Fórum

Beállítási kérdések

Fórum profilkép
süni
2015-03-02 07:57

Sziasztok!

A táplálkozási naplóban be lehet valahol állítani a napi kalóriaszükségletet?Jelenleg 2000 van benne,de fogyáshoz 1300-ra van csak szükségem.Ez így zavaró,ezért szeretném módosítani.

Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#789
Fórum profilkép
admin
(gbogar részére, #788)
2015-03-07 10:36

Beállítottuk a kívánt értékeket (60,40,26), valamint ellenőrizni fogjuk, hátha valami nem műkodik rendesen a mentés során. 

 

Ha módosítani kívánja az értékeket elötte mindig ellenőrizze, hogy a "Beállítás grammban" opció van bejelölve. Ha a "Beállítás százalékban" van bejelölve, akkor értelemszerűen az értékek összege 100 kell legyen, amit ellenőriz a rendszer. Lehet, hogy csak ennyi volt a gond.

 

Egyébként azért van lehetőség minden napra külön beállítani más-más értéket, mert így mindenki az egyedi igényeinek megfelelően tudja elvégezni a beállításokat. Például egy edzésnapon jóval több lesz a napi kalóriaszükségletünk, mint egy pihenőnapon.

 

Az meg jó ötlet, hogy legyen lehetőség átmásolni egy gombnyomással a többi mezőbe is. Megfogjuk csinálni hamarosan.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#803
Fórum profilkép
gbogar
2015-03-15 18:01

Koszinom!��

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#806
Fórum profilkép
Polarbear
2015-03-16 19:21

Sziasztok,

 

Régebben rendszeresen használtam az oldalt, fogytam is. Aztán abbahagytam, fel is szalat jó pár kiló.

 

Úgy emlékszem, hogy régen a napi kalkulációnál az aktivitásnál felvitt kalóriákkal is számolt a rendszer, azaz volt az alap, abból jött le a kaja, de jelölte a "tartalékot" ami az aktivitásból eredt.

Most nem látom ezt. Rosszul emlészem?

 

Üdv,

Polarbear

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#808
Fórum profilkép
admin
(Polarbear részére, #806)
2015-03-17 10:23

Régebben is az összes tartalékot írta ki a mostanihoz hasonlóan. De épp végzünk néhány frissítést mely egy-két héten belül befejeződik, így valószínűleg majd azokkal eggyütt kibővítjük ezen a téren is az étkezési összesítőt, hogy jobban megfeleljen az igényeknek.

 

Egyébként nemrég kiegészítettük a programot az automatikus limit beállítási lehetőséggel. A "Beállítások" lapon ha bejelöli és beállít egy alap napi kalóriakeretet, ami csak az étkezést és az egyéb állandó dolgokat tartalmazza, akkor a program automatikusan növeli, vagy épp csökkenti a limiteket a rögzített tevékenységeknek megfelelően. Ezt akkor célszerű használni, ha gyakran változik a napi kalóriakerete.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#809
Fórum profilkép
Polarbear
(admin részére, #808)
2015-03-17 12:34

Köszi a választ! Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#812
Fórum profilkép
szilumilu
2015-03-18 22:07

A kalóriaszámításoknál valami nagyon nem stimmel ebben a programban. Ez hülye egy kalkulátor. Ha nekem kihozza hogy az egész kaja mire minden hozzávaló benne van 1581 kalória, akkor 100 gramm akármilyen hülye is voltam matekból, nem lehet 673 kalória. Ez esetben 158 kalória 100 gramm. Márpedig ez minden más kajánál, tök mindegy mit nézek össze vissza számol. Nem tudom milyen "függvényt" állítottak be hozzá, de valamit nagyon elrontottak. Pár hónapja használtam utoljára ezt az oldalt, most ismét visszatértem, mert paleo mellett elkezdtünk kalóriát is számolgatni, de jelen pillanatban ez hasznavehetetlen.  Megmutattam a személyi edzőmnek is ezt a táblázatot amit a program kreált, azt mondta baromság. 

Úgyhogy köszönöm a lehetőséget, de nem használnám tovább :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#816
Fórum profilkép
admin
(szilumilu részére, #812)
2015-03-19 10:35

Kedves szilumilu!


A program tökéletesen működik. Ellenőriztük a kérdéses tételt (Rakott omlett), amiről beszélt és az Ön beállításainak megfelelően végezte el a számításokat, azonban a recept mért tömegéhez beírta a téves 235 grammot, miközben a recept tényleges tömege 1358 gramm, így természetes, ha nem a várt eredményt kalkulálta. Valószínűleg próba képpen írta be ide ezt az adatot, amiről megfeledkezett. Kitöröltük ezt az adatot, így most már a helyes 116 kcal értéket fogja muttani.


A recept teljes, mért tömegének beállítása speciális célokat szolgál haladó felhasználóknak, melynek használata körültekintést igényel, ahogy az a súgóban is le van írva. 

 

A későbbiekben, ha a program használata során valamilyen vélt vagy valós rendellenességet tapasztal, vagy egyéb észrevétele van nyugodtan jelezheti, mert mindenkinek szívesen állunk rendelkezésére.

 

Üdvözlettel, és szép napot!

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#823
Fórum profilkép
szilumilu
2015-03-20 09:20

Én nem írtam be sehová sem a recept mért tömegéhez 235 grammot.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#854
Fórum profilkép
Moncsisag
2015-03-29 12:05

Kedves Admin, kedves fejlesztők!

 

Ez a program egy kincs, boldog vagyok, hogy rátaláltam!!

Nekem egy orvos, aki 40!!!! kg-t fogyott, ajánlotta a kalóriaszámolást, és ezzel a programmal ez pofonegyszerű és hatalmas segítség. Minden elismerésem a fejlesztőknek és a kitalálójának. Természetesen az orvos figyelmébe fogom ajánlani, biztos vagyok benne, hogy ő is népszerűsíteni fogja, hiszen ez egy tükör :( :) nekünk. 

 

A kérdésem az lenne, hogy a receptek között találtam egy Hagymás-szalonnás tojásrántotta receptet, viszont a táplálkozási naplóban rákeresve nem hozott az eredményt. Ez azért van, mert a recept egyéb adatai, ch, kalória, fehérje...stb... nincs feltüntetve a recepthez? Esetleg nem lehetne ez egy "követelmény" a feltöltésnél? Bizonyára kevesebb recept lenne, viszont mindegyiket lehetne a táplálkozási naplóban is alkalazni. 

 

Köszönet még egyszer!!

 

Moncsiság 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#912
Fórum profilkép
kecskemethy peter
2015-04-09 10:58

A táplálkozási napló kategóriák rovatban nem találom a receptek kategóriát, hogyan lehetne ezt visszahozni. Ha tud valaki segíteni azt nagyon mrgköszönném.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő