Fórum

Kérés, bővítés

Fórum profilkép
bleedingsky
2016-08-28 15:33

Sziasztok!

 

Lehetne egy olyan kérésem, hogy a kalóriatáblázatoknál bekerüljenek a rostok is +1 oszlopba?

Jó lenne aszerint is rendezni, pl. a zöldség és gyümölcs táblázatokat.

 

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1999
Fórum profilkép
mari mandl
2016-12-20 07:23

szeretném kérni, hogy a naplózásnál a táblázatokban szereplő  gi  értéket is számítsa ki + 1 oszlopban?  ha ez nem megy, akkor az összesen sor utolsó kockájába beirhassam a kb. számitott értéket. cukorbetegeknek ez fontos lenne. megkönnyítené a GI diéta használatát.

köszönettel

Mandl Mari

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2000
Fórum profilkép
admin
(mari mandl részére, #1999)
2016-12-20 10:40

Köszi a javaslatot! Mindenképp fontolóra vesszük. Az, hogy a felhasználó saját használatára maga adjon meg egy értéket a recepthez, az megoldható, de hogy a program számolja ki az egyenlőre nem kivitelezhető, mert ahhoz minden egyes recept hozzávaló GI értékének ismertnek kell lennie és még így is csak egy becsült étéket lehet meghatározni. Sajnos az élelmiszereknek csak kis részének ismert a pontos GI értéke, vagy csak az ismert, hogy alacsony, közepes, vagy magas GI kategóriába tartozik.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2001
Fórum profilkép
mari mandl
2016-12-20 13:49

Sziasztok!

 

köszönöm a gyors választ, és hogy megfontoljátok. A GI érték automatikus számítása  már abban az esetben is hasznos lenne, ahol a kalória táblázatban meg van adva.

 

Tegnap óta "kaptam rá" az étkezési napló vezetésére. Nagyon tetszik. Köszönöm a segítséget előre is a GI diéta tartásához.

 

Üdvözlettel

 

Mandl Mari

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2002
Fórum profilkép
mari mandl
2016-12-20 21:15

Sziasztok !

 

lenne még egy módosítási kérésem:  az egészség oldalon:  éhhomi  vércukor adatnak helyet adni, mivel ez nagyon fontos adat. rögzítése akár úgy is jó lenne, ha engedné a program, hogy az első  helyre két adatot lehessen beírni. 

Kérdésem lenne még:  a naplót ki tudtam nyomtatni, de az egészség  és statisztika oldalaknál nem működik a nyomtatási funkció. szerettem volna egy napot kompletten kinyomtatni, de nem sikerült.

remélem észrevételemmel nem zavarok. 

előre is köszönöm a segítséget.

üdvözlettel

 

Mandl Mari

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2003
Fórum profilkép
admin
(mari mandl részére, #2002)
2016-12-20 22:08

Minden építő jellegű ötletet szívesen fogadunk. Nem zavarsz. :)  A "Reggeli előtt" elnevezésű mező hivatott az éhomi mérést jelölni.

 

Még a héten rakunk a többi helyre is egy nyomtatás gombot. Egyébként a Statisztika lapon az egész naplót tudod nyomtatni/letölteni (étkezés, egészség, aktivitás, jegyzetek), akár egy adott időszakra is. Archiválás céljából érdemes a html formátumot választani, ill. ha szerkeszteni akarod táblázatkezelőben, akkor a CSV formátumot.

 

Nyomtatás/letöltés: statisztika lap, jobb felső sarok, lefelé mutató nyilacska

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2004
Fórum profilkép
mari mandl
2016-12-21 13:06

sziasztok !

 

köszönöm a gyors választ. a nyomtatást úgy csináltam, csak az a gondom, hogy egy adott napra vonatkoztatva nem tudtam kijelölni, vagy megadni, hogy melyik időszakra szeretném a nyomtatást. megtaláltam a másolási módot is, be másolta az előző teljes napot, mert nem tudom kijelölni csak a reggelit, ami ugyanaz volt mint előző nap. a többit hogy tudom most kitörölni a mai napról?

 

az éhhomi mérés nem esik össze a reggeli előtti méréssel. ezért irtam, hogy esetleg még egy adatot lehessen beírni. 

 

sajnos nem vagyok egy számítógéptündér, nem tudom mi a különbség amit a nyomtatáshoz javasoltok.

 

köszönöm előre is válaszotokat.

 

üdvözlettel

 

Mandl Mari

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2005
Fórum profilkép
mari mandl
2016-12-21 13:12

Sziasztok !

 

a reggeli másolásra rájöttem  Bocsi

 

Mandl mari

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2006
Fórum profilkép
admin
(mari mandl részére, #2004)
2016-12-21 17:05

Ahogy korábban említettem az aktivitás és egészség lapra is rakunk hamarosan nyomtatási funkciót, és majd lehet konkrét napot is nyomtatni.

 

A html/CSV formátum-ról:

 

Amikor a statisztika lapon nyomtatsz, lehet választani ezeket. Amikor kiírja, hogy elkászült a fájl, azt le is töltheted. Jobb klikk és "Mentés másként..."

 

Ha a html formátumot választottad, akkor az otthoni böngésződben is bármikor megtudod tekinteni a letöltött fájlt. Csak nyomsz egy entert a fájlon és automatikusan megnyitja magának a böngészőt.

 

Ha a CSV formátumot választottad, akkor a táblázatkezelőben tudod megnyitni (pl.: Excel)  a letöltött fájlt és saját magadnak úgy formázod az adatokat ahogy szeretnéd.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2007
Fórum profilkép
Magrir
2016-12-31 08:13

Sziasztok!

 

 

A statisztikákhoz lenne egy kérésem. A táblázatokbabn és a grafikonokban érdekes együtt látni a naponkénti elfogyasztott kalóriát, a limitet a sportolással együtt, és az aznapi testsúlyt. Ez szerintem érdekes lenne, tükör a fogyókúrázónak, hogy az evés és a sportolás együtt hogyan hatottak a testsúlyára.

 

Köszönettel

 

 

Galambos Péter

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2008
Fórum profilkép
admin
(Magrir részére, #2007)
2016-12-31 10:57

Szia!

 

Köszi a javaslatot, átgondoljuk!

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő