Fórum

napi 900-1200kcal-al kevesebb bevitel jó e, egészséges e:

Fórum profilkép
dawnlight
2018-09-09 13:22

sziasztok!


pár hete kezdtem a fogyózást egy hete akadtam erre az oldalra, azóta rendszeresen használom de a napi bevitt kalóriámból estére azt látom hogy sokk elmaradás van, nem egyszer láttam 1300kcal elmaradást. nem probléma ez? amúgy 10 kilót adtam le kB 6-8 hét alatt, most 104 vagyok a cél kB 80 körül lenne. napi mozgásban 7-12 km séta van meg egy kevés biciklizés kB fél óra.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2493
Fórum profilkép
telstar
2018-09-09 16:19

Szia!

 

Utánanézhetsz (pl. itt az oldalon is), hogy napi max -500 kCal az ajánlott. Ez kb 2 kilót jelent havonta.

Természetesen a mozgás energiaigénye hozzáadódik a napi energia mérleghez. Pontosan úgy, ahogy ezt kalóriaguru figyelembe is veszi.

 

A szervezetnek szüksége van a táplálékra, hogy ki tudja "válogatni" a (lét)fontos(ságú) összetevőket. Ezt akkor tudja jól megtenni, ha (eleget, minél többet) eszel.

 

Sokan fogyási versenyt rendeznek és imádják döntögetni a rekordokat és dicsekedni a rekordjaikkal, pedig szerintem sokkal okosabb dolog hosszútávra és ha lehet, minél fájdalom (azaz éhezés) nélkül megoldani ezt a fontos kérdést.

 

Meg lehet közelíteni onnan is a kérdést, hogy napi +100 kCal az éves szinten (365*100/7000=) 5.21 kg súlynövekedés. Ugyanennyi minuszba pedig a csökkenés. 100 kCal +/- -t az ember szinte észre sem vesz. Mégis mekkora a különbség!

 

Még lehet egyet csavarni a dolgon: ki lehet indulni abból, hogy mekkora súlyt szeretnél elérni mikorra?

Csinálsz egy napi "menetrendet" az elvárt súlyoddal kapcsolatban és figyeled, hogy ehhez képest hol tartasz? Ha felette vagy, akkor kevesebb kalóriát egyél, ha alatta, akkor többet (valamilyen algoritmus alapján). Én ezt a módszert követem. Ma példáil 0.85 kg-mal alatta vagyok ez elvárt súlyomnak. Ennek megfelelően "hülyére" ettem magam. Pedig diétázok... csakhogy okosan. Amúgy már vagy 45 kilót fogytam kb. másfél év alatt. De ez nem dicsekvésképp mondom, csak hogy: tudom, miről beszélek.

 

Ja és végül: a férfi/női napi 1500/1200 kalórilimitet feltétlenül tartsd be!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő