Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2446
Fórum profilkép
darocziandrea
2018-08-10 11:57

Sziasztok!

 

Én még az elején tartok,nem "kell" sokat fogynom,60-ról szeretnék 55-56-ra lemenni.Most 58,5 vagyok.Kicsit lassúnak érzem a tempót,ezért szeretném megkérdezni,hogy probléma-e az,ha a fehérje limitet mindig túllépem.A többit minden nehézség nélkül be tudom tartani,de ez nem megy.Köszi,ha válaszolsz!Smiley 

 

Mindenkinek sok sikert,kitartást!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2447
Fórum profilkép
yoyo
(darocziandrea részére, #2446)
2018-08-10 12:02

Nem baj, ha túlléped a fehérjét. A fehérje minél több annál jobb. A fogyáshoz a kalóriára meg a szénhidrátra kell figyelni. Ez a két mumus. :) Amúgy havi 1-2 kiló az egészséges tempó.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2448
Fórum profilkép
darocziandrea
(yoyo részére, #2447)
2018-08-10 12:11

Köszönöm szépen a gyors választ!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2449
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2018-08-11 12:56

szeretném azoknak a véleményét kérni,akik testzsirszàzalékot is mérnek...

azt szeretném tudni,hogy "egészséges"fogyàsnak tekintheöt-e,ha egy honap alatt 3.6 kilot fogytam a testzsirszàzalékom pedig 38.6 rol 37.2 re csökkent,ez azt jelenti,hogy a 3.6 kilobol 2.7 kilot a zsirbol veszitettem el..a többi izomveszteség..tehàt lehetséges-e csak zsirbol fogyni..???

nincs lehetöségem konditeremben edzeni(igy az izmoépités ezen mondja nem jöhet szoba),sokat biciklizem(napi 60 km sik terepen) és a fehérjebevitelt napi 60 grammon tartom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2450
Fórum profilkép
telstar
(krisztinahajnalka részére, #2449)
2018-08-11 16:27

Nem vagyok ugyan szakértő a testzsírszázalékban, de (mivel én is tekerek - igaz, csak a szobában) annyit tudok, hogy a terhelésnek a zsírégető zónában kell lennie ahhoz, hogy a lehető legtöbb zsírt égesd. Ezt pulzusméréssel/kontrollal tudod ellenőrizni/biztosítani.

 

Azt hiszem nincs is más lehetőség a zsír (legyen az rajtad bárhol is) elvesztésére.

 

Az izom vesztés viszont mindíg ott történhet meg (és történik is), amit épp használsz. Ez, kerékpározás esetében viszonylag jól behatárolható: a láb (főleg a comb) és a fenék. Ha lehet akkor ezt ellenőrizd/figyeld kiemelten. A fehérje segit a visszaépítésben, de a legjobb/legegyszerűbb/legkönnyebb a zsírégető zónában tartani a terhelést. Sőt, ez a legkellemesebb is...

 

Talán nem írtam sok butaságot...

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2451
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(telstar részére, #2450)
2018-08-11 16:49

Szia,

 

Nagyon Köszönöm a vàlaszod

 

pulzusmérövel tekerek,kb 130/135 a pulzusom tekerés közben..én azt gondoltam,pontosan a vàdlim és a combom erösodik lévén,hogy bicajozàs közben ezeket az izmokat hasznàlom elsösorban...véleményed szerint ,mennyi gramm fehérje kellene testsulykilogrammonként,hogy az izomzat jelentös részét megkiméljem(amugy sincs belöle sok:-)..

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2464
Fórum profilkép
Gólyaneni
2018-08-31 05:54

Rövidesen két éve lesz, hogy életmódot váltottam. 15 kilóval lettem kevesebb, de aminek még jobban örülök, az az, hogy már egy éve tartom is ezt a súlyt. Többször fogyoztam sikeresen életem során, de amint elértem a kitűzött célt befejeztem a diétát és szépen lassan visszajöttek a "leszenvedett" kilók. Most, ha megkérdezi valaki, hogy miként sikerült fogynom, elmesélem a kalóriaszámlálás és a mozgás jelentőségét, nem rejtve véka alá, hogy itt nincs befejezés. Nincs olyan, hogy vége. A cél elérése után is folyamatos a " munkálkodás".  De megéri! 

Amit nyertem:

egészséges testsúly

normális vérnyomás, vércukor, vérzsírszint értékek

nyugalmi pulzus csökkenése

mozgékonyság

nagyobb önbizalom

"csodálat" az ismerősöktől

jobb közérzet

fizikai erőnlét növekedése

rengeteg finomabbnál finomabb étel receptje

Amit vesztettem:

a ruhatáramat

15 cm a derék és csípőbőségemből

 

Szerintem megérte, megéri.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2466
Fórum profilkép
bubu46
(Gólyaneni részére, #2464)
2018-08-31 12:00

Gratulálok , de főleg ahhoz, hogy tartani tudod a súlyod !  Ez a legnehezebb és teljesen igazad van : nincs olyan, hogy vége ! Ha néha " elsodor " az élet (az étel..) meg kell rázni magamat és gyerünk vissza a kalória számláláshoz .Örülök, hogy felsoroltad a "nyereségeidet " - büszke lehetsz az eredményre ! Nekem pedig adtál egy gyakorlati megerősítést, amire mindig szükség van . Jó egészséget kívánok !

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2468
Fórum profilkép
Gólyaneni
(juliette18 részére, #2393)
2018-08-31 20:50

SZia! Ugyan már nem mai a kommented, de én most akadtam rá. Említesz benne otthon végezhető tornagyakorlatokat. Nem linkelnéd be ( akár privátban) az elérhetőségüket?  Köszönöm, ha segítesz, üdvözlettel:  Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#2479
Fórum profilkép
bubu46
2018-09-07 06:14

Teljesen el vagyok képedve magamtól.Az utóbbi 1-2 hétben visszatért a régi szokásom ami az elhízásomat okozza és amiről - azt hittem - az életmód váltás " leszoktat ". Az elmúlt közel 3 hónapban sikerült lefogynom 12 kg-ot - simán, gond nélkül működött a dolog.Most viszont napközben- úgy este 6-ig - működik a terv szerinti étkezés, de akkor  " elszabadulnak " a rossz szokásaim és elindul a " mit egyek...?" és sajnos le is csúszik ez-az. Ráadásul erre úgy reagálok, hogy a napközbeni kalóriát iszonyú alacsonyan tartom - hogy kompenzálja a falás következményeit...Igy persze megállt a fogyásom, a szintentartás ugyan működik, de ez nagyon nincs így jól ! Az eszemmel tudom persze, hogy ostobaság , de vissza kellene találnom a korábbi,jó gyakorlathoz, de valahogy ez nem megy...Ha valaki  hasonló visszaesésen sikeresen túl-küzdötte magát - ossza meg velem legyen szíves , hogyan is csinálta ? Egyébként az akaratommal hegyeket mozgatok el - ez miért nem működik itt  - ettől vagyok igazából elképedve ?? Segítség !

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő