Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2611
Fórum profilkép
RZoli
2019-02-03 18:51

sZIASZTOK!

 

sEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI...

 

két és fél hónap alatt lemetn 13kg a kalóriaszámolgatással. 

 

33éves pasi vagyok, még kb 6kilót akarok fogyni...

 

Eddig csak a kalóriát figyeltem, az összetevőket nem, de végülis működött a dolog..

 

Na szóval:

 

Világos nagyjából mit hogyan számoljak, de a körettel meg vagyok lőve..

 

Bulgur, Rizs vagy pl. Durum tésztánál rendben van, hogy a főzés előtti súlyt kell mérni, de ha erre nincs mód, akkor hogyan számoljam? Elkövettem azt a hibát, hogy nagyon keveset ettem, hiszen ezek megnőnek főzéskor....szóval ha pl. a főzés után a bulgur 100gramm...akkor az helyes, ha a zacskón feltüntetett kalóriatartalmat felezem el? Kiindulva abból, hogy kb. kétszeresére nő meg? vagy 100g-ot ugyanúgy számoltok mint főzés előtt? Tehát 100g=350kcal..akkor az annyi?

 

Vagy pl: salátát hogy számoltok? Külön-külön a hozzávalókat? Ha leöntöm olivaolajjal, akkor abból is érdemes egy kanálnyit hozzászámolni?

 

Köszönöm előre is! Nem szeretném ha ezen csúszna el a diétám.

 

Üdv és eredményes fogyást mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2612
Fórum profilkép
telstar
(RZoli részére, #2611)
2019-02-03 20:21

Szia!

 

Ajánlom a figyelmedbe ezen a blogon előző hozzászólásomat a kalóriaszámlálás alapjairól.

Abban sztem minden benne van, de röviden a konkrét esetre:

 

Mivel a viz kalóriatartalma 0, ezért csak a köret száraz súlyát kell figyelembe venni, azaz a felvett vízzel együtt mért súlyból vissza kell számolni a száraz súlyra. Ha pl 500 g szárazból lett 1500 g főtt, akkor a főtt mért súly harmadával kell számolnod, mert abban annyi az eredeti, a száraz.

 

Az olajat a salátán KELL számolni. Gondolom, megeszed? Miért tennéd rá egyébként?

 

A 6 kiló után is lesz élet(ed)... Akkor is kell számolnod a kalóriákat, mert különben könnyen elveszítheted az eredményedet.

 

Údv

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2613
Fórum profilkép
RZoli
(telstar részére, #2612)
2019-02-03 20:39

Szia!

 

köszönöm! Az jó kiindulási alap ha rizs, bulgur estében felezek? Tehát biztosra menve abbó indulok ki, hogy kétszeresére nő mindegyik a főzés után. Sűrűn csak büfékben tudok enni, ezért sokszor kényszerülök visszaszámolásra a kész mennyiség alapján.

 

Olajat persze számolom, csak kezdőként nem volt egyértelmű. De pl ha rántott húsz eszem, ott is bele kell számolni az olajat?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2614
Fórum profilkép
yoyo
(RZoli részére, #2613)
2019-02-03 20:54

Igen az jó alap, ha felezel. Annál több biztos nem lesz benne a száraz tartalom, sőt inkább még kevesebb. Meg érzed mennyire van megtelve vízzel. Szárazabb vagy nedvesebb.

 

Rántott dolgoknál is érdemes számolni az olajat. A kisütött étel tömegének kb 8-25%-a. Itt egy másik fórum téma pont erről, ott leírták. Itt is érzed mennyire olajos és a kisebbik vagy a nagyobbik értékkel számolsz érzésed szerint. Vagy biztosra mész és egy átlaggal számolsz a két érték között.

 

https://www.kalóriaguru.hu/forum/278/olajban-sutott-etelek.php

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2616
Fórum profilkép
ll80
2019-02-04 14:56

Sziasztok!
Nem értem miért van kikiálltva a burgonya ennyire hízlaló ételnek. Aki odafigyel a táplálkozására nyilván nem sült burgonyát eszik. A főtt burgonya meg a kalóriatáblázat alapján egyáltalán nem egy borzalmas választás. Sőt az annyira preferált édesburgonya csak 10 kalóriával kevesebb viszont jóval drágább is. Tápanyagban nem vitatkozom :).

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2618
Fórum profilkép
yoyo
(ll80 részére, #2616)
2019-02-04 15:33

Mértékkel bármit lehet enni, akár krumplit is. Natúrban sós vízben megfőve, kis petrezselyemmel megszórva az is ok néha-néha, de hát azért a legtöbben még mindig sültkrumpliként szokták enni, ami nem épp kalóriaszegény változata. Meg egyszerűen a rizs egy fokkal jobb szénhidrát mint a kruplié.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2619
Fórum profilkép
ll80
(yoyo részére, #2618)
2019-02-04 16:32

Igen, ebbe egyetértek. A krumpli rengeteg recept része lehet akár kis mennyiségben is, nem muszáj dominálnia és ezek részeként már főzve kerül a tányérunkra. Én idén kezdtem el foglalkozni kalóriámolással és használnia programot.

Elolvastam az előző évi lelkes hozzászólókat. Nagyon érdekel, hogy haladtok, mik a tapasztalatok. Merre vagytok? :)  

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2620
Fórum profilkép
RZoli
(yoyo részére, #2614)
2019-02-04 16:46

Na remekül elszállt a hozzászólásom... megpróbálom újra.

 

köszi a segítséget, eddig rosszul számoltam de tisztul a dolog.. pár kérdés van még.... 

sajnos a munkám miatt ahol éppen tudok, ott Ebédelek. Ezek többnyire kifőzdék... 

 

a mai ebédemben minden benne van amitől néha nehéz ez a diéta.

Ettem két kb 120grammos rántott trappista sajtot... ezt az általam használt programmal számolva: 713kcal, plusz grill zöldség ami körülbelül 173kcaL szintén a program alapján. Erre kéne rászámolnom kb 10%olajat... ugye? Ez grammonként 10%... mivel a zöldség is olajos gondolom.. kb 500grammra 50g olaj jutott... ez napraforgóolajnál... a programban 1g olaj 9kcal... hihetem hogy ez így: 450kcal??? Majdnem mint maga az ebéd? itt valamit vagy nagyon mellèszámolok vagy csoda hogy eddig fogytam...

a másik hogy reális hogy kevesebb kalóriát vihetek be most hogy fogytam 13kgt? 173cm és 78kg vagyok.. eddig a heti kb 1kgos fogyáshoz 1750kcal volt a napi limit, most 1620.. ez reális? 

Le akarok fogyni de azèrt éhezni nem szeretnék.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2621
Fórum profilkép
telstar
(RZoli részére, #2620)
2019-02-04 17:24

Szia!

 

No ez az a helyzet, amikor az embernek bizonytalannak KELL lennie a bevitt kalóriákat illetően! És ez az, amit egy diétázónak el kell kerülnie! Korábban erre írtam, hogy a legjobb, ha az ember magának készíti össze az ennivalóját pontosan kimérve az összetevőket. És nyugodtan vidd megaddal kis dobozkában és edd azt. Másképp lehetetlen a bizonytalan adatokból biztos következtetéseket levonni.

 

Továbbá: igen, jogos, hogy kisebb testsúlyhoz kisebb napi limit tartozik. Azt hiszem ezt mindenki beláthatja.

 

1620-as napi limittel hova akarsz még fogyni? Nem túlzás ez? Szinte minden élelmiszerre rá van írva, hogy az átlagember napi energiaszükséglete 2000 kcal. Vagy az 1620 már az 500-zal csökkentett érték?

 

Üdv

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2622
Fórum profilkép
ll80
(RZoli részére, #2620)
2019-02-04 17:30

Én ma írtam át a súlyomat és nekem is lecsökkentette. Az olajos kérdésedre kíváncsi vagyok milyen választ fogsz kapni, de szerintem ne görcsölj rá ennyire erre a dologra, ha csak nem eszel minden nap rántott ételt. Én simán rántott sajtnak számolnám és kész :). A limit engem zavart ezért kiiktattam a beállításoknál. Nagyjából hasonló aktivitásúak a napjaim, ha mondjuk elmennék egy 2 órás edzésre azt természetesen számításba venném. 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő