Fórum

Mikor kezdted? Hol tartasz?

Fórum profilkép
Gólyaneni
2017-01-12 18:38

Sziasztok!

Nagyon szeretem a kalóriagurut, sokat segít a diétázás kivitelezésében. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány kilótól sikerült megszabadulnia amióta használja az oldalt. Én 7 hét alatt 5 kilóval lettem kevesebb.

Üdv: Gólyanéni

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
PéMagdi
2019-02-23 12:31

Sziasztok!

Sajnos pár hétig nem tudtam gép közelébe lenni,betegség miatt,de most örömmel olvasom hozzászólásaitokat,a nagyon jó ötleteieteket és szurkolok Mindenkinek! Ez a betegség arra is jó volt,hogy atgondoljam az egész életmódváltást...arra jöttem rá,hogy nem mind egy mit sportolok és nekem nem célravezető a hirtelen fogyás,inkább a lassúbb,ami jól esik,amolyan öregesen,lassan,de biztosan! És igen bűnöztem kicsitSmiley,de csak módjával és számolok továbbra is és figyelem a szervezetem,hogy mi az ami jól esik és mi az ami,már erőltetett...nem adok időt a fogyásnak,ha öt évig csinálom,akkor öt év...nem sürgetem,mert nekem abból volt ez a betegség...Szeretettel üdvözlök Mindenkit!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2019-02-23 19:21

sziasztok,

én notorius fogyukuràzo voltam(bocs ,a klaviatura francia,nincs ékezet),vagy 30 éves praxisom van a fogyàsban,hizàsban..de legföképpen az utobbiban..

a tavalyi évben,juliusban..eldöntöttem..

itt a vége ennek a fogyok/hizok sztorinak..annyi energiàm lekötötte màr ez a dolog,olyan sokszor koncetràltam erre,majd elfelejtettem koncetràlni(melynek hizàs lett avége)hogy még ez egyszer nekifutok..utoljàra..nincs tovàbb,egyetlen terv van,A terv,az hogy lefogyok és slussz..

a kaloriaszàmolàs megmaradt,szinte napi rutin,aztàn szeptemberben a ketogén diétàra vàltottam..azota 20 kiloval vagyok kevesebb és még kb 10 kilo van hàtra.

Ezzel a sulyfelesleggel màr vigan lehet kocogni is,eddig bicikliztem...

Mi a titka a dolognak?egyetlen titok van,ez pedig a motivàcio és olyan erös elszàntsàg,hogy esély nincs a nemmegvalosulàsra..eldöntöttem kerül,amibe kerül,addig csinàlom ,amig kell..

a kerül,amibe kerül..az alatt azt értem,hogy prioritàst kapott az életemben..minden nap sportolok és erre idöt szabaditottam fel...csak nyers élelmiszert veszek és én fözök,a ketogén életmod nagyon szigoru..de én ebben talàltam meg aszàmomra megfeleö modszert...és ami alényeg,kitartani akkor is,ha hetekig làtszolag nincsen eredmény..nincs bànatevés meg feszko levezetése kajàlàssal..a titok:elfogadni,hogy ez a REND,igy csinàlom,ezen szabàlyok szerint és olyan kitartoan csinàlom,hogy az elmémben bekövetkezett vàltozàst a testem is követni fogja..és igy is tett..és ennek nicsen vége..nem diéta,amit folytatok ,egy életmod..egyre több olyasmi kerül az életembe,amit koràbban nem tettem a sulyfelesleg miatt:mert nehéz volt,meg fàraszto,meg szégyeltem magam...és nyàron megtanulok kajakozniSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
RZoli
2019-02-24 14:58

Sziasztok!

kicsit bűnöztem de talán nem akkorát...

mostanában ahogy azt

olvastam, a kész barna rizs súlyát elfelezem (a vízfelvétel

miatt) és így eszem meg.. de most nagyon megkívántam és sikeresen meggyőztem magam, hogy igazából van az 3szoros is... annyira kevésnek tűnt.. 2zacskót főztünk ki... így a kész risz súlya 180gramm volt de én 60után számoltam a kcalt. Ez így csalás? Mert nekem

szemmértékre nem tűnik annak.

Asszony főzött egy nagy adagot, így az előmérés kivitelezhetetlen volt.

köszi előre is!!!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
(RZoli részére, #2647)
2019-02-24 15:12

Nem dől össze a világ. :) A bűnözés az, ha lenyomsz egy tábla csokit, vagy egy zacskó csipszet még ebéd után. Szemmértékre nehéz utólag kideríteni mennyit szívott magába a rizs. Kb. 2,5 szeres tömegnövekedéssel lehet simán számolni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
(yoyo részére, #2648)
2019-02-24 23:30

Kellet a csokit említenem. Este lenyomtam egy táblával. Ilyen is már rég volt. Sebaj holnap minden megy tovább.Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
bubu46
2019-02-25 06:56

Sikerült  7 hónap alatt leadnom 22 kg-ot, de az elmúlt 2 hónapban csak a szintentartás működik. Persze ennek is örülök, de folytatni kellene, mert volna itt még mit csökkenteni..Rá is jöttem, hogy mi lehet a gondom . Nálam a fogyáshoz nem szabad túllépnem az  1000  Kcal -t, ami bizony nagyon kevés.Talán, ha jön a jóidő és a primőrök..?!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
ll80
2019-02-25 16:22

Sziasztok! Én lassan 2 hónapja számolok, 6 kilónál tartok. Egyenlőre nincs testmozgás, komolyabb átalakítás alatt vagyunk, majd másrciustól :). 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
yoyo
2019-03-01 09:46

Új fejlemény nálam! Én már elég sokat leadtam kb 25-30 kilót. Közben edzek is, izom is jött fel. De még azért van rajtam pár kiló. Az utóbbi évben inkább csak szintentartottam, de a héten megint megjött a motiváció és nekiálltam annak a makacs pár kilónak, ami nem jött le eddig. Én nehezen fogyó típus vagyok, aki hasonló cipőben jár, annak írom, talán neki is bejön. Már 4 napja csinálom és szépen látszik.

• Kalória limit betartása (A legfontosabb), Napi kb -500-600 kcal deficit. Egyébként kb 1500 kcal-eszek.
  • Szénhidrtát csak 14:00-ig, de azt nyugodtan, én külön nem számolom. A délutáni vagy esti szénhidrát is mehet bele a reggelibe vagy déli étkezésbe. Sokkal könnyebb így kajálni.
  • Délután és este már csak fehérje (húsok, halak, tojás, tej, sajt, túró, fehérje ital stb) és nulla vagy nagyon minimális szénhidrát (azaz maximum saláták és zöldségek).
  • Jelenleg nálam heti 2 edzés és sok séta.

Sok sikert!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
supernatural33
2019-03-21 17:56

Sziasztok. 

Nem tudom mennyire aktív ez a fórum, de gondoltam írok.:)

Hónap elején kezdtem életmódváltásba. Elegem volt a kövérségből is, meg a fogyókúrázós, jójóeffektusos koplalós hülyeségekből. Szántam rá időt és beleástam magam a LCHF életmódba, és ezt csinálom, fél szemmel figyelve azért a kalóriákat is. 

Már ilyen rövid idő alatt is észleltem gyökeres változásokat.

-A közérzetem sokkal jobb lett

- sokkal több az energiám, korábban egész nap fáradtnak álmosnak éreztem magam

-és a körméreteim határozottan csökkenni kezdtek több centivel, tehát elkezdtem fogyni is, ami az elsődleges célom az egészségem visszaszerzése mellett. 4 helyen mérem magam, összességében 22 centivel vagyok kisebb.

Persze nyilván ennek még nagy része visszatartott víz, meg egyéb nyalánkságok, de úgy érzem működik. Éhezés, koplalás, szenvedés nélkül.

Napi 2000 kalórián eddig nem léptem túl, nekem ez most nagyon kényelmes. Később, ha szükség lesz rá, lecsípek egy kicsit a zsírból.

70-100g  között mozog a szénhidrátom

105-110 a fehérje

110-120 a zsír

Egyenlőre ennyi:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
Fórum profilkép
bubu46
2019-03-22 06:29

Gratulálok ! Ez a lényeg szerintem - koplalás nélkül, okosan !

Az én jelszavam : " A gerincemért, a szívemért ! "

A centizés nagyon bevált nálam is - óriási sikerélmény , ne hagyd abba ! Várjuk a fejleményeket ! Bubu

Smiley

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő