Fórum

Kérés, bővítés

Fórum profilkép
bleedingsky
2016-08-28 15:33

Sziasztok!

 

Lehetne egy olyan kérésem, hogy a kalóriatáblázatoknál bekerüljenek a rostok is +1 oszlopba?

Jó lenne aszerint is rendezni, pl. a zöldség és gyümölcs táblázatokat.

 

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2197
Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-06-16 07:49

Sziasztok!

Gratulálok az oldalhoz és az üzemeltetők hozzáállásához! Számomra hatalmas segítség, hogy regisztrálhatom a diétámat, könnyen kiszámolhatom a saját magam főzött ételek kalóriatartalmát. Nagyon motiváló, hogy a statisztikai adatokat visszanézhetem. 

Bővítési javaslatom lenne: szeretném, ha a statisztikai táblázatban is megjelenne a tartalék kalória. Ez most is megnézhető, de csak a napi étkezésnél. Macerás visszanézegetni, ha kíváncsi vagyok arra, hogy egy-egy nap mennyit sikerült "spórolni" ill. a mozgással mennyit emelkedett a felhasználható kalória.

Esetleg meg lehetne ezt oldani?

Köszönettel: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2198
Fórum profilkép
admin
(Gólyaneni részére, #2197)
2017-06-16 20:40

Szia!

 

Köszi a javaslatot! Megoldható. Mást is módosítunk majd, így valószínűleg azokkal együtt lesz meg ez is. Néhány hét biztos kell.

 

Üdv.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2199
Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-06-17 18:32

Köszönöm!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2212
Fórum profilkép
Gólyaneni
(admin részére, #2198)
2017-08-03 21:17

Köszönöm, hogy megcsináltátok a javaslatomat! Jól használható és motíváló.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2229
Fórum profilkép
Ediina
2017-08-22 21:55

Sziasztok!

A táplálkozási naplóban meg lehet valahogy jeleníteni az ételek GI értékét?

Köszi!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2230
Fórum profilkép
admin
(Ediina részére, #2229)
2017-08-23 10:53

Szia! Köszi a javaslatot, átgondoljuk.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2231
Fórum profilkép
eper19
2017-08-25 07:37

Szervusztok,

három hete használom az oldalt, egyértelműen felhasználóbarát, jól kezelhető. Kerestem kik készítették, milyen céllal, de nem találltam sehol. Lehetne néhány mondatot tudni erről?

  

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2232
Fórum profilkép
admin
(eper19 részére, #2231)
2017-08-25 15:51

Szia!

 

Az ötletgazda és egyben a készítője szintén a kalóriaszámlálás híve. Mindig aktív, sportos életet élt, de ennek ellenére, különböző okok miatt ő is túlsúlyossá vált egykor. Sok mindent kipróbált, de végül ezzel a módszerrel adott le összesen 30 kilót. Szóval részben ebből jött az ötlet, ill. emiatt indította annak idején, hogy másoknak is megkönnyítse az életét. Egyébként az oldal használata teljesen ingyenes és az is marad.

 

Üdv,

 

Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2233
Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-08-25 20:33

Sziasztok! Szeretném, ha megnéznétek a tevékenységek között feltűntetett szaunázás alatt felhasznált kalóriaértéket, mert szerintem hibásan van megadva. Több helyen is utána olvastam, fél óra szaunázás kb. 300 kalóriát éget el. Jó lenne kijavítani. Előre is köszönöm: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2235
Fórum profilkép
admin
(Gólyaneni részére, #2233)
2017-08-26 10:37

Szia! Köszi, hogy jelezted az észrevételedet, de a szaunázás kalóriaigénye helyesen van megadva. Valóban több más weboldalon is lehet olvasni az általad is említett hatalmas értékeket, de azok téves információk. Valószínűleg ugyanazt a hibás forrást használták fel, ezért közlik ugyanazt az értéket.

 

Az oldalunk használata során mi kizárólag hiteles és hivatalos forrásokat használunk fel. Persze azért így is adódhatnak elírások az oldalon, de a hozzád hasonló kedves felhasználóinknak köszönhetően, akik jelzik őket, azok is javításra kerülnek.

 

A szaunában a magas hőmérséklet miatt, kicsit felgyorsul az anyagcsere, de még így is, a szaunázás kalóriaigénye átlagosan az ülés kalóriaigényének maximum a 2-szerese lesz. Például egy átlagos 75 kilós felnőtt ember szervezete 30 perc szaunázással 84 kcal energiát használ fel. Összehasonlításképpen ugyanez az ember, 30 perc kocogással használna fel 300 kcal-t.

 

Milyen szép is lenne, ha 30 percnyi kellemes szaunással helyettesíteni lehetne 30 percnyi fárasztó edzést. Akkor már nem lenne túlsúlyos ember a Földön. A szauna utáni hirtelen, akár 1-2 kilós tömegcsökkenés meg nem fogyás, egyszerűen csak az izzadás miatti vízveszteség, ami néhány pohár víz megivása után, a nap végére szépen pótlódik.

 

A szaunázást rendszeresen végezve kismértékben azért hozzájárulhat a súlycsökkenéshez, de elsősorban csak egy nagyon kellemes tevékenység, és helyesen végezve nagyon jót tesz még az egészségnek is.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő