a leveleimbe, mit fog hozzá szólni) már olyan lelki gödörbe kerültem, hogy dolgozni sem tudtam bejárni rendesen, ezért elkezdtem maszekolni itthonról...

És a kilogrammok meg egyre csak jöttek Rám.. Most kb 69 vagyok. 

 

És nem tudom, hogy ez a korom miatt történt-e (29 éves voltam '19ben, most leszek 34) , mert mondják az emberek, hogy a test 30 éves korban megváltozik, de egyszerűen úgy érzem, hogy az én testem nem a korom miatt lett ilyen, hanem a bezártságtól és a frusztrációktól...

Én nem eszem mondjuk idegességemben, talán a rosszabb példa vagyok, én sörözni szoktam, ha az idegbaj kerülget. Attól el is lazulok és el is tudok aludni. 

 

Most 2 és fél évig szenvedtem a pénzügyek miatt, de idén a Hugim eladta a családi lakásunkat. 

Nem akarok az aljára nézni az örökségnek, mert ez az "utolsó segítségem Anyáéktól", de most megvettem egy futópadot. Szombaton szereltem össze.

 

Úgyhogy 3 napja edzek rajta, meglátom, mi lesz.

Illetve ma elkezdtem újra írni itt a táblázatokat. 

 

Egyelőre ennyi. Remélem, tudtam adni némi motivációt :) 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3257
Fórum profilkép
menelaosz
2023-04-25 00:58

*igen, ha nem lettem volna egyértelmű, a mozgásra gondolok, mint elsődleges megoldás :)

 

Nálam sajnos a lelki problémák miatt bizonyos fóbiák is felütötték a fejüket, ezért nem "tudok" elmenni futni a legközelebbi parkba. Bár amúgy is elég monotonnak tartom a futást. De így a géppel, meg a hozzá való alkalmazassal tudom nézni edzés közben az időt, az elégetett kalóriákat, illetve YouTube videókat is :)

 

"Normál" esetben elmennék úszni amúgy. De úgy gondolom, "normál" esteben (ha nem történik ennyi baj, ugyanúgy folytatom az életem, járok dolgozni, bejárok konzultálni az Egyetemre, találkozom a barátaimmal heti 2x) nem híztam volna el. 

 

Úgyhogy legbelül még hiszem azt, hogy ez "csak külső körülményeknek 'köszönhető'" és ezáltal hiszek az eredeti kinézetem visszaszerzésében is. Ép testben ép lélek ugye..

 

Futógépet pedig már 1 éve terveztem venni, akkoriban a maszekokból befolyó nevetséges összeg miatt a Jófogáson nézegettem használt gépeket, de 10-30 ezer Forintért mechanikus gépek voltak, amikről meg azt olvastam, hogy a nőknek nem egészen megfelelő terhelést nyújtanak, viszont az automata gépek pedig 50nél kezdődtek, de 50be is akkor kerültek, ha valamit kellett rajtuk javítani.. Pl szőnyeget cserélni.. Annak is utánanéztem, egy szőnyegcsere 80ezer ft-nál kezdődik...

Úgyhogy most - bár nem volt sok a hagyatékom -, befektettem egy gépre, ami automata és összecsukható (tehát kis helyen is elfér) és épp húsvéti akció is volt az üzletben, ahonnan rendeltem, szóval 125ért jutottam hozzá kb (azóta 146ért árulják).. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3258
Fórum profilkép
menelaosz
2023-04-25 01:29

Illetve persze majd el szeretnék kezdeni egészséges(ebb)en táplálkozni, pl puffasztott szeletek, csirkehús, zöldségek..

 

(Persze most mindezt ez a kapcsolat is akadályozza, hiszen folyton estére hoz melegételt a barátom, akkor akar enni, mikor hazaért munkából. Ami kicsit egyértelmű is, de az én szempontomból kedvezőtlen, hiszen nem egyszer belefutottam már emiatt abba a hibába, hogy én is este 11kor ettem.. Egész nap egyedül kibírom kaja nélkül, de ha valaki elkezd enni mellettem, akkor 'meghalok'...) 

 

De most ezt látom a legjobb kiútnak, hogy visszafogyok a "versenysúlyomra", végre beleférek majd a 6 köbméternyi s/xs-es ruhámba, visszajön az önbizalmam és akkor ki tudok lépni ebből a kapcsolatból..

 

 

Btw... Anno 2013ban nyáron elkezdtem Rubint Réka edzéseket csinálni "otthon" (az akkori barátoméknál), akkor csak annyi volt a vágyam, hogy lapos hasam legyen és 1 hónap alatt elkezdtem formálódni :) Azon vettem észre ezt, hogy simán hordtam úgy a shortomat, hogy beledugtam a topom és nem buggyant ki semmilyen "vesehájam" (úszógumim), az tetszett, meg energikusabb is lettem :)

Utána egyetem miatt nem tudtam már minden nap edzeni, meg a kalóriatáblázatot sem, úgyhogy abbamaradt a dolog.

 

De most, amint szerzek kis fizikai erőt a séták /futások alkalmából, megint belevágok majd a Rubint Réka 20 percesekbe, kezdve a hasizommal :)

 

 

Úgyhogy konklúzió, vagy összefoglalás, nem is tudom,.. 

 

 

Lehet, hogy a lelki bajaim okozták az elhízásom, de úgy gondolom, előbb fizikálisan, testileg kell rendbejönni ahhoz, hogy utána a lelki bajokat is megjavíthassuk. 

 

Mivel nekem most 0 az önbizalmam és ha most kivennék egy saját albérletet, attól ugyanúgy 0 lenne. 

Ezért szeretném inkább formába hozni magam, mielőtt függetlenedem :) 

 

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3260
Fórum profilkép
Fancsek
(menelaosz részére, #3258)
2023-04-25 09:27

Szia menelaosz!

 

"lehet, hogy a lelki bajaim okozták az elhízásom, de úgy gondolom, előbb fizikálisan, testileg kell rendbejönni ahhoz, hogy utána a lelki bajokat is megjavíthassuk."


Szerintem pont fordítva kéne. Előbb a lelki bajokat kell rendbehozni (rúgd ki a pasit!), utána a fizikai már megy magától.



Hozzászólás
Sorrend időben növekvő