Fórum

Meséljük el mindennapjaink diétáját!

Fórum profilkép
hilduci25
2014-08-25 12:31

Hogyan, milyen módon próbálkoztunk, és melyik volt a legsikeresebb fogyókúra/diéta/életmód számunkra. Oszd meg velünk tapasztalataid, ezáltal motiválni fogyni vágyókat!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1693
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(szivgy részére, #1692)
2016-04-29 10:46

szia,

 

véleményed szerint mennyi az ideàlis szénhidràtbevitel,amennyiben nem ketogén diétàn van az illetö...nekem,az életmodvàltàs elején 190 grammot javasolt a rendszer,de soknak talàltam,nem fogytam...véleményed szerint mennyi a minimum bevitel?

 

köszönöm szépen

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1694
Fórum profilkép
Timon
(krisztinahajnalka részére, #1693)
2016-04-29 11:39

Ugyan nem engem kérdeztél így csak megemlítem, az én átlagos bevitelem függetlenül az itt javasoltaktól:

-szénhidrát: 52g

-zsír: 45g

-fehérje: 124g

-energia: 1134kcal

Január eleje óta vezetem itt (előtte füzetben) napi szinten korrektül mindent lemérve amit megeszek, azóta -13,4kg. (összesen -24,3kg) 40 évesen, 171 centivel, itthon edzegetve (t.keleti harcművészet) köszönöm, kiváló formában teljesen jól vagyok.(108kg -> 83,7kg jelenleg)

(bár sokaktól hallottam hogy nem, nem vagyok jól mert ez kevés és egészségtelen, majd meglátom hogy pár hónap múlva összeesem/elsorvadok/megszűnök vagy egyszerűen elpárolgok vagy valami ilyesmi, aztán meg majd feltépem a hűtő ajtaját és kivégzem a tartalmát és jól visszahízok de ez az utóbbi 1,5 évben még valamiért nem következett be, talán a testem nem hallott még erről)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1695
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Timon részére, #1694)
2016-04-29 11:51

köszönöm szépen Timon....

 

Valoban nagyon kevésnek tünik..de én azon a véleményen vagyok,ezt tapasztalom,nem szabad mereven követni egy szabàlyt,bàr emberböl vagyunk...de a testünk nagyon különbözöen reagàlhat..talàn azért mert szàmitàson kivül hagyjuk a szellemünk "irànyultsàgàt...

nem akarok itt most "spirituàlis" magaslatokba emelkedniSmiley

de én azt tapasztalom,amikor félek,szorongok,nem fogyok

és akkor sem,ha olyasmit eszem,ami nem harmonizàl a lelkemmel...gondolok itt a husevésre..rà kellett jöjjek...nekem nem jo

 

és lenne egy gyakorlatias kérdésem...akkor is àtlagban ennyi és ilyen összetételü volt a tàplàlék,amikor 108 kilo voltàl?..arra akarok kilyukadni,hogy a testsuly csökkenésével csökkentetted-e a kaloribevitelt...ha nem...akkor a sulycsökkenésed lelassult-e???

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1696
Fórum profilkép
Timon
(krisztinahajnalka részére, #1695)
2016-04-29 12:34

108 kilósan nem különösebben válogattam meg hogy mit eszem és a mennyiséggel sem törődtem.(a szokásos átlagember gondolkodás a mindennapokban)

Aztán rájöttem (amit már nemrég leírtam a másik topikban) hogy ez így baromira nem lesz jó a későbbiekben, ezért elkezdtem valamiféle rendszert vinni ebbe az egészbe. (még nem mértem a konyhában de kerültem az ártalmas dolgokat és visszavettem a mennyiségen)

Nagyon lassú de folyamatos (~0,5-1kg/hónap) fogyás kezdődött. "valahogy 100 alá kéne kerülni" morfondíroztam. 102 körül billegtem amikor éreztem hogy ez csak töketlenkedés (mikor lesz ebből 68 kiló??) ennek így nyugdíjaskoromra lesz valami eredménye így akcióterv készült: mérünk mindent, dolgozzunk a tényekkel. (a http://shop.builder.hu/builder-hu-cikkek-a0#__sYTE...  a cikkeivel jelentősen hozzájárult a sikerhez, hitelesként tudtam elfogadni őket még ha nem is mindenben értettem egyet velük) 

Szóval úgy döntöttem hogy nem foglalkozom a kalóriaértékkel, csak a bevitt szénhidrát és zsír számít amiből mindkettőt max.50-60g-ban határoztam meg (a fehérjét min. 120g-ban) valamint betonstabil vércukorértéket és egy határozott mozdulattal átvettem a konyha irányítását.

(közöltem a nejemmel hogy innentől azt főzöl/eszel amit akarsz de én innentől a saját utamon járok, nem érdekel senkinek sem a véleménye, ha szeretnéd akkor csinálok neked is de nem kötelező. Az elejétől azt kérte amiket én készítek, jelenleg -9,5 kilónál jár bár neki nem nagyon kell ennél többet leadni, sportosan feszes már és nem vágyik a régi fogásokra sem, bár tény hogy jól főzetem korábban is, csak másokat és ritkán)

Arra voltam kíváncsi hogy mit lép a szervezetem ezekre az értékekre (eleinte sztrájkolt és a leg lehetetlenebb dolgokkal próbált "keresztbe tenni" látszólag minden ok nélkül: váratlan hasmenés, szédülés, aztán volt hogy legyengített hogy mozdulni is alig bírtam és hasonlók) ha kevesli akkor emelek.

Az első hónap volt ilyen "akciódús" de aztán belátta hogy bármit is csinál ennyi van és kész, ebből kell gazdálkodnia. (na meg a raktárból)

Onnan stabilan és egyenletesen fogytam, az izmaimat meg igyekeztem megtartani amennyire csak lehetett. (edzés, sok fehérje, vitaminok igen komoly dózisban, napi 4-5-szöri étkezés ahol a mennyiség "nagy" de a bevitt értékek alacsonyak és főleg inzulinreakció nélkül)

Szóval a kérdésedre válaszolva: beálltam ezekre az értékekre és ezeket tertom már nagyon régóta. Szenvedés, éhezés, bármilyen érezhető negatív hatás nincs és nem is volt, remekül érzem magam és jobb kondiban vagyok mint valaha, valamint hihetetlenül rugalmas lett (ismét) a testem.

Ja, egy negatívum van. A ruhatáramat kompletten cserélni kellett.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1697
Fórum profilkép
Timon
(Timon részére, #1696)
2016-04-29 12:38

Az lemaradt hogy hetente egyszer mérek, van hogy megáll és nem megy le semmit, viszont a következő héten meg leugrik 1,8kg de folyamatosan lefelé "lejt" a diagramm.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1698
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(Timon részére, #1696)
2016-04-29 13:27

kedves Timon,

 

Kôszönöm szépen,hogy ilyen részletesen és érzékletesen leirtad a folyamatot...az àltalad folytatott diétàt vagy életmodvàltàst..vagy hogyan is nevezzem..Atkins diétànak hivjàk..de végül is mindegy mi a neve meg hogy van-e ..a lényeg ,hogy neked megfelel...

az én problémàm az,hogy irgalmatlan lendüilettel belevàgok...aztàn történik valami a környezetemben(bennem)ami gyengiti az eltökéltségem..

amint màr többször is leirtam,erösen függtem a szénhidràttol..a szemem elött nem sült kacsacomb lebeg,krumplival és pàrolt kàposztàval..hanem csokicsucs,képviselöfànk...ezzel akartam szakitani egy drasztikus modszerrel...belevàgtam a ketogén diétàba..1 honap..4 kilo...szoval nem dràmai az eredmény...de ugy érzem,szàmomra nem birhato...egyszerüen nem vagyok képes àtàllni a zsirra..nem tartom egészségesnek,ugy érzem,àrtok magamnak,rossz töle a hangulatom....most,hogy a piacon sétàltam!!!!a sok zöld,szépséges szinü gyümölcsök!!!!....ugy döntöttem,közelebb hozom a tàplàlkozàsom a lelki szükségleteimhez...végül is a 60 gramm CH kivitelezhetö aszàmomra is...ebbe persze nem fér bele kenyér,tészta,édes gyümölcs,rizs....stb...gyakran készitek spénot alapu gyümölcslevet(sok zöld,lehelletnyi gyümölcs)....mivel hust nem eszem,nehéz a fehérjebevitel magas szinten tartàsa..végül is sovàny turoval,sajttal megoldhato..köszönôm szépen még egyszer az idöt,melyet arra forditottàl,hogy megoszd velünk a tapasztalataid...nagyon sokat segitesz vele!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1702
Fórum profilkép
Timon
2016-04-30 13:10

Az Atkins azért egy kicsit más. (nem követek semmilyen eddig megszokott rendszert, a saját fejem után megyek)

A rizs ne férne bele? Belefér az csak ésszel. Én néha Basmati rizst, gerslit és hasonlókat szoktam főzni, az 50g szénhirdát meg nincs fixen rögzítve, van olyan nap hogy felmegy akár 70-72-re is de van olyan is hogy csak 30g egy nap. (nagyrészt 45-55g között tartom)

Zöldségből és húsból sok megy (többnyire pulykacomb filét szoktam venni mert minden tekintetben jó. (1210Ft/kg és tápértékben is megfelelő)

A kenyeret én sütöttem már évekkel ezelőtt is (paleo kenyerek, gofrisütőben gyors és egyszerű kis adagban is) boltit nem eszünk vagy 6-8 éve.

Zsírnak kókuszzsírt használok de abból is keveset.

Sütifélék (amíg keményen veszem a dolgot) egyáltalán nem játszanak, kivéve ha szülnap vagy ilyesmi van, akkor ésszel eszem egy kicsit.(nem hiányzik egyébként, pedig szeretem a habos tortaféléket és pl. a Stiriai metélt (ahogy csak anyám tudja) így gyerekkori kedvencem)

Szesszel az a helyzet hogy ha mindenki ennyit inna mint én akkor bezárhatnának a szeszgyárak. (nevesebb alkalmakkor max. egy pohár valami, az is csak akkor ha épp nem vezetek)

Ha nagyon édességfélére vágynék (néha megesett az elején) akkor csinálok egy vaniliás (de van sokféle ízben) proteinturmixot (pl. a Biotech USA Pure  Whey Bourbon-vaniliás egy pohárnyi melegvízben kézimixerrel keményen felhabzik és majdnem olyan lesz mint  a madártej, kis fahéj a tetejére és lehet is kanalazni, onnan már nem is hiányzik az édesség. Ebből egy adag: 30g por= 2,3g szénhidrát, 1,1g zsír, 22,2g fehérje és 107kcal szóval semmi gond vele akár többször is ha kell)

Inni ozmózisszűrt vizet szoktam vagy teát. (többnyire édesítő nélkül de ez az én ízlésem, a kávét is csak simán tejporral iszom)

Szűrt víz: megkaptam már párszor hogy az hülyeség és hogy nem egészséges és kell a csapvíz mert az ásványok meg....... Én meg azt szoktam kérdezni hogy látott-e már az illető karbantartás alatt levő vízvezetéket belülről, valamint fél éves cserélendő szűrőbetétet a házi vízszűrőben. (ha igen akkor ezt nem kérdezi meg többször)

Edzés/mozgás: ha épp kedvem van hozzá, ez annyit jelent hogy lehet hetente 1-4 alkalom és 20 perctől 1,5 órás is de van hogy egész héten nem csinálom mert pl. nem érek rá vagy egyszerűen nincs kedvem megmozdulni.

Még annyit hogy ez az 50g körüli érték nálam épp működik de ez nem jelenti azt hogy akkor másnak is jó lehet. Van itt hölgy aki pl. 100g körülivel is simán tud fogyni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1703
Fórum profilkép
szivgy
(krisztinahajnalka részére, #1693)
2016-04-30 18:48

Szia!

 

A mennyiség testsúlyfüggő és attól is függ milyen gyorsan akarsz fogyni szóval azt magadnak kell belőni az eredmények alapján. Az orvosi ajánlás 55-15-30 energia%-os szénhidrát-fehérje-zsír arány. Viszont én ennél jóval több fehérjét és kevesebb zsírt viszek be a testépítők által használt arányokhoz hasonlóan szálkásításkor. Ennek több oka van, nem 30-40kg feleslegtől kell megszabaduljak, szeretném, hogy közben a lehető legkevesebb izmot veszítsem el. Valamint a testépítők azok akikről lehet tudni, hogy tervszerűen fogynak híznak (tömegelés, szálkásítás) szóval az a módszer biztosan működik és nem jojózás a vége. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1704
Fórum profilkép
miragehun
2016-05-01 07:06

Érdekes dolog ez a szênhidrát mizéria, közelítjük a 0-hoz dolog, én nem tartom egészségesnek.

Nem véletlenül ez a legnagyobb mennyiségben előforduló tápanyag az élelmiszerekben. Szerintem az arányokat megtartva (kinek mennyi a jó) és negatív kalória mérleget tartva, fogyni fog az ember.

 

Az elmúlt 4 hónapban -17 kiló, ilyen átlagos bevitel mellett:

 

Fehérje:87 g/nap

Zsír:78 g/nap

Szénhidrát:209 g/nap

 

Mérsékelt sport aktivitás mellett se csökkent az izomzatom.

Mindenkinek saját magának kell megtalálnia az ideális értékeket.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1705
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(miragehun részére, #1704)
2016-05-01 10:18

Kedves Miragehun

 

az utolso mondatodban van a nagy igazsàg!!!!

mindenkinek meg kell talàlni az egyensulyàt!!!!!

én tovàbbra is a sport és az 1000 kaloria/csökkentett szénhidràt mellett teszem le az én voksomat,mert nekem csak ez hasznàl....ebbe belejàtszik a sokszor elkezdett es abbahagyott fogyokura/életmodvàltàs...

hàt én elbaltàztam a dolgokat kicsit...

de most egészen biztosan folyttani fogom...élethossziglan...a testem nagyon ragaszkodik minden dekàhoz..de tegye....ugyis az lesz,amit elhatàroztam...igy legalàbb az akarateröm is izmosodik és a türelmem is nö...mindenféle màs tevékenységben jol jön mindkettö...még hàlàs is vagyok a testemnek,hogy ilyen fontos dolgokra megtanit!Smiley  

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő