Fórum

makrotápanyagok kalória számítása

Fórum profilkép
vorosvaczki
2017-06-14 20:25

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy milyen váltószámmal váltjátok a makrotápanyagokat kalóriára? Valahogy mindig túllépem a napi kalória értékét, de úgy hogy limitben még marad mindenből pár gramm. Javítsatok ki légyszíves ha eddig rosszul számoltam. Én úgy tudom, hogy 1 g fehérje 4 kcal, 1g szénhidrát 4 kcal, és 1 g zsír 9 kcal.

Ha ez rendben van, akkor nem tudom miből ered az eltérés...

 

Előre is köszönöm!!!

 

Éva

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2195
Fórum profilkép
admin
2017-06-15 11:33

Szia!

 

Igen, a tápanyagok kalóriaértéke az általad említtettek, de az eltérés nem ebből adódik. Az élelmiszerek kalóriaértékét javarészt valóban ez a három összetevő határozza meg, de egyéb tényezők is vannak melyek befolyásolják. Így az egyes élelmiszerek tényleges kalóriaértékét általában egy speciális méréssel szokták meghatározni, és nem ezen három tápanyagból kiszámítva. Van amikor a kettő megegyezik, de sok esetben kisebb-nagyob mértékben a mért és a számított kalóriaértékek eltérhetnek egymástól. A naplóban az említett okok miatt a kalória nem a tápanyagokból van kiszámítva, hanem attól függetlenűl van kezelve és összesítve, különben nem lenne helyes az eredmény. Ez az eltérés persze a nap végére az összesítésben is megmutatkozik. Különösen a mesterséges édesítőknél lehet érdekes kalória és tápérték adatokat találni a csomagolásokon, de ez is az egyéb tényező kategória, amiről sokat lehetne beszélni. Szóval az élelmiszerek kalóriaértéke esetén mindig gondolj az egyéb fel nem tüntetett tényezőkre is, ami megold mindent.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2196
Fórum profilkép
vorosvaczki
2017-06-15 14:47

Köszönöm szépen, így már érthető :)

 

Éva

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő