Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2898
Fórum profilkép
mona12
(SétaAndi részére, #2871)
2020-05-13 08:34

sziasztok

 

Moni vagyok. Csak szeretnem leirni az en tortenetem hatha segitseg valakinek.

45 eves koromig majdhogy mindig 53 kilo voltam. Egyszer csak elkezdtek felkuszni a kilok [plusz 5] .  Szerintem en vagyok az a vaki aki mindent kiprobalt beleertve a kola dio , torna , sulyzo, husmentes, 5 szor eves ,zold kave, Norbi,es meg tobb interneten hirdetett dolog. de soha nem sikerult leadni a plusz kilokat. A norbi update valamennyire segitett de az edesitoktol es az adalek anyagtol fajt a hasam.Arrol nem beszelve hogy 50 ezerert rendeltem ami eleg draga. A sulyzozast nem ajanlom senkinek egeszen addig meg nem sulyzosztam legalabb csak 55 kilo voltam 6 honap mulva 59 tulajdonkeppen a haj ala bement az izom es kinyomta megjobban a felesleges zsirparnat. 8 as ruharol at valtottam 12 esre.Azt senki nem mondta nekem hogy amikor sulyzozol tobbet akarsz enni ebbol az kovetkezik ha nem a megfelelo taplalekot eszed megnosz 2 meretet es nem szalkasodsz. Ekkor talalkoztam egy orvos ismerosommel aki probalta megmagyarazni hogy semmi szukseg arra hogy 5szor egyek mert az ember 3 szori etkezesre van beallitva. a minden 4 oraba eves megtanitja a gyomrot hogy mindig ehes legyen. es azt is elmondta hogy az esti etkezest a legnehezebb leadni mivel akkor mar nem hasznal a szervezet energiat szoval minden rajtad marad kilokba. szoval ataltam a 3 szori etkezesre reggel boseges delbe bosseges es este csak egy protein shake. soha nem vagyok ehes ,jol alszom es en a kis sulyfeleslegbol is le tudtam adni heti fel kilokat. azt probalom betartani hogy 1200 cal nal ne egyek tobbet. Tulajdon keppen aztan rajottem hogy en azert nem hiztam 44 eves koromig mert igy etkeztem csak ahogy osszejottem a mostani parommal valahogy ataltam a kiados vacsorakra es igy szaladtak fel a kilok.61 kg rol indultam most vagyok 58. 3 het alatt ment le. [158 cm]  .

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2927
Fórum profilkép
rysaize
2020-08-03 08:36

Sziasztok!

 

Ma regisztráltam, de eddig is sokat segített nekem a kalóriaguru. Ma kezdtem el a 15. hetet és eddig 13,3kg-ot fogytam. Voltak főleg eleinte nehézségeim, de már egyre könnyebb. Szeretnék segítséget kérni, hogy a már elkészített ételeket (Pörkölt, lecsó) hogyan vihetem be a napi fogyasztásomba. Az 1 adagra vonatkozó súly és tápanyagra vonatkozó adatok vannak meg. Több adagravalót főzök felcimkézve,  elkészítés dátumával is ellátva vár a sorára. Már nincs meg az alapanyagra vonatkozó adatok, mert miután kiszzámoltam az 1 adagra valót arra már nem volt szükségem. Eddig egy füzetbe vezettem a fogyasztássom és heti 1x testsúlymérés. Ti hogyan csináljátok? 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2928
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(rysaize részére, #2927)
2020-08-03 13:31

szia

 

ha màr kész az étel,papiron kiszàmoltad,akkor szerintem a legegyszerübb megoldàs ha az uj élelmiszer fülre kattintasz

oda beirod az àltalad mért ,szàmolt adatokat és elhelyezed a kajàt a neked megfelelö kategoriàba

legközelebb màr nem kell papiron szàmolnod,hanem a receptszerkesztö fülre kattintva szépen beviszed a hozzàvalokat,el ne felejtsd a fözés utàni visszamérést,hiszen minden kaja kisebb sulyu lesz a fözés utàn mint,amikor még csak belepakoltad a fazékba..tepsibe..etc..vizet veszit ,azért

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2929
Fórum profilkép
bubu46
(krisztinahajnalka részére, #2928)
2020-08-04 08:50

No, én most elbizonytalanodtam..

Azt írod, hogy vissza kell mérni a nyers élelmiszert a főzés után ?! 

Én úgy tudtam, hogy a főzés előtti súly számít ?! Más kérdés pl a csont  utólagos leszámítása természetesen. Lehet, hogy félreértettem valamit ? Köszönöm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2930
Fórum profilkép
max
(bubu46 részére, #2929)
2020-08-04 10:41

A főzés előtti súly kell, max a csontot meg ilyesmit kivonni elég, mert azért azoknak tényleg van súlya. Főzés után mérni csak azokat szoktam, amiknél nem tudom mennyi vizet szívott magába, mondjuk főtt tészta, rizs, ilyesmi. Párolgással én nem szoktam vacakolni, az nagyon kevés, meg úgy is mindig utána öntök, aminek leve van. Én így szoktam :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2931
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(bubu46 részére, #2929)
2020-08-04 16:05

én minden esetben mérem a fözés vagy sütés utàni sulyt,példàul apogàcsa:a sütés utàn 420 kaloria,egyébként meg 350 lenne...igen elég maceràs,amikor a töltött paprikàt készitem elöször és nehezen talàlom a paradicsomszosz mennyiségét,aztàn hàromszor teszek hozzà..Smiley...de egyszer kell megcsinàlni rendesen és akkor màr a következö fözés sokkal egyszerübb...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2932
Fórum profilkép
rysaize
(krisztinahajnalka részére, #2928)
2020-08-04 21:03

Köszönöm a segítséget,  végül úgy oldottam meg ahogy írtad. Csak arra kell figyelnem, hogy az adagnál a 100gr-ot ne javítsam ki, mert arra adtam meg az egy adag  tápértéket. Ha ez a kaja elfogy  már nem lesz gondom. Ma főztem lecsót és remekül ment minden. Nagyon élvezem, hogy semmit nem kell számolni. Ezt a részt nagyon nem szerettem, estére már füstölt az agyam. De az elért eredmény kárpótol. Eleinte én is mértem a kész étel összsúlyát, de rájöttem arra, hogy pld a pörkölt súlya nagyban függ attól, hogy mennyire híg. Én sokszor eszem pörit, de zsiradék nélkül, mert azt már régen elhagytam. Engem zavart, hogy sok kakóriát elvett a napi adagomból. Csak az alapanyag zsírtartalmát eszem. Így is 10-40 között megy be zsír, ahogy kell is. Ti is tartatok torkos napokat? Én eleinte másfél-kéthetente, amikor tortaszelletekről, ramenről, szilvásgomdócokról fasírtról stb, álmodom és már sehogy sem  tudom kiverni a fejemből, hát ilyenkor eszem ezekből a napi menün kívül. Ilyenkor nem mérek tápanyagot nehogy inkfartust kapjak, hogy milyen sokat vittem be.SmileySmileySmileyÚgy tünik nekem bejön a módszer, mert folyamatosan megy le a súlyom. Jelenleg havi 1 alkalomnál tartok. Lehet egy idő után nem is lesz rá szükségem? Tudom, hogy ezt nem szabadna, de szerintem jobb így, mint naponta csak egy kis mogyoró, balatomszelet stb.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2933
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(rysaize részére, #2932)
2020-08-05 13:19

én sokat probàlt fogyokuràzo vagyok,ebböl is làtszik;hogy valamit nem csinàltam igazàn jol a multbanSmiley

de ,amit azota tudok,az a következö

a fogyàshoz kaloriadeficit kell!ugy àltalàban,egy hétre vetitve kevesebb kaloriàt kelle enni mint,amennyire a jelenlegi suly megtartàsàhoz szükséged lenne

aztàn,hogy te mit csökkentesz le:zsirt vagy szénhidràtot vagy mindakettöt az màr mindegy

figyelj a fehérjebevitelre,mert ha azt csökkented,akkor fogy ugyan,de ki akar plötty sovàny lenni

és végül,ugy étkezz,ami élethossziglan fenntarthato,nem kuraszerü

ha neked az jön be,hogy idönként,ritkàn egy napra elengedd a gyeplöt és aztàn a többi napokon szépen visszaàll a rend,akkor ok

ami engem illet..nincsen ereszd el agyeplöt,szülinap:egy szelet torta,egy pohàr pezsgo..és kész..semmit nem készitek làjtos vàltozatban,ha ugy döntök ezta rigojancsit megeszem,akkor abban cukor van;fehér liszt,zsiros tejszin..megteszem havonta egyszer,egy darabot eszem,màs napokon pedig naponta kétszer eszem,és elsösorban a CH bevitelt csökkentettem le,a fehérje kb 80 gramm  azsir pedig kb 40 gramm...de lazàn kezelem..2 éve kezdtem a projectet 96 kg voltam most 69..és sosem fejezem be,pontosabban sosem térek vissza ahhoz életmodhoz,amikor étellel vigasztaltam,nyugtattam,kényeztettem magam...szoval a legfontosabb,amit mondanék az lenne:nem kura...élethosszig tarto program legyen

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2934
Fórum profilkép
rysaize
(krisztinahajnalka részére, #2933)
2020-08-05 15:45

Én is próbálkoztam már, többek között a Norbi étrendel is. Nagyon jó volt, sokat fogytam, de havi 50.000Ft-al csak egy ideig ment. Utána megint visszahíztam. Én sem igazán változtatnék a mostanin, mert  kordában tartja a fogyasztásom és ami fő imádom amiket eszem. Csirkemell, Pulykacombfiléből pöri, zöldség, tojás, sajt, tej1,5% a fő alapanyag. A lecsót is szeretem, de zsiradék nélkül készítem. Nem gondoltam volna, de amikor kipróbáltam nagyon is izlett. Ugyanígy voltam a pörköltel is. De eszem rizst, tésztát, nokedllit, rántotthúst is, csak keveset. Ezeket is nagyon szeretem és már hozzászoktam a kis adagokhoz. Nincs okom változtatni. Amit meg nem lehet mert nem fér bele a keretemde azokat a torkos napomon eszem. A fehérjémet emelnem kellene, de akkor a kalória vagy szénhidrát emelkedne.Te mivel viszel be ennyi fehérjét? Én úgy 30-50g között mozgok attól függően mennyi húst eszem. Néztem a fehérjeport, de 3000Ft (0,5kg) nekem nagyon drága. A szénhidrátot nyomogatom lefelé, 100g a cél. Most ugyis keveset kell használnom az agysejtjeimet, mert ki van szólgálva.Na jó ez vicc volt.Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2935
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(rysaize részére, #2934)
2020-08-05 23:51

én nem vagyok kreativ,ami afözést illeti...vagyis alig töltök idöt a konyhàban de valahogy nagyon birom a monotoniàt.;szoval,amit eszem:csirkemell,szalonna,sovàny turo;sovàny sajt,gyümölcs az nagyon kevés,a 0 felé tendàl;zöld leveles zöldségek és paradicsom,paprika,tonhal(mondjuk ez a legjobb mert szintiszta fehérje)..képes vagyok egy héten keresztül minden nap ugyanazt enni,megkockàztatom:2 héten keresztül,ami nekem bevàlt az a ketogén diéta,ezen a forumon erröl màr beszéltünk rola,és nem azért mert csoda "diéta"lenne,hanem azért mert az édesség irànt vàgyamat szinte teljesen eltüntette és ha igy eszem,az éhségem is kordàban tarthato..de hangsulyozom:vannak,akiknek ez nehezen tarthato tàplàlkozàs én kb 1 éve csinàlom,nem kerülök mindig aketozis àllapotàba..megiszom egy doboz sört vagy 3 deci fehérbort vagy egy szelet dinnyét..de az esetek 85 szàzalékàban tartom..esetleg olvass utàna..fehérjebevitel:nàlam a tuti kaja:a sovàny turo,megeszem fél kilot,ezzel 60 gramm fehérje màr le is tudva..a csirkemellet szalonnàval készitem,igy a fehérje/zsir is megvan..a napi kb 30 gramm szénhidràt meg nagyon hirtelen összejön a zöldségekböl.és minden nap bringàzom 55 kilométert..ezt ki nem hagynàm,ez a kedvenc sportom!ami az agyat illeti?nehezen szokja meg az uj modit,hogy nincsen cukor:-).;de 2 hét alatt àtàll ö is.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő