Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2586
Fórum profilkép
telstar
(PéMagdi részére, #2584)
2019-01-18 17:21

1-2 alapvető dolgot szeretnék megemlíteni a kalória számlálással kapcsolatban, amelyek egy kezdő számára nem feltétlenül triviálisak.

 

  • Egy adott (otthon készített) étel kalóriatartalma az összetevői kalóriatartalmának az összege. Ez azért igaz, mert kalória nem vész el mechanikai hatásokra. Főzheted, keverheted, sütheted, de az étel kalóriája nem fog változni. Csak ne égesd el, mert az már nem fizikai változás.
  • A víz kalóriája 0! Ez azt jelenti, hogy a vizezés, párologtatás szabad, mert nem fog változni az étel kalóriatartalma.
  • A kalóriaguru támogatja a receptúrák készítését, használatát. Ezt mindenképp nagyon ajánlatos jól megismerned. Persze az is célszerű, ha magad főződ/készíted elő az ennivalóidat.
  • A fentiek miatt: célszerű adagokban gondolkodni! Egy N adagos étel 1 adagja mindíg az étel pillanatnyi súlyának 1/N-ed része. Ez a súly (pont a víztartalom változása miatt) változhat.
  • Érdemes olyan recepteket használni, ahol (grammra) pontosan megadják az ételek összetevőit. Szerintem a legjobb ilyen hely a nosalty.hu. Érdemes megnézni!
  • Ha megteheted, akkor lehet olyan készételeket is rendelni, amelynek a kalóriatartalma ismert. Ilyen pl. a cityfood.hu, de több is van (attól is függ, hol laksz, mert nem mindegyik szállít bárhova).
  • A kalóriaguru a privát kapcsolattartást is támogatja. Bátran ismerkedj, mert egy-egy jó tanács sokat tud segíteni.

 

Sok sikert és kitartást! Semmiképp ne 1-2 hetes/hónapos terminusban gondolkozz!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2587
Fórum profilkép
PéMagdi
2019-01-19 08:27

Kedves yoyo és telstar! Smiley Nagyon sok jó ötletet kaptam Tőletek és nagyon szépen Köszönöm! Nem adom fel,tudom,hogy hosszú lesz,de most kemény elhatározásra jutottam,amire már régóta készültem...57 éves vagyok és a gerincemmel vannak problémák(nem a hízás hatására,inkább fordítva történt,már problémák voltak vele,mikor elkezdtem hízni...tulajdonképpen éppen 20 éve tettem le a cigit és utána híztam ennyire el...) most azt szeretném,ha könnyebb lenne a gerincemnek...! A mai reggelim egy db.főtt tojás lesz kevés olíva olajon sütött cukkinivel és egy kis rozskenyér és tejes kávé cukor nélkül Smiley Ma mérni is fogok olyan ételeket,aminek nem tudom a súlyát és minden tanácsotokat megfogadom! Hálás vagyok érte és még egyszer Köszönöm! Szép napot kívánok! Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2594
Fórum profilkép
Tünde117
2019-01-30 19:57

Sziasztok ! Az évem úgy érzem jól kezdődött. 55 éves vagyok.  2019 január 5.-én bekerültem (sokadszorra) a miskolci fogyi kórházba. 120,9 kg volt a kezdet, 2hétig voltam bent -6,7 kg-val könnyebben jöttem haza. Azonnal elkezdtem használni az oldalt, másodszor ugrok neki vagyis csak ülök a gép előtt eddig. A kórházi torna nagyon sokat segített, erobot ülve végeztük napi 1 órát, 30 perc gerinc, 30 perc vizben végzett torna. Sok egészségügyi nyűgöm van de most sikerült a kórházban végig tornáznom. 2,5-3 liter folydékot iszom naponta, a végcélom 75 kg lesz, adok magamnak 2 évet erre.  Napi 1200 kcal-t fogok enni és 135 g szénhidrátot viszek be. A mai súlyom 114 kg de még mindíg nem kezdtem újra a tornát.  Sok receptet kitalálok magamnak, de szeretnék társakat találni a fogyáshoz. Köszönöm hogy elolvastátok

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2595
Fórum profilkép
ll80
(Tünde117 részére, #2594)
2019-01-31 13:18

Kedves Tünde!
Nagyon sok sikert és kitartást kívánok. Én kevésnek találom a kcal bevitelt, de ahogy jónak látod. Milyen magas vagy? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2596
Fórum profilkép
ll80
(yoyo részére, #2585)
2019-01-31 13:25

Szia :) A konyhai mérleggel maximálisan egyetértek, csúnya dolgok derülnek ki :). Sokkal könnyebb, ha az ember tudja mennyi van a tányérán, mert ha nem fogy simán azt hiszi ugyan már alig ettem ma, nem is értem mi a baj. Amiben én segítséget szeretnék kérni, hogy a kcal és a ch bevitel egyensúlyát még nehezen tudom koordinálni. 1500 kcal esetén mennyi az optimális ch bevitel? Néha macerás a kettőt úgy nézni, hogy az ember főzzön is belőle. Igazán én most azon ütköztem meg, hogy ugye kevés ch-t kell bevinni, de például egy kolbászba, szalonnába nincs sok ch ellenben van bőven kcal :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2599
Fórum profilkép
yoyo
(ll80 részére, #2596)
2019-01-31 15:39

Igen nem mindig lehet összeegyeztetni a kettőt, de nem is kell. Fogyás szempontjából a legfontosabb a kalória betartása, a második a Ch. A Ch, ha nagyjából megvan, az már jó, ha egy kicsit több vagy kevesebb nem számít. Ch esetén a legfontosabb nem is a mennyiség, hanem inkább az, hogy a késő délutáni és az esti órákban (kb 17 után) minél kevesebb ch legyen. Az a jó, ha a szénhidrátokban gazdag ételeket inkább a délelőtti órákban vagy napközben esszük meg, mert akkor azokat még feltudja használni a test estig, de este már egy részéből lehet, hogy zsírpárna lesz.

 

Ha a késő délutáni és esti órákról megpróbáljuk kiszorítani a szénhidrátot még, főzni és receptet összeállítani is könnyű lesz, mert akkor például az estén megspórolt Ch-t belerakhatjuk mondjuk az ebédbe.

 

Este érdemes valami könnyű alacsony szénhidráttartalmú kaját enni. A húsok, halak, sajtok, túró, tojás, zöldségek (néhányat kivéve), stb. mind minimális szénhidrátot tartalmaznak. Estére a legjobb valamilyen vegyes saláta kis hússal vagy hús kis párolt zöldséggel, stb. Legyen benne valami fehérje is.

 

Szallonna, kolbász esetén valóban sok a kalória a magas zsírtartalom miatt, viszont alacsony a szénhidrát. Ezeknél az ételeknél a mennyiségre kell figyelni. A zsírban az a jó, hogy bár magassabb a kalóriája mint a szénhidrátnak, de viszont lassabban emésztődik.

 

Én is szoktam időnként enni kolbászt, jó kis mustárral vagy dinsztelt káposztával. Persze figyelek a mennyiségre, és akkor nincs baj. Ha a napi kalóriakeretemen belül vagyok nincs gond.

 

Ezért is kell sportolni, amelyik nap többet mozogsz, többet is ehetsz.

 

Hogy 1500 kcal-hoz mennyi az ideális ch? Általában a kalória 50-60%. Azaz, 187 gramm - 225 gramm. Persze, ha valamelyik nap mondjuk sportoltál egy órát, ami mondjuk 500 kcal-al megnövelte a kalóriaszükségletedet, akkor aznap a szénhidrátbeviteled is emelkedhet. De ezt a napló figyelembe veszi.

 

Kevsének tűnhet mondjuk a 200 gramm szénhidrát, de pár nap után úgy is a szervezet hozzászokik a kisebb menniységekhez és már nem fog kevés lenni. Persze aki péksüteményeken él meg mekis hamburgereken, annak tényleg nagyon kevés lesz. De aki maga csinálja a kaját annak nem.

 

Igazából a főételnél a köret az ami szénhidrátban gazdag. A feltét, ami ugye általában hús szokott lenni az gyakorlatilag nulla szénhidrát. Max a pici panír, ha van. A köretet kell módosítani, krumpli helyett rizs és zöldség.

 

Kicsit hosszú lett, de most így hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2600
Fórum profilkép
Gólyaneni
(yoyo részére, #2599)
2019-01-31 18:49

Kedves Yoyo!

Teljesen egyetértek az általad írtakkal. Jól összegezted a diéta lényegét. A fogyókúrám alatt elsődlegesen én is a kalóriát számoltam és visszanézve az itt rögzített étrendjeimet elmondhatom, hogy alapvetően az 1500 kalóriás étrend "szénhidrátszegénynek" is bizonyult.

Életem során már háromszor sikerült lefogynom, de idővel mindig visszaszedtem a leadott kilókat, mert a célsúly elérése után befejeztem a diétázást. Most megfogadtam, hogy tényleges életmódváltást viszek véghez és nem engedem visszakúszni a leadott kilókat. És láss csodát, működik! Folyamatos odafigyelés, folyamatos mozgás, de stagnáló testsúly....és jobb közérzet, jobb teherbírás, tökéletes vérnyomás, teljesen normális laborértékek...

Mindenkinek kitartást! Megéri!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2608
Fórum profilkép
ll80
(yoyo részére, #2599)
2019-02-01 18:43

Kedves Yoyo!
Köszönöm szépen a választ, sok hasznos infót kaptam :). Kitartást nekünk és főleg a most kezdőknek :) Hajrá Mindenki!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2609
Fórum profilkép
PéMagdi
2019-02-02 14:51

Sziasztok! Egy saját készítésű mustár receptjét szeretném megosztani Veletek. Egészségetekre!

Hozzávalók:
10 dkg mustármag
1,5 dl balzsamecet (most bio almaecettel készítettem, és ugyanolyan finom!)
1 dl víz
1 tk bors
2 tk őrölt koriander
1 tk őrölt római kömény
1 tk méz
1 kk só
1 csipet kurkuma
A mustármagot ledaráljuk, utána 1 teljes napig áztatjuk az ecetben. Másnap hozzákeverjük a fűszereket, és kész is vagyunk;) Én botmixerrel simára szoktam dolgozni, de nem fontos!
Isteni!!! A receptet nem én találtam ki,én csak kipróbáltam és nagyon finom és nincs benne E betűs adalék!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2610
Fórum profilkép
yoyo
(PéMagdi részére, #2609)
2019-02-02 18:24

Én imádom a mustárt, bár még sosem készítettem saját magam. Sokszor főtt virslit vagy bármi mást is, amihez lehet mustárt enni, csak azért eszek, hogy tudjak mustárt enni hozzá. :)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő