Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1801
Fórum profilkép
yoyo
(Nati26 részére, #1800)
2016-07-01 10:24

A kókuszgolyó fincsi, már jó rég ettem. Én Spar folyékony edesítőt szoktam venni. Olcsó és nincs mellék íze. Stevia lenne a legjobb, mert természetes, de baromi drága és fura mellék íze van. A Stevia max kávéba jó, mert a kávé elnyomja a mellék ízét.

 

Egyébként most heti 4x járok kondiba + diéta (1500-1700 kcal). Eredmény minusz 25 kiló. Általában a súlyzós edzés végén szoktam kb. 20-25 percet zsírégetni, bár mostanában inkább csak erősítek már. Főleg emelkedőn intenzív gyaloglás és néha ellipszis gép változatosság gyanánt.

 

Ha erősíteni is akarsz, akkor sajáttestsúlyos gyakorlatokhoz nézd meg ezt a videót. Biztos találsz köztük kedvedre valót.

 

https://www.youtube.com/watch?v=POdzasJklxw

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1802
Fórum profilkép
Nati26
(yoyo részére, #1801)
2016-07-01 14:47

itt is a recept Smiley 

http://www.mindmegette.hu/zabpelyhes-kokuszgolyo-d...

 

nekunk nagyon bejött Smiley 

en mindent steviaval ill erythrivel edesitek kiveve teat es kavet mert azokat sehogy vagy pötyivel.. Smiley en nem erzem a mellekizet, zsirszegeny túrókeszitmenyt szoktam erdeigyumolccsel osszekeverni es steviaval edesiteni Smiley persze vacsira nem de reggelire, tizoraira tokeletes, foleg edzos napokon. 

en sajnos nem tudok edzoterembe jarni, szoval marad a park.. Nemetorszagban elek, itt nem ugy van hogy csak valtasz egy havi berletet hanem ala kell írnod 1-2 evet es meg igy is havonta 20.000ftba kerul, kb ugyanugy mukodik mint otthon mindenfele előfizetés... csak indokolt esetben lehet elobb felmondani azt is 3 honappal a szerzodes lejarta elott stb stb ... Jartam amugy igy is de rajottem h mikor kisut a nap inkabb a szabadban vagyok, tehát 3-4 honap miatt kar 12-ot fizetni.. En futok szivesen, Te is szoktal? mikor elkezdtem 5 perc utan megfulladtam, alig birtam el magam es melleimet, max 1kmt tudtam megtenni.. Ez mara mar elérte az 50-60 percet es a 9kmt :) neked is volt ilyen amit nem bírtal /tudtal most pedig mar nelküle nem megy? :) 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1804
Fórum profilkép
yoyo
(Nati26 részére, #1802)
2016-07-01 17:03

Jól nézki a recept, előbb-utóbb kipróbálom. Hát ez a német konditerem rendszer elég szívás! Smiley Itthon biztos nem mennének vele sokra.

 

Amikor elkezdtem konditerembe járni az első pár hónapban majdnem mindig kocogtam a súlyzós edzés végén általában 15-20 percet zsírégetés céljából, meg még 10 perc taposógép, vagy ellipszis gép. Aztán párszor kipróbáltam az intenzív emelkedőn gyaloglást és nekem nagyon bejött, így átálltamra rá. Most csak akkor szoktam futni, ha épp érzem, hogy jól esik. Mostanság főleg csak súlyzós edzést csinálok, mert már inkább erősödni, meg izmosodni akarok. Az izmosodással meg most az a gondom, hogy túlságosan hozzászoktam fogyókúra miatt a kisebb adagokhoz és nehezemre esik többet enni.

 

Nekem súlyzós gyakorlatban volt pár olyan, amit kimondottan nem szerettem, vagy fájtak tőle a térdeim, most meg azok a kedvenceim. Például Kitörés sétálva súlyal, vagy a Hack guggolás. Ha nem csinálom őket hiányérzetem van a láb edzés után.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1806
Fórum profilkép
Rekviem
(yoyo részére, #1785)
2016-07-02 21:58

Megfogadtam a tanácsod, és készítettem fotókat. Jó lesz látnom a változást. Most volt itt az anyósom látogatóban, és azt mondta, látni, hogy fogytam. Neki nem szóltam a dolgokról, és magamon nem is látom, úgyhogy tényleg jó lesz az objektív összehasonlítás. Ma mérlegeltem, és -6 kilót mutatott az első méréshez képest. Úgy tűnik, ismét beindult a fogyás. Szorgalmasan tekerek minden nap, és igyekszem a napi folyadékbevitelre is ügyelni. :)

(Tegnap főztem cukormentes málnalekvárt. A mama-féle tömény cukrosokat majd elajándékozom)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1807
Fórum profilkép
hermione
2016-07-03 16:56

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni! Kb 1 hónapja kezdtem szigorúbb diétát és mozgást. A diéta jelenleg abból áll, hogy 1000-1200 kalóriánál nem eszek többet, abban is igyekszem a teljes kiörlésű dolgokat venni, sok sali, kevés és csak sovány hús. A mozgás heti 3-4x 1óra taposás 1 óra szobabicikli két részre osztva. E mellet a súlyom alig akar megindulni, ha lemegy végre 1 kiló pár nap múlva ismét fél kilóval többet mutat a mérleg. 103 kg-ról indultam 1 hónappal ezelőtt, és még mindig 101-102 között mozgok. Sajnos inzulinos cukorbeteg vagyok, létezik, hogy e-miatt megy nehezebben a fogyás? Nem vagyok türelmetlen, de néha elbizonytalanodok, hogy valamit nem jól csinálok! Szívesen vennék tanácsokat! Köszönöm! :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1808
Fórum profilkép
yoyo
(hermione részére, #1807)
2016-07-03 17:41

Szia! Valóban, a cukorbetegség megnehezítheti a fogyást, de ne csüggedj mert így is le fogsz tudni fogyni, csak szigorúan tartsd a diétát (napi 5-6 étkezés) és a heti 3-4 alkalom mozgás, ami nélkülözhetetlen. A mérleget meg csak havi 1 alkalommal használd, mert a szervezet vízháztartása ingadozik akár egyik napról a másikra is szóval, amit hízásnak vélsz az csak annyi, hogy épp több a víz.

 

Én nem vagyok cukros, de még én is csak havi 2 kilót fogytam diéta és heti 4 edzés mellett. Nekem se tetszett a dolog. Van aki könnyebben fogy, de általában a legtöbben nehezen. Szóval nem vagy egyedül. Kitartás a kulcs!

 

Arra figyelj, hogy estefelé, amikor már semmi számottevő aktív dolgot nem fogsz csinálni legyen az sport, padlósúrolás, hólapátolás vagy fafágás :) stb., akkor a szénhidrátot csökkentsd a lehető legminimálisabbra, hogy ne legyen belőle zsír.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1809
Fórum profilkép
wonderwolf
2016-07-04 10:44

Sziasztok! Én 2016 február 8-án kezdtem komoly diétába. 120 kiló voltam akkor. elmentem egy ilyen akupunktúrás kezelésre, ami vagy tényleg segített az indulásban, vagy pszichoszomatikus hatása volt, vagy csak egyszerűen sajnáltam a kukába dobni azt a 6-7 kezelést 6000 forintjával...de azóta - kis megingásokkal - tartom a diétát.


120 kilós férfiként imádok enni, mozogni viszont egyáltalán nem. :D A napi menü nagyjából ez:


8-12-ig: egy vagy két kávé, kevés tejjel.12-elalvásig: 1-1,2 kilogramm csirkemell, bármilyen párolt zöldséggel, vagy hagymával, kevés (egy evőkanál) olívaolajjal. 250-450 gramm félzsíros túró, felöntve kaukázusi kefirrel, folyékony édesítővel és "tejszínes mogyoró" aromával. Néha gyümölcsöt is keverek bele.


Gyónás:


Ha nem volt pénzem csirkemellre, akkor filézett csirkecombot ettem. De a csirkemell a nagy varázsló.


Volt két hónap, amikor pörkölt mogyorót tettem bele, kb egy közepes Mogyi zacskóval. :)Volt kb. 5 alkalom, amikor nagy kajálás volt (lagzi, bográcsozás), de valahogy akkor sem szálltam el agyilag és nem ettem atomra magam.


Volt még kb. 7-8 liter jégkrém a nehéz napokon. :D


Mozgás az nulla.


Így sikerült leadnom 12-14 kilót. Most 106 és 108 között jojózom, tartva a diétát. A 12 kiló kb. április közepére már meg volt.
Könnyű kisakkozni, hogy egy kicsi mozgással még a bűnözés is folytatható lenne és valószínűleg beindulna a további fogyás.
Cél: A 178 magasságomhoz 100 kg. Lentebb nem megyek, mert 100 alatt se disznó, se ember. :D

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1810
Fórum profilkép
Nati26
(wonderwolf részére, #1809)
2016-07-04 22:27

" az élet nehéz, de legalább szomorú" Smiley

 

kár, hogy a mozgás nulla, bár amint elkezdenél izmosodni, le is mondhatnál az álom100kg-ról mert inkább csak nőne  a súlyod. kivéve persze, ha az a nulla valóban nulla és kardió edzéseket sem csinálsz... miért nem amúgy? Smiley nem kell sokat, csak mindig egy picivel több amennyit bírsz, de tényleg.. nem kell azonnal 10 km-ert futni egyben, mindig csak egy kicsit döntsd meg a határaid. én is így tanultam meg futni... minden alkalommal csak párszáz vagy akár csak pár méterrel többet és egyre jobban fog menni, vagy ha nem a futás akkor  a bringa. 

1-1,2 kg csirke????????????????? Smiley ez nagyon sok, és egyszerre eszed meg? próbáld meg a napi 5x étkezést, tudom, h mindenki azt mondja " lehetetlen", de azzal a diétával amit én csináltam nem az, hiszen van, hogy egy étkezés csak 6 szem kesúdió... ( nem egy közepes Mogyi zacskó... khmSmiley

én hetente- két hetente vasárnap mindig bűnöztem, az kicsit feltöltött.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1811
Fórum profilkép
TneBZsu
(Nati26 részére, #1800)
2016-07-06 12:29

Szia Nati26!

A dietás kókuszgolyó recepted megosztanád velem??? KösziiiiSmiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1812
Fórum profilkép
Nati26
(TneBZsu részére, #1811)
2016-07-06 16:49
Hozzászólás
Sorrend időben növekvő