Fórum

Olcsó diabetikus receptek

Fórum profilkép
cukros01
2024-02-07 16:44

Azon diabetikus receptek érdekelnek amík kijönnek legalább 20000 ft-ból vagy olcsóbban 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
cukros01
2024-02-07 16:48

Azért érdekelne hogy egy diabetikus recept megnyibe kerül mert manapság is van aki nem teheti meg hogy megvegye a diabetikus dolgokat mert nem olyan az anyagi helyzete így ezzel tönkre vágja a cukrát

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Echo1
2024-02-08 16:04

Szia! Nem vagyok cukros, csak laikus átlag vásárlóként mondom, hogy szerintem sok kimondottan diabetikus/bio/prémium és hasonló címkével ellátott jó drágán árusított élelmiszer és egyéb hozzávaló egyértelmű átverés és lehúzás. Sima közértben a  "hétköznapi" hozzávalók közt is lehet normális áron hasonló tápanyag tartalommal bírót kapni vagy még sokkal jobbat. Én rendszeresen szoktam nézegetni a csomagoláson a tápanyag táblázatokat, összetevőket és nagyon sokszor elképedek, hogy milyen pofátlanul lehúzzák az embereket ezekkel a drága "egészséges" cuccokkal. Csak egy példa: emlékszem egyszer kíváncsiságból megnéztem valamilyen jó drága ketchupot mely alacsony cukortartalmúnak volt hirdetve kimondottan fogyókúrázóknak. Megnéztem egy sima tök átlagos ketchupot, ami épp a kezembe akadt a másik polcról és gyakorlatilag semmi különbség nem volt köztük, azonkívül, hogy az "egészséges" változatot kétszer annyiért árulták. A legjobb és legőszíntébb barátot a csomagoláson lévő tápanyagtáblázat és az összetevők listája (azzal nem tudnak játszani a gyártók), de minden más, ami a csomagoláson van, az csak marketing és hazugság.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő