Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2946
Fórum profilkép
telstar
(Babi56 részére, #2944)
2020-08-13 21:06

Nehéz kívülről tanácsokat osztogatni. Én is csak általánosságokra szorítkoznék:

 

- a sport legyen inkább intenzív, mint hosszú

 

- a táplálkozást jól meg kell tervezni és ha lehet nagyobb adagokat csinálni (akár 3-4 napra is)

 

- készételeket is lehet használni, ha az elérhető tőletek

 

Gondolkodj rendszerben és legyél optimális. A sikeres fogyókúrához mindenképp nagy akaraterő és sok energia kell. Különösen nehéz, ha radikális életmódváltást tennél. Szerintem jobb kis lépésenként változtatni.

 

Ha gondolod, beszéljük meg a konkrét lépéseket privátba. Hátha van ötletem...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2947
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(telstar részére, #2945)
2020-08-15 19:24

Szia,

Strasbourgban élek,Strasbourg és Drusenheim között tekerek a rajna menti kerékpàruton,autos forgalom nincsen,egyik oldalon egy erdö,amàsik oldalon a viz,a terep majdnem teljesen sik és sima..este 8 kor indulok és fél 12 re zuhannyal együtt be is fejeztem..a munkahelyemen élek(szinte)5 percre lakom töle,sajàt bérlemény(tele van pick szalàmival,beiglivel,kolbàsszal és unicummal..gondolhatod,mekkora kisértés!Smiley),csak ott van net,ha leléptem se net se telefon..semmi zavaro tényezö

a késö esti tekerés november és màrcius között is lehetséges,de nem iagazàn szeretem,mert lefagy az orrom..ilyenkor az van,hogy napközben tekerek,és a munkàmmal együttjàro könyveléses dolgokat éjjel végezem.

Nem téritek,mindenki talàlja meg azt az életmodot,rendszert,ami neki tetszik..nekem ez jön be..kövér gyerek,teltkarcsu nö voltam..de valami történt az agyammal kb 2 éve,egyszerüen minden nehézség,fogvicsorgatàs nélkül megy..nem àllitom,hogy a tempo egyenletes lenne és gyors(söt!!)de halàlbiztos vagyok benne,hogy ezt az etape-ot befejezem december 31 re(60 kg a cél,lehetöség szerint izommegörzéssel)..etape-ot irtam...mert semminek sincsen vége..van egy 17 éves fiam és sportedzö szeretne lenni(testépitéssel és teremfocival foglakozik)szeretnék vele együtt sportolni,marathont futni..tudod,idönként azt mondja:jo fej vagy muter!Smiley...na ez motivàl,amikor magamban nem talàlok elég energiàt!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2948
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Babi56 részére, #2944)
2020-08-15 19:44

szia Babi

a lànyom egyetemista,Budapesten lakik albérletben

a fiam középiskolàs,kollégiumban lakik Sopronban

én meg strasbourgban élek..(tanàr voltam..aztàn gondoltam "leszàllok a katedràrol"

55 km az kb 3 ora 30 perc tusolàssal együtt..ahogy irtam,este 8 utàn..ilyenkor az emberek vacsoràznak,grilleznek akertben,TV-t néznek,jàtszanak akutyàval..én meg tekerek..egyedül élek(koràntsem magànyosan)és én vagyok asajàt fönököm,tehàt az idömet is én osztom be..nem mindennap dolgozom 8 oràt(egyébként itt 7 a kötelezö)de ez tök mindegy,akkor dologozom,amikor kell és nincsen munkaidö,csak feladat..télen napi 12 öt,hideg depoban,plussz 2 fokban..szoval jo is és könnyü is és nehéz is..8 ora munka,8 ora alvàs és még mindig marad 8 teljes ora(és ebböl csak 3 ora a sport)...nem akarok senkit sem hergelni a mondataimmal vagy felvàgni..egyszerüen sport nélkül nem tudok tartosan fogyni,ezt az àldozatot meg kellett hozzam,de màr nem is igy élem meg ,nehézségként..öröm,hogy a testem képes ilyen erökifejtésre,képes igy hordozni,öröm,hogy van vàdlim(végre làtom az izmot a làbamban)46 éves vagyok és jobb szellemi,fizikai àllapotban vagyok mint 15 éve,amikor 96 kilosan depressziotol szenvedtem..még valami..Smiley10 éve kezdtem el megvàltoztatni a gondolkodàsomat,akkor hagytam el mindent,ami akkor biztos volt..tele voltam aggodalommal,vajon a kiskamasz lànyom(csak arra reflektàlok,amit irtàl,hogy el kell làtni a csalàdot)hogyan fogja magàt érezni és a fiam..mert az elö szokott fordulni,hogy apa kamionsoför,keresi a pénzt nyugaton,anya meg otthon van a gyerekekkel..akkor,ott..nekem kellett ezt bevàllalnom..nem arattam osztatlan sikert a projectemmel:-)...DE..egyszer a lànyom mögött elhaladva,ugy 5 éve ràlestem a szàmitogép monitorra:valami netes portàlon lévö kérdésre vàlaszolt:ez volt a kérdés:van-e példaképed?..igen,van,az anyukàm..ezt vàlaszolta a lànyom..szoval a gyerekek nagyon rugalmasak,tanulékonyak,megértök..képesek alkalmazkodni a különféle helyzetekhez(most müvészettörténész hallgato és Pàrzsba készül)..szoval..minden szépen el/kisimul

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2949
Fórum profilkép
telstar
(krisztinahajnalka részére, #2947)
2020-08-15 20:07

Köszönöm az őszinteségedet, a nyíltságodat. Sokmindent jobban értek így már.

 

Nekem fogyási céljaim (már) nincsenek, de a súlyomat tartani akarom "minden áron". Valahol azt olvastam, hogy fogyás esetén izomnövekedés nem lehetséges, de gondolom az is jó célkitűzés az esetedben, hogy minél kevesebbet veszíts el. Ha a zsír eltűnik, akkor még látszani is fog.

 

Mennyi kalóriát veszítesz 55 km alatt? Én 1 óra alatt ma pl. 768 kCal-t veszítettem, de ha jól megy 800 körül van.

 

A ketogén módszer ellen nincs elvi kifogásom, de a "mindenevés" nekem szimpatikusabb, mert könnyebb betartani. Elég csak a kalóriára figyelni.

 

Mégegyszer: sok sikert és remélem beszámollsz majd az eredményedről is.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2950
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(telstar részére, #2949)
2020-08-15 22:16

szia!

ma rövidre sikeredett a bicajozàs,ugyanis defektet kaptam,de szerencsére egy autos hazaszàllitott bicajostul együtt ,még a hàtso féket kell beàllitsam és kész:-)..ahogy irtam volt,a telom nem okos,nem mér semmit..van egy pulzuzmérö oràm..de mostanra az is megnyekkent..àtlagsebességem 20 km /ora,aikor még mért az oràm,akkor kb 140/142 es pulzussal tekertem le a tàvot,itt a gurun nézem,hogy ez mennyi energiàt vesz ki belölem..nos,azt irom be ,hogy 180 perc,gyors tempo..az 1300 kaloria minuszt jelent,vagyis 1 oràra àtszàmitva 420/430 kalora,azt gondolom,ez reàlis..irtad valahol,hogy magas intienziivitàs,rövidebb idö..nos én inkàbb a hosszabb idö és alacsonyabb intenzivitàs hive vagyok..két okbol kifolyolag:van egy kis szivbillentyüproblémàm igy ovakodok attol,hogy megdolgoztassam a szivem,és a zsirégetô pulzustartomànyt céloztam meg,ami nekem 140 es pulzus körül van,ezt kb bàrmeddig fenn tudnàm tartani,ha nem törné a fenekemet a nyeregSmiley..valoban,kaloriadeficit mellett nem lehet izmot növelni,ahhoz többlet kell..de rajtam még jocskàn van tartalék..és valoban azon vagyok,hogy inkàbb lassabban haladjak de nem akarok leamortizàlodni fél év mulva..persze lehetne sulyzozni.;etc...csak nem annyira szimpatikus..mindenesetre szàmomra a bringa az ,ami jol bevàlt..és az uszàst szeretném még beilleszteni..a konditerem nagyon dràga,ugyanis meg kell venni az egész éves bérletet,olyan 800 euro lenne..ezt nem akarom..de az uszodabérlet kb 10 euro/honap..az sokkal szimpatikusabb..tudod,itt akàrmerre nézek kolbàsz log mindenütt..hetente egyszer megnézem,minek a szavatossàga jàr le..aztàn hopp,màr be is van illesztve a menübe!:-)..és ugye nem dinnyét vagy fagylaltot àrulok,inkàbb husàrut..szoval ilyen praktikus szempontok is vezérelnek..legyen olcso,fenntarthato,szeressem is..hozzàdobok némi zöldséget,aztàn készen is vagyokSmiley..."asszem"holnap két kör lesz,meg egy kis töpörtyüs pogàcsa sütés(6 kg lisztböl)a kuncsaftoknak:-)...nagyon szépen köszönöm a jo kivànsàgot és igyekszem..de nem gyilkolàszom magam,ha januàrra leszek kész,az is jo..egyébként terveztem egy fejenàllàst a Hösök terén a lànyommal együtt,ha az elsö etape-nek vége!Smiley(majd valahogy beaplikàlom ide a fotot..talàn majd az admin is segit benne)kitartàst,eröt,derüt mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2955
Fórum profilkép
Magányos
2020-08-24 16:04

Sziasztok.

Én három hete kezdtem. Nagyon jónak találom, nagyon tetszik.

Felvilágosítást szeretnék kérni, főznék Én is pörit, mert szeretem,  de nem tudom, hogy milyen köret lenne jó hozzá, mivel fogyni szeretnék és tésztát, rizst, krumplit nem eszem.  Sok érdekes dolgot megtudtam itt a fórumon is.  Köszönöm a segítséget előre is.

 

Üdv: Magányos

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2956
Fórum profilkép
yoyo
(Magányos részére, #2955)
2020-08-25 10:32

Krumpli, tészta, rizs köret helyett én a bulgurt javasolnám zöldségkeverékkel feldobva, brokkoli, paprika, karfiol, zöldbab, akármi ami tetszik. Abszolút fogyókúrás és megy mindenhez, amihez a hagyományos köretek, de sokkal egészségesebb. Ha még nem kóstoltad tegyél egy próbát. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2957
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Magányos részére, #2955)
2020-08-25 10:32

Kedves Magànyos!

 

elöször is ne legyen az!!!

ugyanis hizlal!tessék beszerezni kutyàt,macskàt,jo zenét,biciklit,furogépet,lombfürészt!

ami engem illet: a csirkepörihez passzol a kovàszos uborka és 2 dcl furmint..szàraz természetesen...és egy pici avarszagu,füstös,nedves öszi levegö!

ajànlanak még (de nem én)csôkkentett CH tartalmu tésztàkat,rà lehet keresni a neten..de ha valami belevalot kiveszünk,akkor valami nem belavalot(adalékanyag)beleteszünk..ami,olyan mintha..de a testnek és a szellemnek nem tesz jot..

ezért inkàbb javaslom az elsö mondatban megfogalmazott tanàcs követését!:-)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2958
Fórum profilkép
Magányos
2020-08-25 10:50

Kedves Yoyo!

 

Köszönöm a jó tanácsokat, majd valamelyiket megpróbálom. Elmondom majd, hogy sikerült

 

Üdv Magányos

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2959
Fórum profilkép
Magányos
(krisztinahajnalka részére, #2957)
2020-08-25 11:25

A pörit bográcsban késziteném, a száraz bort nem kedvelem , lehet hozzá félédes egy dl? 

Nem tudom, hogy az előbbi üzenetet megkaptad. Van még szerencsére szobabicikli is és a kutyámmal a közeli erdőben szoktunk öregesen sétálni. Mivel sajnos mind kettőnknek  izületi gyulladása van.  

Köszi a segítséget.

Üdv Magányos

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő