Fórum

Változó kor

Fórum profilkép
Maki 69
2018-02-25 05:24

Sziasztok !!

 

Tegnapi nap találtam rá erre az oldalra ...sosem voltam igazán kövér de súlyfelesleget néha összekaptam  ..KB.2 éve kezdődött a hőhullámok ,menses kimaradások / menopauza / tünetei. Azóta rohamosan hízok ...Smiley+ 10 kg van rajtam ebből 5kg ez idő alatt szedtem fel ..sport és kissebb oda figyelés melett ..Elkeserítő...

Remélem sikerrel járok itt ,veletek..

Van aki hasonló gondal küzd? 

Szép napot..Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2705
Fórum profilkép
telstar
(Nóra 24 részére, #2704)
2019-04-28 14:39

Szia!

 

Hatékonyan hogy tudsz fogyni?

 

Sokféle elképzelés/javaslat közül válogathatsz, ha a fórumot és az internetet olvasgatod. Persze sajnos nem lesz mindegyik alkalmas a számodra (mint ahogy senki számára sem), de válaszd ki a számodra legszimpatikusabbat, a legcsinálhatóbbnak tűnőt és ha kell, igazíts rajta a Te elképzelésednek megfelően. Olyanra igazítsd, amiben hinni tudsz. Mert hit nélkül a kitartás sem képzelhető el, anélkül pedig a hosszútávú eredmény sem.

 

Valahogy így függnek össze a dolgok. Általában. Konkrétan Téged nem ismer(het)lek persze. De létezik az ellenkező veszély is. A feltétel nélküli fanatizmus. Amikor valaki azt hiszi, hogy a testével bármit megtehet, mert az majd ezt tűrni fogja. Sajnos ez nem igaz! A test néha nagyonis törékeny tud lenni és eshetsz cseberből vederbe. A legjobb szándék mellett is.

 

No ez volt a filozófia(i továbbképzés).

 

Konkrétabban. Biztosan kell 2 mérleg, ha még nincs. Egy a testsúly, egy az étel mérésére. Meg egy csomó elem, nehogy meglepetés érjen.

 

Aztán próbálj (nő lévén) napi 1200 kCal-ba belezsúfolni annyi ehetőt, ami Neked elég. Ha nem lenne elég, akkor jön az önmegtartóztatás. De ihatsz vizet is.

 

Ennyit tudok/merek ismeretlenül mondani. Sok kitartást és sikert az élet nevű játékban!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2706
Fórum profilkép
yoyo
(Nóra 24 részére, #2704)
2019-04-28 17:44

Nyugi, minél nagyobb a túlsúly valakin annál könnyebb fogynia. Velem is így volt. Amikor valakin már csak néhány kiló plusz van és még azt is leakarja adni, na azt igazán kemény eltüntetni. Most épp azon vagyok. Ha nem is bírsz sokat mozogni, az nem feltétlenül baj mert a fogyás elsősorban az étkezésen múlik. De a mozgás sokat segít, szóval mozogj amennyit tudsz, de ne vidd túlzásba, csak amennyit fájdalom nélkül tudsz kényelmesen csinálni. Az is sokat számít! Aztán ahogy jönnek majd le rólad a kilók, meg erősödsz úgy fog egyre jobban menni a mozgás is. Ha kezdetben csak a séta megy akkor csináld azt, de tudom ajánlani az ellipszid gépet is, no meg a vízszintes háttámlás biciklit, ami direkt hátproblémák esetére van. Járhatsz edzőterembe is, de otthonra is vehetsz használtan ilyen gépeket. Diétában meg elsősorban a kalóriaszámlálást ajánlom, az működik. Kevesebbet kell enned, csökkentsd a szénhidrátbeviteled, főként az esti órákban és szépen le fogsz fogyni apránként. Csak bíztatásként én nagyjából 30 kilót fogytam kalóriaszámlálással kisebb nagyobb szünetekkel kb 2 év alatt. És úgy, hogy sosem koplaltam!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2707
Fórum profilkép
Nóra 24
(yoyo részére, #2706)
2019-05-07 15:07

Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2708
Fórum profilkép
Nóra 24
(telstar részére, #2705)
2019-05-07 15:07

Igen megpróbálok minden tanácsot betartani,köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2709
Fórum profilkép
wiw
2019-05-08 18:48

Én mindenképp javasolnék még egy nagy laborvizsgálatot, TSH-val.

És nagyon sokat sétálj, egy jó cipőben. A folyadékbevitelt kizárólag vízre szorítanám. Már csak vizet iszom, na jó kávéba egy kis tejet. De évek óta semmi cukros üdítő, még bubis ásványvíz se.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2717
Fórum profilkép
lackotuende
2019-05-21 12:22

Sziasztok

És ma rátaláltam az oldalra,  ami menthető volt minden mentettem hogy kéz közelben legyen.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2722
Fórum profilkép
lackotuende
2019-05-21 20:01

Sziasztok, neki futok másodjára is, lehet valamit rosszul csinálok, de sajnos csak egy két mondat jelenik meg.

Nagyon örülök hogy rátaláltam erre az oldalra, már minden lehető dolgot elmentettem, hogy kézközelben legyen.

Szeretnék fogyni, de sajnos ez eddig nem igazán jött össze, remélem most ezzel a számítással majd sikerül.

A kérdésem az lenne hogy elég ha csak a CH számolom?? Vagy nagyon kell figyelni a kalóriát is??

Rengeteg jó dolgot találtam és próbálok most e szerint majd étkezni.

 

10 kg -tol szeretnék megszabadulni, aktív mozgás is  van, tehát mennyi idő ez kb. Tudom hogy embere függő, de szeretnék egy bizonyos célt kitűzni magam elé , itt idő rendbeli célra gondolok. Minden építő jellegű kritikát szívesen fogadok, kérlek segítsetek, mit és hogyan csináljak.

Köszönöm szépen.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2723
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(lackotuende részére, #2722)
2019-05-21 20:56

szia,

 

cél:azt gondolom,heti fél kilo fogyàs az ugy "korrekt"Smiley

kezdetben talàn gyorsabban megy de bizonyosan lassulni fog

a 10 kilora szerintem szànj egy fél évet(függ ez attol,mennyit sportolsz,többször nekifutottàl-e màr a projectnek,mert akkor bizony lelassult anyagcsereprobléma is fennàllhat)..tanàcs,ha nem hoznàd a heti fél kilo minuszt,eszedbe ne jusson abbahagyni,a test nem gép:ennyit beviszünk,annit ledolgozunk,ennyit fogyunk..a fogyàs nem egyenes vonalu,hanem lépcsözetes

az oldalon szàmold ki,mennyi az alapanyagcseréd,az alà ne àllitsd be a kaloriaértékét,söt,ha ülö munkàt végzel, az alapanyagcsere értékét szorozd meg 1.2 vel..de szerintem ezt a szàmolàst a guru oldala elvégzi helyetted..a fehérjét lehet magsan tartani,nem baj ha abbol tuleszed magad..a ch ra valoban figyelni kell,leginkàbb arra..én ketogén diétàt folytatok,tehàt a CH bevitel 20/30 gramm,de neked persze ezt nem kell ilyen drasztikusan csinàlni..ha nem szeretnéd..a sport az nagyon,nagyon fontos,irod,hogy van is!ez remek..nekem a azsirégetö pulzustartomànyban valo sportolàs jön be,egyszerüen ez közelebb àll hozzàm,mint a konditermi sulyzos edzés(bicikli,gyaloglàs,uszàs,10 kilo felesleggel mehet a futàs is akàr)..a sulyzos edzés is fontos lenne(magamnak is irom:-)hiszen a stimulàcio kevésbé engedi az izmokat leépülni..igy diohéjban ennyit tudnék mondani..kitartàst neked!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2724
Fórum profilkép
lackotuende
(krisztinahajnalka részére, #2723)
2019-05-21 21:01

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot és semmiképpen sem szeretném feladni, jó hogy itt vagyok , úgy érzem ez az oldal inspirál.

Köszönöm

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2728
Fórum profilkép
Elemjah
2019-05-24 09:44

Sziasztok!

50 éves vagyok én is a hőhullámokkal és a hízással küzdök. 48 éves koromig tartottam a 62-64 kg-os súlyomat és a változó korral felcsúszott 78 kg-ra . 4 hete kezdtem a diétát,úgy hogy szénhidrátot célzottan nem eszem,csak ami a salátában,tojásban,húsban van. Illetve a reggeli omlettemben van 2 ek.zabpehelyliszt. A 3. hét végére sikerült 2 kg-tól megszabadulnom, de ma reggel megdöbbenve tapasztaltam, hogy 1 hét alatt 0,5 kg-ot "híztam". Viszont a derékméretem 2 cm-rel csökkent és az övet is 1 lyukkal beljebb használom. Nem adom fel, csinálom tovább. Karácsonyig adtam magamnak időt a 64-65 kg eléréséhez. Hetente 1x sportolok. Viszont szívesen venném, ha valakinek van ötlete a hőhullámokra, mert jelenleg aludni sem tudok tőle és ez is nagyban befolyásolja a hízást.

Sok siker kívánok mindenkinek a fogyáshoz!

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő