Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3000
Fórum profilkép
yoyo
(PistikePistike részére, #2998)
2020-09-30 18:46

Ez jó ütem! Hajrá! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3001
Fórum profilkép
PistikePistike
(yoyo részére, #3000)
2020-10-01 09:26

Köszi yoyo.

Reggeli-ebéd 8 főtt tojás elosztva. Vacsi kevés hús rizzsel. Napközben gyümölcs. Nehéz de működik.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3003
Fórum profilkép
rysaize
(Magányos részére, #2955)
2020-10-03 02:32

Szia magányos!

 

Én is szeretem a pörit eszem is sokszor, van hogy heti 4 alkalommal is. Pulykacomb és csirkemell keverékéből készítem és rizst, meg tésztát is szoktam enni hozzá. Csak a mennyiséggel kell variálni, hogy ne lépd túl a napi limitet. 23hete kezdtem és 20kg-t adtam le. Szerintem az a lényeg hogy ne legyen börös, vagy zsíros hús. Végülis mindent ehetsz a limiten belül és idővel úgyis rájösz mi az ami megéri és mi az amit most el kell hagyni mert nem éri meg, mert akkor éhezni fogsz. Nekem a pörköltmogyoró volt az egyik gyengém, de lemondtam róla. Abból nem tudok keveset enni. 1200kal-lal kezdtem, most 600-800kal között fogyasztok és van amikor 5x eszem egy nap. Ahogy tellik az idő egyre ügyesebb leszel az elosztásban, csak kitartás kell eleinte. Úgyhogy kitartás. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3004
Fórum profilkép
Magányos
(rysaize részére, #3003)
2020-10-03 16:34

Szia rysaize!

 

Köszönöm szépen a jó tanácsokat, a csirkepörit durum tésztával ettem, kevesebbet mint máskor. Próbálom Én is vissza fogni magam, nekem az édesség az egyik gyengém (francia krémes stb),  de lemondtam most róla, sőt a barna- zsemlét, kenyeret,  rizst, kihagyom az étrendből, a krumplit is csak módjával. A rizst kiváltottam karfiolrizzsel, így még talán egészségesebb is. Én pont ma két hónapja kezdtem, először furcsa volt, de most már kezdek belejönni, ami a legjobb, nem érzek éhséget. Háromszor eszem egy nap, és abból egyikhez gyümölcs szokott lenni, ha belefér.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3005
Fórum profilkép
rysaize
(Magányos részére, #3004)
2020-10-03 20:51

Érdekes ez az adag kérdés. 10évvel ezelőtt 48kg voltam és rengeteget ettem és nem híztam.  Aztán a pajzsmirigyem elkezdett rosszul működni+ némi egyébb hormonális behatás és csak úgy szaladtak fel a kilók. 80kg- osan már lelkiismeret furdallással ettem meg 2 zsemlét mégis híztam tovább, pedig már talán a negyedét ettem annak mint amikor 48kg voltam. Csak éppen rosszul választottam ételt. Most nem eszem pékárút, elég 1 sz natúr puffasztott rizs, rá egy kis kenhető sajt, főtt tojás és paradicsom, paprika. Nekem nagyon bejött a paradicsom, többnyire azzal zárom a napot. Mostanában sok lecsót ettem, tojással, zsiradék nélkül. Én a pörit is zsiradék nélkül készítem és nagyon finom. Gyümölcsöt alig eszem nagyon ritkán 1 alma, inkább zöldséges vagyok. Persze tudom, nem mindenkinek ez jön be, de lehet próbálkozni. Nekem a mérleg azt mutatja, hogy jelenleg jól csinálom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3006
Fórum profilkép
Mamalma
(yoyo részére, #2999)
2020-10-17 05:41

Gratulálok a kitartásodhoz!Smiley 

Mennyi idő alatt szabadultál meg a 30 kilótól és most mennyi az össz-minuszod?

Nekem is régebben 2X sikerült kalóriaszámítással látványosan fogyni..., de sajnos sok baj történt és háttérbe szorult a súlymegtartásom..., sőt nagyon túlmentem a határon.Smiley

Frissnyugdíjasként, viszonylag rendezett körülményeimben azonban végleges, normális  életmódra szántam el magamat.Smiley

Testi-lelki jó egyensúlyt, egészséget kívánok neked és mindannyiunknak!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3007
Fórum profilkép
yoyo
(Mamalma részére, #3006)
2020-10-17 14:27

Köszi! Összesen kb 2 év alatt ment le a 30 kiló fokozatosan. Lecsökkentettem a kalóriákat és apránként megváltoztattam a rossz étkezési szokásaimat. Pl lecseréltem a cukrot 0 kcalos mesterségesre, kicsit többet mozogtam, és hasonló apróságok. Összeadva asok apróság nagy változáshoz vezetett. :) Mindig csak annyit változtattam, amennyit könnyen tudtam alkalmazni. Ez fontos szerintem a siker szempontjából, hogy a folyamat ne kínlódás legyen! Lefogytam 74-re, aztán amikor újra elkezdtem konditerembe járni visszajött pár kiló, de az főként izom volt. Most 81,3-on állok. A 30 kiló viszonylag könnyen lejött csak a kalóriákra figyelve, de az utolsó pár kiló, ami még rajtam van és amitől szeretnék még megszabadulni, az nagyon makacskodik még eddzés mellett is. Szóval most már a szénhidrátot is figyelnem kell. Napi max 800-1200 kcalt és 25-75 gramm szénhidrátot eszek maximum, attól függően, hogy épp edzés nap van-e. Főként sok fehérjét eszek. Ez most beválik, mert ha lassan is, de csökkenget.

 

Írtad, hogy most lettél nyugdíjas. Azt javaslom, hogy most különösen fontos, hogy kialakíts új étkezési és életviteli szokásokat, mert ha esetleg nem jársz dolgozni, akkor lecsökken majd a napi kalóriaszükségleted. Én mindenképpen valamilyen közösséget, pl.: fitneszterem ajánlok, mert ha eljársz valahova sportolni, akkor az nagy húzó erőt és kitartást tud adni. De a szándékod és elhatározásod már meg van, szóval sok sikert! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3008
Fórum profilkép
telstar
(yoyo részére, #3007)
2020-10-17 20:17

Yoyo! Itt valami nem stimmel!

 

Én is 80 kiló vagyok kb. mint te. Én is tartom a súlyom, kb. mint te. Amikor edzek (nálam ez kb minden nap), akkor 2800 kCal-t eszek (egyébként 2000-et ennék) és tartom a súlyom! Pl már 4 napja 79.6 kg vagyok - tized kg pontossággal.

 

Teljes képtelenség, hogy nem fogysz 1500 kCal-lal (ez a férfi minimum)!

 

Itt valami nagy titok lappang!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3009
Fórum profilkép
Mamalma
(yoyo részére, #3007)
2020-10-17 22:59

Köszönöm a biztatásodat!Smiley

Jó gondolat és szerintem is fontos "a siker szempontjából, hogy a folyamat ne kínlódás legyen"! Nnna, de nem is lesz varázslat...Smiley, minden nap fel kell eleveníteni magamban a kezdeti miérteket. Habár elméletben bőven vannak ismereteim a tervezett utamról, a várható nehézségekről, azt is tudom, hogy az ördög nem alszik... 

A sokféle és nagy mennyiségű étel csábító, de újra meg újra rögzítenem kell, hogy ELLENSÉG. "Madárétkűvé" kell válnom, ha nem akarom szobafogságra ítélni magamat.Smiley

A fitneszterem és a "tömegsport" EGYÁLTALÁN  nem vonzó számomraSmiley, nekem az LEhúzó erő lenne. Gyaloglás, nordic walking mellett döntöttem, van hozzá cimborám is. Meg a konyhai mérlegemet, kalóriatáblázatot is előkelő helyre tettem.

Derűs napokat!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3010
Fórum profilkép
yoyo
(Mamalma részére, #3009)
2020-10-18 12:43

Séta, nordic stb is tök jó, főleg ha van társad hozzá mert úgy élvezetes. :) Így biztos menni fog. Fitnesztermet azért javasoltam, mert a legtöbbnek nincs partner, így általában az egyedüli otthoni torna nem nagyon szokot sokig tartani senkinél. Biztathatjátok egymást a nehéz napokon :)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő