Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2936
Fórum profilkép
Myrjam
2020-08-09 05:34

Sziasztok!

Hát ismét elkezdem az életmódváltást.Tavaly szeptembertől decemberig a ch csökkentéssel szinte mozgás nélkül /pm alulmüködéssel/sikerült kb 10 kg-ot leadnom.93kg-ról 83-ra.De aztán jött a december és folyamatosan visszakúszott de nagyon gyorsan.Szinte nem is hittem el.Aztán most ismét 92-ről indulok.Hát nagyon nem vagyok happy.Nekem a kalóriaszámolgatás az nem megy mert akkor mindig éhes vagyok.A ch csökkentés és a fehér kenyér stb.elhagyása az nekem ok.Persze én hetente 1x meg kell, hogy egyem azt az ételt amit szeretek mert akkor ideges vagyok.De már a rántott cuccokat is morzsa-zabkorpa keverékkel készítem és szigorúan saláta vagy párolt zöldség a köret.Nálam a mozgás a nehéz dolog mert rettentő lusta vagyok ilyen téren.De most szigorúan leültem és írok mindent minden nap.Szóval megyek és nézegetem a recepteket.Kitartást mindenkinek.Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2937
Fórum profilkép
yoyo
(Myrjam részére, #2936)
2020-08-09 22:23

Kitartást! Ha ment múltkor, megint menni fog. Csináld úgy, ahogy már korábban bevált neked!!! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2938
Fórum profilkép
rysaize
(Myrjam részére, #2936)
2020-08-10 15:08

Szia Myrjam!


Szintén alulmüködéssel kinlódom, lehet azért mert havi 1X mértem súlyt de azt vettem észre, hogy hónapokon keresztül áll a súlyom aztán hopsz egyszer csak már 3-4 kg- al több. Nem változtattam, "mert legalább nem hízom"-al elaltattam a lelkiismeretemet a kiugrások közben. Butaság és önigazolás volt, mert azért a tudatomban ott mozgolódott és éreztem is, hogy nincs ez jól. Mondjuk már az elején száműztem a cukrot a konyhámból, de arra nem figyeltem, hogy a vásárolt élelmiszerekben mennyi cukor van. Továbbra is ettem, kiflit, zsömlét, gyümölcsjoghurtot stb. Hibát-hibára halmoztam. Most  heti 1kg megy le. Úgyhogy kitartás és neked is sikerülni fog. A mozgás nekem is nehéz(térdsérülés, sarokfájdalom, izületi gondok stb), de igen be kell valljam, nem erősségem. Megint az önigazolás "majd ha leáll a fogyás tornázom, addig így is jó" 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2939
Fórum profilkép
telstar
2020-08-12 20:33

Sziasztok!

 

Úgy látom, többeknek gondja van a mozgással. Szeretnék nekik ötletet adni a saját tapasztalataim alapján.

 

Az ajánlatom: szobakerékpár!

 

Miért jó ez? A legfontosabb előnyei:

 

1. Kortalanul, azaz bárki számára ajánlható a "tekerés".

 

2. Az izületeket kevéssé veszi igénybe, mert a testsúlyt alapvetően nem kell tartani.

 

3. Ugyanakkor a mozgásszerveket erősíti alapvetően

 

4. és az erőnlétet is (tüdőkapacitáson keresztül)

 

5. Bármilyen időjárási körülmények esetén űzhető (feltéve hogy nem ázik be a lakásod :) )

 

6. Egy ventillátorral a menetszél is szimulálható és az izzadság elviselhetőbbé tehető (mert nem gyullad ki az ember a hűtés miatt)

 

7. És a legfontosabbak: könnyű rászokni/rátérni, mert annyit tekersz, amennyit az erőnléted lehetővé tesz (mondok egy ellenpéldát: kötélre mászni nehéz, ha az ember egyáltalán nem tud mászni, mert: hogyan kezdi el?)

 

8. Emiatt fokozatosan emelhető a dózis. Egyszerűen tovább tekersz...

 

9. A teljesítmény folyamatosan látható, ezért elég erős a motiváció. A sikerélmény biztosított.

 

10. A pontos kalóriaérték is meghatározható elég egyszerűen. Én egy Polar A370-es órát használok (de sokféle megoldást kipróbáltam)

 

 

Nem tudom mit hagytam ki. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Szívesen segítek bárkinek, ha kérdése, kételye volna.

 

Röviden szeretnék reagálni a kalóriaszámlálásra is.

 

Talán hibás a módszernek a neve, mert igazából NEM kalóriaszámlálásról van szó, hanem a beviendő/bevihető MENNYISÉG meghatározásáról!!! És ez nagy, szemléletbeli különbség! Ugyanis: így nézve a dolgot nem azt nézed, hogy MIT eszel, hanem azt, hogy MENNYIT! És ez tényleg így van a valóságban is. Szerintem mindegy a fogyás szemszögéből, hogy mennyi szénhidrátot eszel. Én ezzel egyáltalán nem is foglalkozom. Szó szerint mindent eszek! Persze főleg a kedvenceumet. De: a megengedett mennyiséget.

 

És még eszembe jutott a

 

11. Ha többet tekersz, akkor többet ehetsz!!

 

Sok sikert mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2940
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(telstar részére, #2939)
2020-08-13 13:47

sziasztok..én telstar minden egyes pontjàval egyetértek,amit a bicajrol irt,bàr én  atermészetben valo tekerést preferàlom,fel lehet öltözni meleg,le lehet vetközni ,van esökabàt,lehet éjjel is tekerni..szoval van megoldàs hidegre-melegre egyarànt..a szabadban tekerni azért szeretek mert sokkal intenzivebben érzem az illatokat,fantasztikus,mennyire finom hüvös egy erdöben tekerni..és az is annyira jo érzés,amikor élezem a kora öszi napfényt és a füst illatu levegöt,làtom a rajna feletti pàràt..szoval a léleknek is nagyon jot tesz..

amit a tàplàlkozàsrol irt..na azt nem osztom,a sajàt tapasztalatom az,hogy ha van deficit,akkor fogy,lehet,csokitortàval is és Pick szalàmival is fogyokuràzni vagy inkàbb mondjuk ugy,sulyt csökkenteni..de senkinek sincsen a homlokàra irva,hogy hàny kg.;sokkal inkàbb a testzsir és izom aràny az ,ami meghatoràzza a külsö formàt és hogy elkerüljük a sok izomvesztést bizony sportolni kell valamint elegendö mennyiségü fehérje és jo minöségü tàplàlékra van szükség..mi az,hogy jo minöség:kevés adalékanyag,lehetöség szerint feldolgozatlan élelmiszert kellene venni,aztàn nekünk elkésziteni..tehtà rendkivüli fontossàgu,hogy MIT eszel(a meghatàrozott kaloriakereteden belül)én azért csökkentettem le a szénhidràt bevitelt mert szàmos elönyét tapasztaltam:koràbban nagyon édesszàju voltam,egész nap csipegettem édes dolgokat..mostanra naponta 2 szer eszem(ez egyszerü,gyors,nincs szükségem 5 szöri,6 szori teritésre,mosogatàsra etc) ,az 55 km letekerése utàn nem érzek farkaséhséget(ilyet mer egyàltalàn nem érzek)nem akarok "csalos napokat"tartani mert idöközben àtalakult az izlésem..161 cm vagyok,70 kg..ez sok(még)kb 55 kg-nak kellene lennem,papiron!!de a zsirszàzalékom csak 28.8..ami màr egészen normàlis kategoria..és itt kanyarnék vissza a minöségi tàplàlkozàs témàjàhoz:a fogyokura soràn minimalizàlni kell az izomvesztést és ehhez kell a sport és a minöségi fehérje fogyasztàs

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2941
Fórum profilkép
telstar
(krisztinahajnalka részére, #2940)
2020-08-13 15:09

Szia, Hajnalka!

 

Örülök, hogy jól megvagy és az elveid sem változtak semmit. De Te, nem vagy egy átlagember. Nagyon sok szempontból nem, azok alapján amit írsz. A magyar rögvalóság azért egy kicsit más. Mind a kerékpározás biztonságát, feltételeit tekintve, mind a ideális fitness táplálkozás költségigényét tekintve, de a társadalmi elvárásokat tekintve is, amiket a társadalmi minták indukálnak.

Tehát nem azt mondom, hogy nincs igazad. A saját szemszögedből igazad van. De vannak az ilyen gyarló emberek mint pl. én. Én ilyen dögmelegben jobb szeretem a jégkrémet (100 grammot megettem ebéd után), a jéghideg banánt és ebédre bolognai spagettit ettem (igaz, luxusként darált marhahússal készült) és nem zavar, hogy mennyi a szénhidráttartalma. És fogok enni még délután dinnyét is. Ez van. Így mulat gondolom, egy átlagember. Nekem, és még sokaknak, ehhez a lump élethez kell filozófiát kiagyalnunk és ebbe a ketogén elvek (hite) nem férnek bele.

 

Persze azzal egyetértek, hogy szebb az izom, mint a zsír. És emiatt (és egyéb szempontokból is) a sport is nagyon fontos. Ezért is írtam előző hozzászólásomat.

 

Maradok őszinte tisztelettel

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2942
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(telstar részére, #2941)
2020-08-13 15:50

kedves telstar,

 

 

igazàn megtisztelö,amit irsz

de én is a rögvalosàgban élek,8 oràt dolgozom,gyereket nevelek,nyelvet tanulok..a cég az sajàt,ha nem dolgozom jol,nincsen pénz..napi 200 gramm csirkemell,zöldsalàta(azt eszem,ami olcso.ecettel,cirtommal,joghurttal.)télen sok kàposztàt,olcso,laktat,CH elég kevés..vacsora sovàny turo(250 gramm)tojàs(3 db)..szerintem ez 5 euro kb..nem dohànyzom..de idönként jo borokat kostolok(munkaköri kötelesség:-).és két kàvé naponta..bicajom 10 éves,tréninggatyàban nyomom..bicajozàs közben magolom az idegen szavakat,amelyeket elözöleg rögziettem a fiam telojàra(töle vettem 5 éve)..orvosnàl még sosem voltam,10 éve elek itt..a Rajna helyett irhatnék Dunàt,Tiszàt,vagy a kedves Sio partot(ott születtem)..és senki sem àtlagos.. csak el kell dönteni,mi a preferencia..."minden emberi tevékenységben elért eredmény - a müvészeteket kivéve -  az érdekLôdéstöl és a befektetett munka intenzivitàsàtol függ"Lomb kato mondta volt...ezt igy tapasztalom..eröt,derüt mindenkinek a folytatàshoz,megtartàshoz,szintentartàshoz vagy a növekedéshez.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2943
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(krisztinahajnalka részére, #2942)
2020-08-13 16:19

"az érdeklödés intenzivitàsàtol és a befektetett munka mennyiségétöl függ"..na igy helyes a mondat.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2944
Fórum profilkép
Babi56
2020-08-13 17:41

Krisztina és Telstar, minden elismerésem a tiétek! Mikor dolgoztok, mikor vagytok a családdal, ha ennyi időtök van, hogy 55 kmt bicajozzatok? Valaki mondja, vagy ossza már be az én munkarendemet is. 1. Nap délután 8 óra , 2. Nap delelott 8 óra, 3. Nap 12 óra, és ez igy megy, főleg március óta. Hétvégén szintén dolgozom, és családom is van, akik látni szeretnének, és el is kell őket látnom. Persze tudom, hogy mindenkinek arra van ideje, amit magának beoszt. Mit csinálok rosszul? Mit és kit hanyagolja? Hogy csináljam?  Orvoshoz nincs időm menni.... Edzoterem és hasonlóak.... De jó is volna! Néha irigylem a celebeket. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2945
Fórum profilkép
telstar
(krisztinahajnalka részére, #2943)
2020-08-13 20:58

Én továbbra is úgy gondolom, hogy mo-on nem lehet napi 55 kilométert szabadban tekerni. Aki ezt megpróbálja, főleg fej/fülhallgatóval, annak nem adok 1 hónapot sem... Ha te ezt meg tudod tenni, akkor valszeg Hollandiában vagy. Ott vannak szuper(sima) biciklisutak. Össze tudod kötni a tekerést a munkábajárással? Mert az lenne az optimális - gondolom. De a Rajna mellet a sík terep másutt is elképzelhető.

Én egyébként napi 1 órát tekerek csak és audiobookokat hallgatok.

 

Az ételeket jól belőtted magadnak, de nem nagyon az én izlésem. Édesszájú vagyok és a feleségemmel is egyformát eszünk ebédre (csak ő feleannyit mint én).

 

Hogy mennyire igazságos a magyar rögvalóság? Inkább kontraszelektál, mint szelektál és a nők is hátrányban vannak. Ha te ennek az ellenkezőjét élted meg, akkor kivételesen szerencsés vagy.

 

Kitartást de azért: nem vagy átlagos helyzetben és nem vagy átlagember sem (szerintem), ezért a módszered széleskörűen nem hinném, hogy teríthető lenne.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő