Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2516
Fórum profilkép
bubu46
(posime87 részére, #2514)
2018-10-19 06:21

Szia ! Igen , nekem is hangulat-javító hogy kb. 2 hetente " centizem " magamat ...Mert bizony meglepő, hogy stagnál ugyan a súlyom, de a kerületem változik ! Amikor nem vagyok magammal elégedett - ránézek a statisztikára és máris jobb kedvvel folytatom ! Ezért is nagyon jó a kalóriaguru !  Csak kitartás mindenkinek !

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2517
Fórum profilkép
telstar
(posime87 részére, #2514)
2018-10-23 16:35

Szia!

 

Ezt a cikket tudom ajánlani:

 

https://www.nosalty.hu/ajanlo/megallt-fogyasod-akk...

 

Saját tapasztalataim alapján (persze ez "hit"-függő - én a kalóriaszámlálásban hiszek): persze, hogy ingadozik az ember testsúlya. Ez a természetes. A stagnálás is előfordul, természetesen. Ami persze nem rossz, csak ha az ember fogyni szeretne. Néha nekem is van olyan érzésem. hogy biztos elromlott/akad a mérleg. Kiváncsiságból megnéztem: az utolső 16 mérlegelésembúl 8 megyegyezett az előző napival, de növekedés is előfordulhat. Akár 1-2 kiló is.

 

Hogy ez miből adódhat? Alapvetően (amennyire én "értek hozzá") olyan szervek feltöltöttségi állapotából, ami erre képes... A bélrendszer és a víztárolók (kinek mi).

 

Érdemes PONTOSAN figyelni, hogy mit eszünk/csinálunk és ha lehet, mindíg csak 1 tényezőt változtatni. Nekem a legutolsó (eléggé megdöbbentő) tapasztalatom az volt, hogy napi rendszeres fél zacskó Borneo izesítőszer elhagyásával (ez 4-5 gramm csak!) azonnal "fogytam" 2 kilót.

 

Sok sikert a céljaid elérésében!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2518
Fórum profilkép
mikolasekandras
2018-10-24 03:32

Sziasztok! 14-dik napom, heti 3 szor jarok futni intervallumosan, ha van idom egy heten egyszer elmegyek orszaguti bringazni ~60km-t. mellette használom az oldalt és a kalória számlálást. Régebben (2 évvel ezelőttig) napi rendszerességgel sportoltam és bringával jártam mindenhova. Meglett életem első autója, kapcsolat, és végül 100,3kg lettem amitől szörnyen megijedtem. Most a második hét végére / harmadik hét elejére 93,2kg vagyok. Elfogom érni a célomat és 82 kilóig fogok fogyni aztán szeretném magamat életemben először formássá alakítani!Ez alatt az izmokra gondolok!) bármilyen tanácsot meghallgatok, akár privát üzenetben is hogy ne untassuk itt a motivációra vágyókat! Mindenkinek sok sikert !!! (187cm,22éves, fiú)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2561
Fórum profilkép
bubu46
2018-12-16 06:16

Üdvözlet Mindenkinek !

 

Nagy örömmel kiáltom világgá, hogy a 6 hónapja indított életmódváltó projektemet több, mint   - 20 kg -al zárom a mai nappal !

Szerintem én vagyok itt a legidősebb a 72 évemmel , de legyen ez bizonyíték arra, hogy soha nem késő változtatni ! Csak bánni tudom, hogy nem kezdtem el korábban ...

 

Köszönet a dietetikusomnak is, aki a kalóriagurut ajánlotta, mert hatalmas segítség számomra is - így köszönet a rendszer készítőinek, felesztőinek és üzemeltetőinek !   

 

Kellemes ünnepeket , jó egészséget mindenkinek és jövőre veletek ugyanitt !

 

Ibolya

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2562
Fórum profilkép
Gólyaneni
(bubu46 részére, #2561)
2018-12-17 19:48

Gratulálok!!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2564
Fórum profilkép
Gioli
(Huszarne66 részére, #2511)
2018-12-21 07:31

Sziasztok ! 

 

Nem tudom ,hogy a fő témához ,hogy tudok hozzászólni ezért csak íggy probálkozok ! 

 

Megint belekeztem a fogyókúrába de most életmód változtatással ! Legutóbb 17 kg ot dobtam le 8 hónap alatt de visszajött !  Most már tudom a hibáimat miért hiztam el nagyon így nagyobb reményel indulok neki a mostani fogyásnak ! Jellenleg 121 kg ról indulva 4 hét alatt 7 kg tól szabadultam meg majdnem éhezés nélkül ! Kaja + mozgás Cél 30 kg minusz elérése másfélév alatt életmód változtatással . 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2565
Fórum profilkép
bubu46
(Gólyaneni részére, #2562)
2018-12-21 09:03

Köszönöm !Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2583
Fórum profilkép
bell01
2019-01-18 12:47

Helló! én csak most kedtem 3 napja, eddig füzetben számoltam. Azzal együtt 3,4 kg 2 hónap alatt.Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2584
Fórum profilkép
PéMagdi
2019-01-18 14:43

Sziasztok! Szeretettel üdvözlök Mindenkit!Smiley Végre elkezdtem az Életmódváltást 103.5 kg-val...az ideális max.65 kg kellene,hogy legyen...Örülök,hogy megtaláltam a KaloriaGuru oldalt,mert látom,hogy sokat tud segíteni...még nagy a káosz a fejembe,hogy hol kezdjem,de kiszámoltam,hogy mennyit kalóriát vihetek be(nagyképű vagyok,nem én számoltam ki ha nem a kalóriaguru oldal)most tanulom,hogy melyik étel mennyi kalória,de ez még nem pontos nálam...hetente egyszer kangoo edzésre járok,eddig kétszer voltam...a minden napi mozgásom egyenlőre a munkába járás utazás,ami elég sok lépcsőzéssel jár...Szeretném Tőletek megkérdezni,hogy a napi kalóriát,hogyan számoljátok? Köszönöm a válaszokat,remélem én is írhatom pár hónap múlva,hogy lement x kgSmiley Mindenkinek további sok sikert kívánok!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2585
Fórum profilkép
yoyo
(PéMagdi részére, #2584)
2019-01-18 16:10

Annó én is pont 103,5 -ről indultam. Most 80 vagyok. Voltam 75 is, de járok edzeni és jött rám pár kiló izom. Hallelujah!

 

A kalóriaszámláláshoz mindenképp kell egy konyhai mérleg, lehetőleg digitális. Persze van amit nem kell mérni, mert a csomagoláson rajta van mennyi gramm. De max 1x kell mérni mindent, utána már ha rögzítetted a naplóban vagy a saját receptjeid között, akkor csak kiválasztod vagy másolod. Pár klikk az egész. 1-2 hét és már fejből is megy egy csomó minden.

 

Szerintem előre tervezd meg az étrendedet, az a legjobb és aztán tartsd be. Amúgy ha havi 2-3 kiló lemegy az már jónak számít! A kalóriára és a szénhidrátra figyelj! A fehérje minél több annál jobb. A zsír meg nem számít, annyi amennyi lesz.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő