Fórum

Ketogén diéta

Fórum profilkép
Ili
2017-01-04 15:18

Sziasztok

 

Gondoltam nyitok egy témát a ketogénnek :-)

december 29-én kezdtem el, és le fogom írni a tapasztalataimat. Talán segít ez másoknak.

Túl vagyok már a 2000-ik fogyókúrán, gondolom mint sokan itt. Ugyanígy túl vagyok már dietetikus tanácsadáson és táplálkozás beállításos tanácsadáson és mindent betartva, mondhatom majdnem tökéletes vérképpel 93 kiló lettem az én normál 63 kg helyett. Tehát szép kerek szám ez a 30.

Ezt célóztam most meg!

Többet nem hallgatok senkire, mert abban hiszek, hogy mindenki magának kell kialakítsa a saját étkezését, figyelve a testét és a lelkét.

Ja, és a sok fogyókúra megtanított arra, hogy nem a kal-tól hízunk vagy fogyunk. Tudnék mesélni a saját történetembő: szigorú diéta 700-900 kcal és egy fél év alatt lement vagy kb 5-6 kg.

 

Most sokat tanulmányoztam a ketogén témát, régen már csináltam, csak nem szakszerűen. Most utánaolvastam, tanulmányoztam minden magyar oldalt /pro és kontrát/ és rengeteg külföldi oldalt is, ahol azért nagyobb az irodalma.

 

A következőt csinálom:

Az itt kiszámított kalórikalkulátorból kinézem a fogyáshoz ajánlottat és azt a következő felosztásban eszem:

20% fehérje

75% zsír

5% fehérje

Amit szedek: omega3, C vit, D vit, szelén

fél órát naponta lépcsőzőgép

 

Hat nap alatt 3,9 kg ment le. Tudom, a CH tartja vissza a vizet, tehát a víz ürült/ azért nem árt ha kiürül az a víz ami a szövetek között van és csak felfújt/, mégis jó így első hétre :-)

 

 

Ha van valaki aki ezt a fogyókúrát csinálja, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait.

Ellendrukkerek nem kellenek!- A bíztatás jöhet :-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2017
Fórum profilkép
yoyo
2017-01-05 10:26

Jól látod! Mindenkinek egyedi a szervezete és meg kell találni a neki megfelelő diétát, ételeket és mennyiségeket. Azt csináld ami jó neked, hallgass a tested jelzéseire és ne erőltess semmit, ami nem jó neked. Lehet neked a ketogén fog beválni.

 

Egyébként valószínűleg azért nem fogytál, amikor 700-900 kcal-t ettél, mert az túl kevés. Az már koplalás. Persze több más oka is lehet, mert a fogyás összetett dolog. De azért úgy is fogytál havi átlagban 1 kilót, szóval nem volt sikertelen!

 

Én kalóriaszámolással napi 1500-1700 kcal bevitellel + heti 4 edzéssel 27 kilót fogytam, havi átlagban 2 kilót. Nekem ez vált be.

 

Az én legjobb tanácsom és tapasztalatom, hogy ne siettesd a dolgot és élvezettel csináld életmódváltásként és akkor biztos a siker!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2045
Fórum profilkép
fejesmiklos
2017-01-27 10:43

Kedves Ili!

 Szórul-szóra írhattam volna én is a soraidat. Még a 93-63 is stimmel. Én három napja kezdtem a ketogén diétát szintén mindent hozzáolvasva. Kíváncsi lennék a tapasztalataidra. Illetve ha van kedved és időd rá megosztjuk a tapasztalatokat?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2053
Fórum profilkép
Csúcsforma
2017-02-02 14:59

Sziasztok!

 

Én 3 hómapon keresztül csináltam ketogén diétát (Protekal termékekkel- orvosi felügyelet mellett!) és 14 kg-ot fogytam. Nagyon-nagyon meg voltam elégedve, mert tényleg express sebességgel mentek le a kilók és 2. hét végétől megszűnt az éhség érzetem is, nem voltam sem gyenge, sem fáradt. (Vitaminokat nekem is kellett szednem (nátrium, kálium, magnézium, kálcium ezek fontosak!!)  Nagyon sok sikert kívánok Nektek, és csak bíztatót tudok mondani, nekem annyira bevált!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2057
Fórum profilkép
Ili
2017-02-05 12:17

Kerdves Miklós, szívesen megosztom a tapasztalataimat, nehéz hitelesen olvasni erről, mert a neten elég sok mindenféle kering olyanoktól is akik soha nem próbálták.

Egyébként hiszem, hogy mindnekinek egyénileg kell megtalálja a helyes arányokat a saját testéhez.

Öt hete csinálom és 5,5 kg ment le eddig, nekem nőként még a ciklus is közbejátszik, így biztosan más mint egy férfinél.

 

Az előző hozzászólásban a protekol diéta orvosi felügyelettel és termékekkel nem ketogén hanem fehérje diéta. Attól tök jó akinél működik gratulálok a 14 kilóhoz :-)

 

A ketogénhez egy tapasztalás. Mivel két hét után megállt a fogyás, nem értettem, hogy mitől is és aztán egy angol oldalon találtam egy infót ezzel kapcsolatban. A ketogén beindul a 75-20-5 % os aránytól, persze ha tartod a kalóriaszintet is. Ha viszont intenzívebben szeretnél fogyni, akkor a zsírt csökkentenia  fehérje javára és 65 zsír 30 fehérje és 5 ch legyen. Most ezt állítottam be. Így minden nap látok csökkenést.

Persze nem kell a kioktatás, én akkor is naponta mérem magam :-)

 

Jó itt a napló, mert ha nem írom, bármennyie is tudom már , hogy mi mennyi, nehéz betartani az arányokat.

 

Néha nehéz a zsírt bevinni, ezért reggel inni szoktam egy vajas kávét. / kávé, vaj, én 20 g teszek és 5g kókuszzsírt, és persze turmixolni, hanem nem lesz olyan krémes- így van már 21 g zsír ebben/

 

Nektek mi a tapasztalat?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2088
Fórum profilkép
Endre74
2017-02-17 09:54

Sziasztok ketogenek,

 

Ne haragudjatok mert nincs ekezet a laptopomon (meg ha helytelenul irok).

 

En most Marcius elsejen lessz hogy egy eve kovetem ezt az elet modot. Az elejen mint egy hulye mindent elovastam amit csak talaltam, es megprobaltam majdnem minden receptet is. Nekem szerencsere csak 10kg kellet fogynom amit harom honap allat sikerult is nagyon konten kedobni. en ha barkinek is tudok valamit javasolni az az, hogy ha egyszeru etelekhez tartod magad akkor minden sokkal konyebb. Peldaul en majdnem minden nap ugyan azt eszem, tojas, sajt, spenot, brokoli, kaposzta, szalona es hus. arra probalok koncentralni hogy minden nap megussem a napi szodium, potaszium es magnezium szuksegleteimet. (5000mg, 1000mg es 400mg). e melet ugye a feherje, ami 2g/kg zsirmentes testtomeg (ha sportolsz), a szenhidrat meg 30g alat. A zsir azt ugy alitom be hogy meg legyen a napi 1500kcal. Nem szedek semmi fajta vitamint, hanem megprobalom a natur modon az etelemen keresztul ezeket megszerezni. Van egy nagyon jo weboldal ahol ezt mind egyszeru nyomon tartani es meg van kulon egy ketogen bealitas is, de sajnos angolul van. Ha barkit erdekel es szuksege van segitsegre, nyugodtan kuldjen egy uzit.

 

Sok sikert mindenkinek.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2146
Fórum profilkép
kriszta615
(Csúcsforma részére, #2053)
2017-04-03 08:12

Kedves Csúcsforma !

 

Örülök, hogy neked bevált, jó olvasni pozitív visszajelzéseket róla.

Terv szerint a jövő héten kezdem a Protekalt, illetve még csak időpontom van a doktornőhöz.  A kérdésem az lenne, hogy mennyibe kerülnek a termékek havi szinten?

 

Köszönöm válaszod.   

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2183
Fórum profilkép
Hayati
2017-05-28 22:07

Sziasztok, 

 

Ili és Miklós, hogy álltok a ketogén diétával? 

Nekem év elején hasonló módszerrel, reg-enorral lement 10 kg, ebból egy 1 jött vissza, amikor nem figyeltem magamra. 

Most egy hete újra kezdtem, de vannak dolgok, amit nem teljesen értek. 

Örülnék néhány tanácsnak olyanoktól, aki régebben csinálja/csinálta és vannak eredményei. 

1200 kcal, 100 zsír, 60 fehérje és 30 CH a beállításom. (Előszor 15 volt a CH, de a 30-at sem tudom tartani.)

Nap végére a kalóriákkal. zsírral elég jól állok, fehérje mehetne még - abból lehet valami baj, ha kevesebb megy be? - a CH-t viszont mindig túllépem.

Hogyan csináljátok, hogy 5%.on tudjátok tartani a szénhidrátot? 

Egy blogon azt olvastam, hogy a zöldségfélék szénhidrátját nem felesleges számolni. Nekem pedig már azokból bőven összejön a limitem. Paradicsom, brokkoli, uborka, ezekből. 

Ti hogyan tartjátok kordában a szénhidrátot? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2187
Fórum profilkép
felina
2017-05-31 14:43

Erről már sokat olvastam, de sose próbáltam, és most nagyon komolyan, nem heccként kérdezem, mert látom, hogy van aki régóta csinálja és időnként vérképkontrollt is készített néha... Szóval a kérdés annyi, hogy hogyan hat ez az egész a koleszterinre? (Esetleg olyantól aki már nem a 20-as éveiben jár, mert akkor még sokmindent elvisel a szervezet?)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2188
Fórum profilkép
Hayati
2017-06-01 14:23

A cukrom miatt időnként kell mennem laborra, meg fogom  nézni, hogyan alakul a koleszterinem. 2 hét után még nem érdemes nézegetnem. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2189
Fórum profilkép
Hzsuzsannna
(kriszta615 részére, #2146)
2017-06-03 11:54

Szia Kriszta, én 3 hete csinálom a protekalt, most járok - 10 kilonal, belevágtál? 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő