Fórum

Táblázat kitöltés - javítás

Fórum profilkép
kanga64
2016-08-21 20:03

Sziasztok,kérek egy kis segítséget.

 A táplálkozási napló vezetése könnyű ,de a paraméterek feltöltése ill. az esetleges javítás nem megy. /nekem/. SmileyHogyan lehet a kezdési adatokat pótolni és az új adatokat bevinni ?  

Előre is köszi a választ. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1885
Fórum profilkép
admin
2016-08-21 21:02

Szia!

 

A tömeg, testzsírarány és hasonló adatokat az napló Egészség lapján tudod vezetni az étkezéshez hasonlóan, akár visszamenőleg is. Ha valamit elrontottál, csak válaszd ki a kérdéses dátumot, javítsd ki és mentsd el újra.

 

Ha a kezdési adatokon a "Napi limiteket", vagy a "Cél beállítást" érted, azt a Beállítások lapon tudod elvégezni. Itt vagy te magad állíthatod be tetszés szerint a limiteket, minden napra a "Limit beállítások" résznél, vagy választhatod a "Cél beállítás" részt is, ahol a napló számol ki neked a megadott adataid alapján minden napra egy-egy ajánlott napi limitet, az általános táplálkozási ajánlások figyelembevételével.

 

Ha valami nem volt érthető, vagy én értettem félre a kérdésed jelezd!

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1886
Fórum profilkép
kanga64
2016-08-22 07:46

Köszönöm Smiley

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1887
Fórum profilkép
Zsolt67
2016-08-24 15:09

Sziasztok!

Nem nyitok újat mivel (szerintem) témába vág.

Egész jó oldalnak tűnik, ezért is szeretném használni.

Sajnos lenne pár problémám már az indulásnál, ezekben kérnék segítséget.

Ha én értettem félre valamit azt is jelezzétek.

 

1.

Beállítom az adataimat (táplálkozási napló, beállítások), nem, kor, súly, magasság, 0 óra munka (erről később), szintentartás. A táblázat szerint 3036 kcal (12 óra ülőmunkával 3289 kcal)

Átmegyek az aktivitásra 8 óra alvás 16 óra fekvés (ennél kevesebbet "mozogni" nehéz lenne) szerinte ez 3325 kcal.

Mitől ez a különbség ?

Aktivitás 8 óra alvás 4 óra fekvés 12 óra ülés (vagyis 12 órás ülőmunka és totál semmittevés) 3967 kcal. Ez 678 kcal eltérés.

 

2.

A beállított munkaidőt egyáltalán figyelembeveszi valahol?

 

3.

Napi tevékenységnél nem érdekli ha 1440 óránál több jön ki. (akár 10 nap is belefér 1 napba)

 

4.

Próbálgatásaimat kitöröltem, majd beállítottam egy átlag napot. Étkezésnél a limit 7470 kcal lett. Ezt sem értem.

 

5.

Éjfélen átnyúló dolgoknál (alvás, éjszakai műszak) a tevékenységet el kell osztani a 2 nap között, ugye?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1888
Fórum profilkép
Zsolt67
(Zsolt67 részére, #1887)
2016-08-24 15:37

A 4. pontot máshogy közelíteném meg mivel "megoldódott".

Ha kitörlök mindent a tevékenységből akkor az étkezésnél a kcal visszaáll a javasolt értékre. Ez eddig OK.

Felviszek bármi apró dolgot tevékenységhez pl. 3 órát ültem, az 600 kcal javasolt érték növekedést eredményez az étkezésnél.

Valamekkora növekedést biztos okozhat de mind a 600-at?

PL. a beállításoknál a nem végzek munkát és a 12 órás ülőmunka között csak 253 kcal van.

Na ezt nem értem.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1889
Fórum profilkép
admin
(Zsolt67 részére, #1887)
2016-08-24 19:30

Kedves Zsolt!

 

Köszönjük az észrevételeit! Még a napokban utánanézünk mindegyiknek és ahol szükséges ott megkezdjük a módosításokat.

 

Az oldal fejlesztésénél mindig figyelembe vesszük a felhasználók igényeit és visszajelzéseit amennyire csak lehet. Néha a kérések ellentétesek ezért nem mindig születik olyan megoldás ami mindenkinek megfelel. Ezért is van például, hogy néhány helyen a program nem "korlátoz" bizonyos dolgokat és a felhasználóra van bízva az ésszerű használat.

 

Egyébként mi azt javasoljuk, hogy ha a kalóriaszükséglete nem változik túl gyakran, vagy jelentősebb mértékben, akkor érdemes a limiteket fixre beállítania előre a "Limit beállításnál", akár minden napra külön-külön más értéket is, ha az egyes napok eltérnek egymástól, így nem kell külön aktivitást vezetnie, ami sokkal egyszerűbb. Persze ez csak a mi véleményünk. A kalóriaszükséglet meghatározásához az oldalon található kalória kalkulátort érdemes használnia, ami sokkal részletesebb beállításokat tesz lehetővé, mint a célbeállítás opció és a korlátokat is figyelembe veszi.

 

Üdvözlettel,

 

Admin

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő