Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1767
Fórum profilkép
yoyo
(Babci68 részére, #1765)
2016-06-20 09:58

Nem tudom milyen kondiban vagy, de július közepétől kezdésnek szerintem az otthoni torna, sok nyújtás, itenzív séta, bicikli. Ezek kicsit felkészítenek az intenzívebb mozgásra. De amíg úgyérzed hogy eegyenlőre ezek elegendőek csinálhatod csak ezeket is. Utána mindegy mit, amit szívesen csinálsz huzamosabb ideig, meg amire épp lehetőséged van. Bármilyen sport jó, de fogyás szempontjából az aerob tevékenységek a legjobbak, amik intenzívebb, vérkeringést serkentő, átfogóbb mozgással járnak. Lassú kocogás, bicikli, konditeremben különböző kardió gépek, aerobik (sok fajta van, az állóképességednek megfelelőt válassz), úszás.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1770
Fórum profilkép
Betulla
2016-06-21 20:07

Sziasztok! Újra itt vagyok! Eltelt 3 hét az új életvitellel.Tartom a diétát,átlag 1322 kcal,70g fehérje,58 g zsír,139 g szénhidrát.2,7 l folyadék,főleg tiszta víz,sport 120perc/nap=700 kcal.A limitemet nem álítottam be úgy, hogy alkalmazkodjon a sporthoz, mert akkor majdnem 2000 kcal jönne ki, és akkor oda a fogyás. Apropó! 2  kg-t fogytam, karcsúsodott a derekam és a csípőm,3-3 cm-vel.Máris jobban érzem magam ! Sajnos, a fogyás tényleg lassan megy, ha így megy az elején, később még lassulni fog.68 kg-ról indultam,62 kg alá nem nagyon sikerül menni, pedig el szeretném érni legalább a 60 kg-t.Vezetem a naplót,bőszen számolom a kalóriákatEhséget nem érzek, ebbe a 3 hétbe nasinak belefért egyszer 1 gombóc fagyi is, tehát semmiről sem kell lemondani, csak nagyon észnél kell lenni,hogy mennyit és mit.Amit észrevettem, a konyhában alig fogyott zsiradék, a kevés limitemet ebből mindig túlléptem, pedig csak 20 g dióféle, 5 g darált lenmag,1 tk kókuszolaj és 1 tk lenolaj van benne. Ezen kívül az ételek nagyon csekély zsírtartalma. A sportolást a biciklizés és gyaloglás teszi ki,dombos terepen és a napi házimunka.Köszönöm,hogy velem vagytok,mindenkinek szorítok, hogy sikerüljön elérni a kitűzött célt. 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1773
Fórum profilkép
raczbeus
2016-06-23 21:05

sziasztok,Kitti vagyok, 49 éves. 118 kg voltam.

Március 8.án kezdtem a diétát. Először paleo egy hónapig, de a kókusztejtől annyira megundorodtam, hogy inkább visszahoztam a tejtermékeket, a burgonya,  rizs liszt tészta cukor és társai továbbra is kiiktatva.

Hús, sajt és sok zöldség.

3,5 hónap alatt lementem 110 kilóra, de 2 napja visszajött 2.

MIÉRT?????????

Évek óta napi több km tempós séta  kutyákkal és heti 2x trx,ilyenkor a kánikula

miatt séta kevesebb, trx helyett heti 3 edzőterem (20 perc kardió 40 súlyzós).

12 hét alatt így kb 6 kiló-. Nagyon lassan megy, de nem adom fel.

Sajna nem centiztem magam, pedig a derékszíjam 5-tel beljebb került, farmer lecsúszik, de én ezt akkor is nagyon  lassúnak érzem.

Ok nem vagyok fiatal, biztos ez is oka, hogy lassan haladok..Adtam magamnak egy évet, hogy lefogyjak. Gondolkodom, hogy eszem egy kis barnarizst néha,de rettegek, hogy híznék.Szerintetek? Amúgy ez a napló nekem nagyon nagy segítség. kitartás mindenkinek

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1774
Fórum profilkép
yoyo
(raczbeus részére, #1773)
2016-06-23 21:25

12 hét alatt 6 kiló pont optimális. Ez havi 2 kiló átlagban. Ne is akarj gyorsabban. Ez megmarad. Ha gyosabban menne valószínűleg visszahíznád később a dupláját. Nyugodtan ehetsz barna rizst. Ha belefér a keretedbe minden OK. De dobd fel mindenféle zöldségekkel és akkor egy laktató egészséges köret lesz belőle. Persze csak módjával.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1775
Fórum profilkép
Rekviem
2016-06-25 21:14

Sziasztok!

Tavaly márciusban egy vetélést követően elvesztettem a munkámat, és hónapokig otthon ücsörögtem. Nem volt kedvem semmihez, egész nap az ágyban voltam, volt, hogy csak délután kettőkor keltem fel. Reggel ittam egy bögre tejeskávét, és csak akkor ettem először igazi ételt, amikor a férjem hazaért délután a munkából. Addigra persze elég éhes lettem, így egyszerre ettem nagyobb adagot. Amikor új munkát találtam, rászántam magam, hogy megnézzem, kilóban mégis mennyire hagytam el magam. Világ életemben kifejezettem duci voltam, de egészen sokkolt, hogy 113 klión állt meg a mérleg.

 

Májusban kezdtem fogyózni: elhagytam a tésztákat, nem ettem kenyérféléket. Átálltam a kókuszolajjal való főzésre, a cukrot leváltottam eritritre és folyékony édesítőre. Számolgattam a kalóriákat, lement 3,5-4 kiló. A sport sosem volt a barátom, de igyekeztem itthon tornázni, de nem voltam túl kitartó. Az utóbbi hetekben a súlyom stagnál. A derekam és a csípőm 3 centivel kisebb.

 

Az étkezésekkel most is hadilábon állok. Reggel négykor kell kelnem a munkához, akkor nem vagyok még éhes. Enni reggel kilenckor és délben van lehetőségem, aztán négyre érek haza. Eddig azt csináltam, hogy reggel bekaptam egy abonettet egy szelet felvágottal és egy bögre tejeskávéval (a tejeskávé létszükséglet, valahogy bele kell építenem az étkezéseimbe), kilenckor ettem egy joghurtot, vagy kevert túrót. Munka után főzök valamit, ez a vacsorám, és a másnapi ebédem. A vacsorát későn fogyasztom, 8-9 között, addig nem vagyok éhes. Tudom, hogy rendszeresebben kellene ennem, de amíg nem érzem az éhségérzetet, nincs kedvem enni. Erre jobban kellene figyelnem.

 

Most úgy döntöttem, elég a nyavalygásból, és nem csinálom félgőzzel. Tegnap vettem egy pulzusmérős szobabiciklit. Kezdésként tekertem 20 percig, ma pedig egy órát, váltott tempóval és ellenállással, 100-130-as pulzussal.

 

Nincs valami tippetek, hogy tudnám kicsit ezzel a napirenddel az étkezéseket kordában tartanom?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1776
Fórum profilkép
yoyo
(Rekviem részére, #1775)
2016-06-26 10:53

Nincs nagy baj az étkezéseddel. A kora reggeli abonett+tejeskávé pont jó. Kis szénhidrát meg fehérje. Hajnali 4-kor pont ilyen könnyű kell. A kisebb étkezésekre, vagy ha nincs időd egyébre pont ilyen apróságok jók amiket említettél még: jóghurt, túró és a hasonlók. Például a gyümölcsök, magkeverékek, könnyű saláták is remek választás.

 

Amikor a munkából hazaérsz 4-felé akkor is kapjál be valami apóságot, ha mást nem is egy gyümölcsöt, még ha nem is vagy éhes, így amikor majd vacsorázol kevesebb is elég lesz. Igazából ez az este 8-9 körüli vacsora amivel kezdeni kell valamit. Próbáld előrébb hozni kicsit és a mennyiségre figyelj, hogy ne legyen sok. A napi 4-5 kisebb étkezés a nyerő.

 

Tudom amikor nem éhes az ember nehéz rávenni magunkat, hogy együnk, de eleinte, ha réveszed magad, akkor pár hét alatt hozzá szoksz és már nem lesz furcsa.

 

Egyébként a tejeskávé nekem is létszükséglet. Nekem is mindennap muszáj innom. Emiatt szoktam rá a folyékony édesítőre, mert azt a rengeteg cukrot muszáj volt helettesítenem valamivel, ami bele kell.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1777
Fórum profilkép
Rekviem
(yoyo részére, #1776)
2016-06-26 12:03

Köszi! SmileyIgazából nekem már ez is nagy haladás volt, mert előtte sokáig akkor ettem először a nap folyamán, amikor a férjem hazaért. Ha ezt veszem, már haladás. :)

Megpróbálom előbbre hozni a vacsorát. Általában főzeléket készítek, rizst, párolt zöldséget és tepsiben sült, vagy grillezett húst.

Amíg nem kezdtem el itt irogatni az étkezéseket, fel sem tűnt, milyen irdatlan mennyiségű cukrot iszok. Napi három tejeskávé, három kanál cukorral, nyáron rengeteg limonádé és hűtött tea, persze jó cukrosan. Az eritritben az a jó, hogy drága, ezért meggondolom, mihez kell nekem az az édesség, így talán az ízérzékelésemnek is elég lesz lassacskán a kevésbé intenzív édes íz. Furcsa, mert egyébként nem vagyok édesszájú, nem veszek meg a csokoládéért vagy a süteményekért.Smiley Múlt héten főztem cukormentes eperlekvárt chiamaggal, az már kifejezetten savanykás lett, de finom.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1781
Fórum profilkép
yoyo
(Rekviem részére, #1777)
2016-06-26 16:23

Na, még jobb a helyzet mindt gondoltam! Este a párolt, grillezett húsok, zöldségek teljesen rendben vannak. Egy kevés rizs is ok, főleg, ha zöldségekkel van feldobva. A krumpli, meg a tészta köretet kell kerülni este felé.

 

A tejeskávé nálam is megy rendesen. Napi átlagban 1 liter. Édestőben a SPAR folyékonyat szoktam venni. Olcsó és nincs mellék íze. Igazából csak kávéba, teába szoktam rakni. Arra pont jó. A Stevia-t is próbáltam ami természetes, de sajnos kb. 4x annyiba kerül és ráadásul fura mellék íze van. Nekem nem jön be.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1784
Fórum profilkép
Rekviem
(yoyo részére, #1781)
2016-06-26 19:11

Steviából a pötyit próbáltam, de nekem se tetszett, vagy kevés volt az édessége, vagy ha többet tettem bele, fura íze lett. Elhasználtam, de nem tetszett nagyon.

Mostanában karfiolt, kelbimbót, kelkáposztát főzök gyakrabban, mexikói zöldségmixet, babot, borsót, spenótot. Rávettem magam a lencsére is, pedig nem szeretem, és kipróbáltam a csicseriborsót. 

Letekertem a mai egy órámat, már rendesen érzem a sejhajom. :) Azt hiszem, majd csak pénteken méredzkedek, amikor már egy hete használom a bicót, naponta megmérni magam kicsit lehangoló. Így legalább jobban látom a változást, bár fene nagy a kísértés. :)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1785
Fórum profilkép
yoyo
(Rekviem részére, #1784)
2016-06-27 09:59

Elég 2 hetente mérni. De sokkal jobb, ha havonta egyszer megkérsz valakit, hogy fotózzon le előlről, oldlaról, hátulról. Én is ezt csinálom. Sokszor úgy tűnik a mérleg szerint nincs változás, meg a tükörben amúgysem látszik annyira mert mindennap nézegeti magaát benne az ember. De ha az aktuális fotót összehasonlítod a korábbiakkkal egyből kitűnik a változás.

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő