Fórum

Kérés, bővítés

Fórum profilkép
bleedingsky
2016-08-28 15:33

Sziasztok!

Lehetne egy olyan kérésem, hogy a kalóriatáblázatoknál bekerüljenek a rostok is +1 oszlopba?

Jó lenne aszerint is rendezni, pl. a zöldség és gyümölcs táblázatokat.

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
zugorb
2017-03-15 23:13

Köszönöm.Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
eliza54
2017-03-23 08:36

Csatlakozom.Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Akasha
2017-04-22 02:53

Sziasztok!

Nagyon tetszik az oldal, a táblázatok, jó, hogy új élelmiszereket is hozzá lehet adni a listához! Ezzel kapcsolatosan, esetleg az lehetséges, hogy ha hozzáadunk valamit, az mindenki számára elérhetővé váljon az alap listában? Így gyakorlatilag a felhasználók által bővüne automatikusan. :)

A másik javaslatom az lenne, hogy a naplóban napi szinten be lehessen írni a súly változását is, ami megjelenne a statisztikában, diagrammon egyaránt. Ezzel könnyen követhető lenne a fogyás (esetleg hízás) és az is, hogy a gyomrunk/ emésztésünk hogyan reagál a különböző ételekre.

Köszönöm! 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
admin
(Akasha részére, #2153)
2017-04-22 16:33

Szia!

Köszi a javaslatokat. Az élelmiszermegosztást megcsináljuk pár hét múlva. Még szükség van pár átalakításra, de néhány lelkes felhasználónál (nálad is) a megosztás jelzése már elérhető. Az élelmiszerek majd ellenőrzés után fognak bekerülni a közösbe. A tömeget most is meglehet adni akár mindennap, és a statisztikában is megjelennek az adatok.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Sumire
2017-04-24 19:02

Sziasztok!

Ma leltem rá az oldalra, még a felfedezése, megismerése közepén tartok és eddig nagyon tetszik. Remekül tudom majd benne vezetni a napi fogyasztásaimat, illetve tevékenységeimet. Ennek köszönhetően pedig remélhetőleg könnyebben tudom majd tartani magam az elhatározásomhoz és a tudatos táplálkozáshoz is segítséget nyújt a program. :)

Viszont felmerült bennem egy kérdés, amire nem találtam még választ, illetve megoldást.

Arra lennék kíváncsi, hogy a táplálkozási naplóban van-e arra lehetőség, hogy plusz 1 oszlopban a napi rostfogyasztás is látható legyen. Ki lehetne esetleg a naplót bővíteni ezzel a funkcióval?
Lehet, hogy volt már erről szó korábban és átsiklottam felette, ez esetben elnézést kérek.

Előre is köszönöm a választ!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
admin
(Sumire részére, #2155)
2017-04-24 20:09

Szia!

Igen, terevbe van véve. Már más is ajánlotta és mi is szeretnénk kivitelezni, de egyenlőre nem tudom megmondani mikor lesz meg, mert elég sok átalakítást, bővítést igényel a dolog. Valamint praktikus okok miatt egyéb ehhez kapcsolódó más fejlesztésekkel együtt fogjuk megcsinálni, így valószínűleg több hónapot is igénybe fog venni. Addigra talán már el is éred az álom alakod. :)

De addig is itt találsz egy rosttáblázatot, ha esetleg kellene.

http://www.xn--kalriaguru-ibb.hu/rost/rosttablazat...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
Sumire
2017-04-24 21:24

Köszönöm szépen a gyors választ! 
Rendben, akkor türelmesen várok. :)
És köszönöm a linkelt rosttáblázatot is. Már korábban megtaláltam, addig is akkor ez alapján kiszámolom a napi rostfogyasztásomat.  

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő

Kérés, bővítés

Kérés, bővítés Fórum téma: Kérés, bővítés

Kérés, bővítés Első lépésként határozza meg a napi kalóriaszükségletét a Kalória kalkulátor segítségével. Ahhoz, hogy a fogyás beinduljon csökkentse a napi bevitt kalóriamennyiséget 250-500 kcal-val és azért, hogy a szervezet anyagcseréje ne lassuljon le növelnie kell a nap során elégetett kalóriák mennyiségét 250-500 kcal-val. Ezt a napi 250-500 kcal-át könnyen elégetheti valamilyen aerob jellegű sporttevékenység végzésével. Átlagosan heti 4-5 nap sporttevékenység, alkalmanként 30-60 perc időtartammal már biztos fogyáshoz vezet és elérheti a havi 2-4 kg fogyást. Bármilyen aerob jellegű sporttevékenység megfelel, amihez kedvet érez.