Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3011
Fórum profilkép
yoyo
(telstar részére, #3008)
2020-10-18 13:07

Ne aggódj én sem értem, miért ilyen nehéz most! :) Ha én 2000-et vagy többet ennék, már gurulnék. :) Lehet rosszul fogalmaztam, fogyok, de már csak nagyon lassan. Ha többet eszek, mint 1200 kcal vagy több szénhidrátot, mint amit írtam, nincs változás, még edzés mellett sem. Amíg volt rajtam 30 kiló plusz, addig minden ment a nagy könyv szerint. Utána volt 1-2 év szünetem, amikor igazából csak szinten tartottam. Aztán az utóbbi 1 évben határoztam el megint, hogy szeretném szépen leszálkásítani magam. Megint egy "kultúrált" diétával kezdtem, de az utóbbi kb 2 hónapban kénytelen voltam baromira mekeményíteni. De ez szerintem teljesen általános, az utolsó kilók mindig a legnehezebbek! De nem éhezem, valójában még jobban is érzem magam, energikusabb vagyok kicsit, az édességeket meg a pékárut is csak néha-néha kívánom meg. Több pozitív változás is volt.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3012
Fórum profilkép
telstar
(yoyo részére, #3011)
2020-10-18 13:59

Még soha nem hallottam, hogy létezne ilyen probléma és én sem tapasztaltam ilyent.

 

Annyit értek, amit írsz, hogy mivel a testsúly szerepel a szükséges napi kalóriamennyiségben, ezért ugyanannyi kalória bevitelével fokozatosan kevesebbet fogysz, mivel csökken a testsúlyod.

 

De a mostani helyzetedben kb 2000 kCal lehet a szintentartási kalóriaszükségleted, ezért 1500 kCal bevitelével kéthetente 1 kilót kellene fogynod (14*500=7000). Talán az a magyarázat, hogy ha a zsírod átalakul izommá, akkor az testsúlynövelő. 1 kg zsír kb 5 kiló izommal egyenértékű és emiatt alakul így a súlyod.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3013
Fórum profilkép
Judithhha
(rysaize részére, #3003)
2020-11-20 10:16

Szia. Elnézést, hogy így írok, de most kezdtem el használni ezt a kalória naplót és nem tudom, hogyan kell használni. Egyszerűen nem jövök rá. És ide írni is csak úgy tudtam, hogy valakinek a posztjához. Regisztrálva vagyok. Köszi a segítséget. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3014
Fórum profilkép
admin
(Judithhha részére, #3013)
2020-11-20 18:50

Szia! Írtam privátban. Üdv, Admin

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3022
Fórum profilkép
Judithhha
2021-01-19 12:35

Volt egy hozzászólásom az elején, a szerint 11.20-a körül kezdtem el a kalória számolást, akkor  94 kilóval kezdtem. Most 85 kilónál tartok. És úgy, hogy hát na Karácsonykor, előtte egy nappal és szilveszterkor nem számoltam, ennek ellenére azért igyekeztem nem enni nagyon sokat. De nem éhezem, nekem ez a legjobban betartható fogyókúra. December közepe óta, azaz 4 hete mindennap minimum 45 perc gyors gyaloglást csinálok. Nagyon büszke vagyok ám magamra. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3025
Fórum profilkép
Gólyaneni
(Judithhha részére, #3022)
2021-01-21 01:31

Gratula Neked, a továbbiakhoz pedig kitartást!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3039
Fórum profilkép
Dia1985
2021-02-17 10:12

Sziasztok!

 

2021.01.19.-én kezdtem a diétát, 110,4-et nyomott a mérleg. Nagyon szigorú vagyok magamhoz napi maximum 1000 kalória, a szánhidrát minimális.

2021.02.17.-én 104.8. 5,6kg 4 hét alatt. Csak én vagyok nagyon türelmetlen? Nem vagyok nagyon elégedett. :( Esetek nagy többségében délután 4 óra után már nem is eszek. És sokszor az 1000 kalóriát sem viszem be. 3 napja elkezdtem intenzíven mozogni is. Köszönöm a válaszokat!:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3040
Fórum profilkép
yoyo
(Dia1985 részére, #3039)
2021-02-17 11:18

Igen türelmetlen vagy! :) Heti 0,5-1,0 kiló az ideális fogyási ütem. Szóval az 5,6 kg nagyon szép 4 hét alatt. Amúgy csak javaslom, ne nagyon csökkentsd tovább a kalóriákat, mert ha átmegy koplalásba a dolog, akkor a tested elkezdi lelassítani az anyagcseréjét és egy idő után meg áll a fogyás, akkor is ha nem eszel egyáltalán. A szénhidrát lehet minimális, azt jól tolerálja a test, de a nagyon alacsony kalóriát azt nem. Tudom tapasztalatból beszélek. A rendszeres testmozgást jó, hogy beiktattad, az mindenképp kell, mert magasan tartja az anygacseréd és a fogyás lassú de folyamatos lesz. Fehérjét azt ihatsz/ehetsz este is, ha éhes vagy. Sose éhezz!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3041
Fórum profilkép
Dia1985
(yoyo részére, #3040)
2021-02-17 12:08

Köszönöm :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3042
Fórum profilkép
Gólyaneni
(Dia1985 részére, #3039)
2021-02-19 08:08

Szia! Örülnöd kellene és nem elégedetlenkedniSmiley! Nagyon szép eredményt értél el. Hosszú távra tervezz! Ha majd lassul a súlyleadás, azt tanácsolom, mindig a kezdőpontról nézd az eredményedet!!! Úgy sokkal biztatóbb. 

Ha komolyan gondolod és hosszú távra tervezel, akkor ennek a diétának sosem lesz vége.  Igazából helyesebb az életmódváltás kifejezést használni,  mert ugye  a diétánál egy komplexebb változtatás ez. Tapasztalatból beszélek.  Életem során 3 alkalommal " fogyókúráztam ", sok kilótól megszabadulva. Az első két alkalommal befejezve a diétát szép lassan visszaszedtem a leadott kilókat.  Elszúrtam a dolgot. Kitűztem az elképzelt  ideális eredményt,  majd mikor elértem azt, örvendezve, megelégedve befejeztem az odafigyelést.

Ezekből levontam a tapasztalatot és most hosszú ideje " sikeres " vagyok.  4 és fél éve váltottam életmódot,  egy évig tartott a szigorúbb időszak, akkora értem el az ideális súlyt.  Ezután felhagytam a kalóriaszámolással,  maradt a rendszeres mozgás,  az odafigyelés. 

Kitartást kívánok és  sok sikert! Megérti!

Ha esetleg a mozgással kapcsolatban szeretnél segítséget,  szólj! Ezt azért írom, mert ez egy sarkalatos pont és én sokat kutakodtam,  mire rátaláltam a számomra  megfelelő mozgásformákra.

Szetetettel: Mariann 

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő