Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1607
Fórum profilkép
Beu78
(Mela345 részére, #1605)
2016-03-15 15:28

Szép eredmény! Gratulálok!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1612
Fórum profilkép
Mela345
(Beu78 részére, #1607)
2016-03-18 13:55

Köszönöm szépen!

Hajrá neked is sikerülni fog:)

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1615
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-19 00:07

http://body.builder.hu/magazin.htm4?url=/edzes/edzes-cikkek/minden-amit-tudni-kell-az-aerob-edzesrol

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1619
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-19 15:36

ha esetleg valaki elolvasta az àltalam ajànlott cikket és van tapasztalata,tudna vàlaszolni a következö kérdésemre?

Mi az oka annak,hogy a szöveg szerzöje(gondolom,trénze vagy edzö)azt tanàcsolja,hogy az aerob edzés legalàbb 40 és maximum 1 oràig tartson..kb 130-as pulzuson...

azt nem értem,miért nem célravezetö napjàban többször egy oràs aerob edzést tartani?ezzel nem növelnénk meg a leadott zsir mennyiségét??

köszönöm szépen

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1622
Fórum profilkép
Timon
(krisztinahajnalka részére, #1619)
2016-03-19 20:29

Ha egy óra aerob terhelés után leszállsz az elliptikus bigyóról onnan a tested még órákon keresztül "pörögni fog" válaszul a terhelésre, nem áll vissza azonnal takarékra. (azaz az egy órás terheléssel "lendületet" adtál a szervezetednek)

Ha ezt többször egymás után teszed akkor nem lesz ideje a szevezetednek regenerálódni, egy idő után "sok lesz neki" és a zsírfelhasználás helyett a bevitt tápanyagot fogja felhasználni energiának.

Ha belegondolsz akkor ha 24 órán keresztül terhelnéd magad és le sem szállnál csak hajtanál, annak a végére mekkora energiaigénye lenne a testednek? (rengeteg) Azt már egyszerűen nem lehetne csak testzsírból fedezni.

Ha mindennap hajtasz egy órát az szinte folyamatosan lendületben tartja a tested és a zsírfelhasználás is folyamatos lesz.

Példaként felhoznám az egyik barátom: megmondta hogy ismeri annyira magát hogy edzeni biztos nem fog, feladná gyorsan.

37 évesen kisebb gondja volt már a cukorral is, volt is rajta felesleg rendesen (kamionsofőr, 180 cm és 118kg volt)

Ő elkezdett kicsit kevesebbet enni (nem számolt és nem is nagyon válogatott) és napi 30 percet sétálni. (de azt elég tempósan) Ha esik ha fúj megy mindennap, ha nincs konkrét célja akkor elindul valamerre 15 percen át majd megfordul és visszamegy. (nincs időhöz kötve, amikor épp ráér a nap folyamán)

Másfél év alatt  -20-22kg ment le róla és semmi mást nem csinált. (azaz csinál mert azóta is megy mindennap)

Ennyi is elég, felesleges napi több órán keresztül erőltetni magunkat. (én pl. heti max.2-3 alkalommal szoktam edzeni a legváltozatosabb módon de pl. aerob nem nagyon van benne)

 

Javaslom letölteni a Sárga Kapszulát és minden sokkal világosabb lesz: http://body.builder.hu/drugs-bunny-edzo-valaszol.htm4?year_month=2016-1

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1623
Fórum profilkép
Timon
(krisztinahajnalka részére, #1619)
2016-03-19 21:05

Kiegészítés mert ez lemaradt:

 

"Ha ezt többször egymás után teszed akkor nem lesz ideje a szevezetednek regenerálódni, egy idő után "sok lesz neki" és a zsírfelhasználás helyett a bevitt tápanyagot fogja felhasználni energiának." .......És elkezdi lebontani az izmokat is tápanyagként hogy elegendő energiához jusson.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1624
Fórum profilkép
Timon
(krisztinahajnalka részére, #1619)
2016-03-19 21:08

http://shop.builder.hu/pulzusszam-es-zsiregetes-a2228

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1625
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-20 11:28

igen,olvastam a szöveget...de akkor sem értem...

egy személyi edzöt is felkerestem

a vaàlasza többet segitett

vagy lehet,hogy jobban kihàmozhato a lenyeg belöle a szàmomra..

"Én úgy tanultam, hogy közepes intenzitású edzés, amit 40-60 percig végzünk kb. 140-es pulzus körül (ez függ az életkortól és a testsulytol) a legjobb zsiregeto tartomany, illetve az intervall edzesek, ahol az intenzitást válogatva (1-2, 2-2 percenként ) végezzük az aerob edzest. Ez utóbbi lehet 20-40 perc. Edzettsegtol fuggoen. A több órás aerob edzes nagyon leterheli a szervezetet, nem tudod a megfelelő intenzitást és pulzus azon a szinten tartani, ami a kívánt eredményhez kell. Illetve a szervezet csak egy bizonyos ideig nyúl a zsirkeszlethez ahhoz, hogy energiát nyerjen, utána pedig az izmokban a fehérjét vonja el, ami izomvesztessel jar."

a szöveg utolso elötti mondatàval nem értek egyet,mert kiprobàltam,2 oràn àt fenntartott 140-es pulzus szàmomra nem volt megterhelö ,3 hete csinàlom...persze ha felesleges,akkor nem kinzom magam...csak szeretem kiprobàlni a dolgokat..és ez az én tapasztalatom...köszönöm a linket

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1629
Fórum profilkép
Timon
(krisztinahajnalka részére, #1625)
2016-03-20 19:10

Szerintem túlságosan elveszel a részletekben :)

Én már sok hónapja edzek (hogy mikor mennyit az hangulatomtól függ, van hogy 20 percet, van hogy 1,5 órát de olyan is van hogy egy hétig sem csinálom mert nem érek rá/nincs kedvem) de folyamatosan megy le heti 20dkg-1,8kg között. (jelenleg -20 kilónál járok)

A kaját vezetem itt, 1100-1400kcal, fehérje 120-140g, zsír és szénhidrát 50-60g körül van tartva átlag négy kajálásra elosztva, nagyrészt (de nem teljesen) a paleolit étrend szerint. (az itt javasolt értékek messze magasabbak de én ezeket tartom)

Nincs éhezés, nincs sóvárgás semmi után, jókat eszem és jól is érzem magam.

Úgy gondolom hogy egyikőnk sem az olimpiára készül, így elég egy rendszeres de nem megterhelő edzés az átlagember számára az egészséges élethez.

Nincs határidő hogy mikorra milyen akarok lenni, ezeket betartom és "amikor odaérek akkor ott leszek" elven nem türelmetlenkedem, látom hogy jó irányba haladok. (sokak szerint már így is teljesen jó vagyok, felesleges tovább fogynom de én nem akarok félmunkát végezni, van még mit leadni)

A kérdésre visszatérve: azt is leírták hogy 75-80%-ban az étrenden múlik a fogyás, a testmozgás csak ráadás.

100%-ban egyetértek a tapasztalataim alapján.

Az utóbbi három hónapban a nejem "az útmutatásaim alapján" szintén leadott jó pár kilót, pedig ő vagy 15 éve rendszeresen konditermi súlyzós edzéseket csinál (és nem a csicsás "cicafitnesszben" játszik a digitális futópadon, hanem a vasakat tologatja az izzadtságszagú srácok között a "pincekondiban") csak hát az étrend volt eddig olyan amilyen:))

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1631
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-20 19:24

köszönöm Timon..

 

értettem

de hàt én màr csak ilyen vagyok...Smiley

tudni akarom,miért,mit csinàl,miböl mi következik,ha nem ugy,akkor miért

érteni akarom!

szüz nap és szüz merkur birtokosaként...nem meglepö

1000/1200 kal...minden nap edzés és ketogén diéta...

vegetàriuskéntSmiley

(eddig csak egy mérlegelést tartottam mert csak havonta teszem...a sikernek örülök,ha elmarad,akkor sem esem kétségbe..mert nem nehézségként vagy valami rossz dologként tekintek rà,amit meg kell tennem)

szàmomra ez egy remek és izgalmas történet,akareterö,lélekerösitö gyakorlat is egyben...nincsen hatàridö...életem végéig tart...nem szenvedés,hanem tanulàs,jàték és nagyon élvezem...

köszönöm szépen a hozzàszolàsod..és mindenkinek kitartàst és derüt kivànok mindehhez és Mindenhez...

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő