Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2798
Fórum profilkép
telstar
2019-08-09 15:30

Fogyásom története (mások vigasztalására):

 

Első 4 hónap:        -20 kg

A következő 1 év: -23 kg

A következő 1 év: -13 kg

 

Összesen tehát:   -56 kg.

 

Most itt tartok, A célom a jövőben: a szintentartás és "állagmegóvás", mivel a testsúlyom már normál(is)nak tekinthető és a környezetem is egyre kevésbé tolerálja, hogy "elfogyok".

 

Már több hozzászólásban kifejtettem az elveimet, amik (sajnos) eléggé unortodoxnak tekinthetők, de a fentiek alapján úgy látom, a gyakorlatban működnek.

 

1 év múlva beszámolok a szintentartás eredményéről. Ma reggel 80.4 kg voltam (183 cm, ffi).

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2799
Fórum profilkép
Karika61
(telstar részére, #2798)
2019-08-09 21:17

Őszintén örülök Veled! Azt mondjuk nem mondanám, hogy megvigasztalsz, miután minden kilóért megharcololk. Mondjuk 1-es tipusú cukorbeteg vagyok.

 

Te milyen modszert követsz? Hogy sikerült ennyit lefogynod? Most háy kg vagy?

 

Köszönöm,

 

Zsuzsi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2800
Fórum profilkép
dumari
2019-08-10 08:20

Sziasztok! Én ma kezdem a fogyókúrát. nő, 170 cm, 86 kg vagyok. Vettem a gyógyszertárban egy LXR Testsúly Komplex nevű kapszulát. Használt valaki ilyet? Sajnos szinte minden ételt szeretek, akaraterőm egyenlőre nem sok van, ha megkínálnak valami finom étellel, azonnal elfogadom. SmileyTanácsokat elfogadok.

Üdv.: dumari 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2802
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(dumari részére, #2800)
2019-08-10 21:03

szia!

 

fogalmam nincsen a kapszulàrol..inkàbb a leveled màsodik feléhez szolnék hozzà..

csak rajtad mulik..el kell döntened,hogy megcsinàlod bàrmi àron,nincs idökorlàt,addig csinàlod,ameddig kell..söt!azon tul is..ha te tested hajlamos a gömbölyü formàt felvenni,akkor ez életfeladat és mindig észben kell tartsd

tehàt a motivàciot és biztatàst ne kivülröl vàrd vagy el se kezd és vàrd meg a pillanatot,mikor a késztetés màr belsö lesz.

olyan utat vàlassz,ami élethossziglan tarthato lesz..

ezért tanàcsoljàk a vegyes és kiegyensulyozott(fehérje,CH,zsir)tàplàlkozàst

itt a gurun szépen kiszàmolja a rendszer,mennyi az alapanyagcseréd,ennél kevesebbet ne egyél,hiszen igy az anyagcserédet lassitod

ha màr sokszori nekifuto vagy(ahogy én is)hasznos néhàny honapot azzal eltöltened,hogy az anyagcserédet rendezd(hosszu és babràs munka)

sportolj!!!!!!!ha fogysz ha nem..mindegy!a sport mindeképpen jot fog tenni,testednek,lelkednek egyarànt..ha idönként el is fogadod a kinàlàst,nem probléma,csak ne fogadd el màsnap,harmadnap..ezért ne legyen büntudatod,hosszu tàvra tervezz!és tervezz!!(a heti étrend,sport legyen leirva,rögzitve,szàmolva)..ennyi jutott eszembe hirtelen:-)   és hajrà!sok sikert!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2807
Fórum profilkép
Blanki
2019-08-21 16:38

7 hónapja küzdök. 33 kg-tól sikerült megszabadulnom. Az eleinte 1200-1300 kcal evést megemeltem 1400-1500-ra, cserébe a napi 500 kcal körüli gyaloglást kiegészítettem (ill. részben lecseréltem) tollasozással, biciklizéssel és úszással. Már könnyebben mennek ezek a mozgásformák is, szóval nem annyira uncsi, hogy csak gyalogolni tudok. Még 17 kg fogyás kell és akkor megint kitalálok valami változtatást (akkor már majdnem ideális lesz a súlyom). Remélem még ebben az évben össze fog jönni. :)

Sok kitartást mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2808
Fórum profilkép
Karika61
(Blanki részére, #2807)
2019-08-21 21:29

Gratulálok, nagyon ügyes vagy :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2815
Fórum profilkép
Vikidoki
2019-09-04 10:30

Üdv! 1 hete fogyózom, regisztráltam ide és vezetem a tápl.naplót, ami szuper dolog!!! Az edzőm is üdvözölte..nekem elvileg 1200 kcal és 165 gr CH / nap lenne ami foogyáshoz segít, ezt kb tartom, inkább alá szoktam érni...sajnos mindent full pontosan nem tudok mérni, mert nem szerepel a táblázatban., vagyrosszil tudtam, hogy pl. egy paradicsom hány gr (megnéztem azóta, sőt találtam egy szuper táblázatot...) de azért közelítőleg...már könnyebnek érzem magam és sokan mondták, hogy látszik a fogyás (ez a 9.nap)...a súylom nem fogom mérni, mert közben pedig edzek, eléggé komoly súlyokkal már (lábtoló már 60-65 kg...stb...) Szuper ez az oldal, nem találok szavakat :) Mindenkinek minden jót és kitartást és jó számolgatást kívánok! Viki :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2819
Fórum profilkép
vonswissyfreemailhu
2019-09-11 06:11

Sziasztok! Hat hónapja küzdök én is a súlyommal, számolom a szénhidrátokat, egy nap max. 90-et viszek be, kalóriából napi 1300-1500 körül. Hat hónap alatt 8 kilótól sikerült megszabadulnom, de az a baj, hogy kb. 3-4 hete inkább hízok, mint fogynék. De legalábbis egy grammot nem megy lejjebb. Még sok felesleg van rajtam és sajnos figyelnem kell a 2-es tpusú cukorbetegségre is. Valamit biztosan rosszul csinálok, csak nem tudom, hogy mit. Az igaz, hogy az 5-szöri étkezést nem tudom megoldani, max. 3, de inkább csak 2 jön össze. Tudtok valami tanácsot adni?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2820
Fórum profilkép
yoyo
(vonswissyfreemailhu részére, #2819)
2019-09-11 13:25

Saját tapasztalat is, hogy a többszöri 4-5 étkezés tényleg fontos, hogy pörögjön az anyagcsere. De nem kell minden étkezésnek "rendesnek" lennie, azaz lehet pár falat is két étkezés között, egy gyümölcs, magvak, tej, egy fehérje ital vagy valami hasonló egyszerű étel/ital, amin dolgozhat a gyomor. A legjobban nekem a tej meg a fehérje ital vált be (én általában ezeket szoktam), mert ezekben nincs nagyon szénhidrát, de fehérje az sok. Jól stabilizálja a vércukrot, stb. Az esti evés után, ha esetleg később mégis nagyon megéheznék, akkor inkább tejet szoktam inni max 1,5%-at. Fehérjeporokban tudok tanácsoat adni, ha esetleg nem vagy nagy tejivó.

 

Írtad, hogy 1300-1500 kcalt eszel sokszor napi 2 étkezéssel. Azaz ha felezzük a kalóriát, akkor egy étkezés a legrosszabb esetben 750 kcal, amit ha mondjuk este eszel meg mind, nem túl jó. Ez lehet a gond a 2 túl kevés! Próbáld az 1300-1500 kcal-t elosztani 3-4 étkezésre.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2821
Fórum profilkép
telstar
(vonswissyfreemailhu részére, #2819)
2019-09-11 15:33

Szia!

 

A zsír és izom átalakulás (egymásba) is okozhatja. Más okot én nem is nagyon tudok elképzelni.

 

Ha sok fehérjét eszel, akkor az kedvez az izom regenerációnak/fejlődésnek. Mivel a súlyod nem változik, ezért bizonyára zsírt veszítesz. Ez egy NAGYON JÓ irány! Semmi okod sincs az aggodalomra, sőt...

 

Ennek az ellentétes irámya az lenne, ha az indokoltnál (azaz a kalóriád alapján számíthatónál) lényegesen jobban fogysz, mert akkor szinte biztos, hogy izmot veszítesz.

 

Úgyhogy összességében én úgy látom, hogy jó irányba haladsz! Figyelj továbbra is a kalóriákra és ha a testsúlyod stagnál, vagy nem csökken az "elvárható" mértékben, ezen nem kell aggodalmaskodnod!

 

 

Az étkezések számával kapcsolatban: szerintem minél kevesebb, annál jobb, mert így legalább néha jóllakhatsz. Ha nagyon éhes lennél valamikor, akkor valami kis kalóriájú étellel próbálj meg ezen segíteni (még jobb a folyadék pl. Jana).

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő