Fórum

Ki akarja a fogyását velem elkezdeni: Támogassuk egymást

Fórum profilkép
Engel
2016-02-13 20:56

Sziasztok' Többször belekezdtem már és végig is csináltam több-kevesebb sikerrel egy-egy fogyókúrát. Az igazság az, hogy az elmúlt években azonban semmit de semmit az ég világon nem tettem azért.hogy a felkúszott kilók inkább lefelé menjenek. Most van itt az ideje, hogy elegem lett ebből és szeretenék társakat találni ehhez a nemes és igazán nem könnyű feladathoz. Együtt talán könnyebb.

Az imént kiszámoltam a kalkulátorral a mai napi étkezéseim összértékét, így szembesültem azzal, hogy csak a mai napon közel 1ooo kalóriával ettem többet, annál mint amennyit lehetne ahhoz, hogy fogyjak is. A normáltól is közel 5oo kcal-al több. Szóval ez így nem jó. Holnaptól elkezdem, akinek van kedve csatlakozzon és támogassuk egymást

Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1593
Fórum profilkép
Maki77
2016-03-10 20:36

Jó estét! :)

Bevásárlós napon vagyok túl, ami ilyenkor hosszú sétákat jelent a nagy üzletláncok sorai között. De ma egészen másképpen alakult, mint az elmúlt pár évben. Nem vásároltam össze mindenféle nassolnivalót és az üzletek éttermében sem faltam dugig magam. Figyelve a kalóriára választottam itthonra és az ebédem is egy könnyű étel volt, ami simán belefért a tartani kívánt kalóriaadagomba. Közben sok vizet ittam. Szóval így az estéhez érve megveregetem a vállam és büszke vagyok....

 

Krisztinahajnalka nagyon köszönöm az invitálást. Kedves vagy! Egyelőre nem ígérek semmit, hiszen addig még annyi idő van és annyi minden dolgon kell túl lennem. Előttem áll egy költözés és munka keresés. Ha olyan hosszú útra nem, de egy kisebb túrára szívesen fogok vállalkozni veled. Azt össze fogjuk tudni hozni.

 

Timon! Igen, tényleg el kell döntenie az embernek, hogy mit is akar valójában. Aki hajlamos a hízásra és megtalálja a számára megfelelő étrendet, ha nem is olyan szigorúan, de élete végéig be kellene tartani annak a szabályait. Onnantól kezdve már életmód váltásról beszélünk. És hogy ki miért kezdi el?? Az teljesen mindegy! Az sem, ha azt mondja, hogy jobban akar kinézni, hiszen ez is lehet motiváció, ha elég kitartás és tenniakarás van mögötte. Persze tényleg akkor kezdik az emberek igazán komolyan venni amikor egészségügyi problémájuk van. Én sem vagyok kivétel... sajnos.... De ki kell húznunk a fejünket a homokból és a megszokásoktól megszabadulni. Kicsit színesebbé tenni az életünket és működhet. Ezen felbuzdulva holnap délelőtt elmegyek egy kisebb sétára a határba és csinálok pár tavaszi képet. 

 

Kellemes estét kívánok! Puszika mindenkinek!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1594
Fórum profilkép
IvettScream
2016-03-12 00:08

Szia! Én kedden kezdtem. Igazából 1500 kcal-t kellene bevinnem,hogy fogyjak. Én azonban elhatároztam,hogy inkább csak 1000-et szeretnék MAX bevinni. Így keddtől kb. 700kcal-t viszek be. Figyelembevéve a fehére,zsír és szénhidrát határértékét is! Nagyon boldog vagyok,hogy sikerült mindig alulteljesítenem ezeket! :) Első nap 10 percet tornáztam,második nap 20 percet. Viszont utána akkora fájdalmaim voltak (izomláz),hogy nem tornáztam. Ezzel ellentétben viszont mozogtam.. Lépcsőztem minden nap és kutyasétáltatást is beiktattam egy jó nagy futkározással. :) Nagy segítség,hogy a kutyánk igen nagy mozgásigényű. Viszont ma már ismét fogok tornázni és mellette lépcsőzni is! Az én induló paramétereim: Magasság: 166cm Tömeg: 85kg Mellkas: 102cm Derék: 96cm Csípő: 115cm Comb: 71cm Vádli: 44cm Igazából mindig egy nagyon lusta teremtés voltam sajnos.. Viszont most van motivációm bőven. Ráadásul mindig azt gondoltam,hogy jóval drágább ez az egészséges élet.. Holott jóval olcsóbb!! :) Leírom neked a mai étrendemet :) Reggeli: 1 kispoharas natúr joghurt és 70gramm cukormentes műzli (nem gabonapehely!!!). Ebéd: 100gramm csirkemáj pörkölt és 100gramm tészta. Vacsora: 2dl 1,5-es tej és 3 ek. cappucchino por :) És bőven az 1000 kalória alatt vagyok. :)  De pl. tegnap szülinapot ünnepeltünk. (nem az enyémet) Így a tegnapi étrendem így alakult: reggeli: 2 tükör tojás,2dl tea cukor nélkül. Ebéd: 1 szelet torta. Vacsora: 100gramm brassói aprópecsenye köret nélkül. :) Tehát láthatod,hogy eszem normális ételeket én is.. Csak odafigyelek az adagokra és a kalória,fehérje,zsír,cukor tartalomra. :) Napi 2,2litert iszom,mert nekem annyit kell. Iszom teát édesítővel,vizet,cukormentes szénsavmentes üdítőt. :) Sok sikert a fogyáshoz és kitartás!! :))

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1595
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
(IvettScream részére, #1594)
2016-03-12 10:50

kedves Ivett,

 

a 700 nagyon kevésnek fog bizonyulni...kb 1 hétig még birni fogod,aztàn farkaséhség tör ràd...aztàn ér valami csalodàs,magànéleti nehézség,aztàn aszervezeted stresszelni kezd(mert a nagyon alacsony kaloriàt ugy értékeli ,mintha éhinség lenne)és azt a furcsasàgot tapasztalod,hogy 3 hét utàn megàll a fogyàs,és elkeseredsz,vagy dühös leszel és hagyod a francba az egészet..

nem elkedvenitleni akarlak,csak a sajàt tapasztalatomat osztom meg veled

azt gondolom:1200 cal és sok mozgàs,mindenféle...és alakitsd àt az aprosàgokat is a mindennapjaidban..pl:ne hasznàlj liftet,mozgolépcsöt,ne buszozz,közlekedj bicajjal,kiràndulj,keress magad körül emnereket,akikekkel lehet együtt sportolni vagy beszélgetni a gondjaidrol..és elsösorban gondolkodj el azon,mit potol neked az evés...és nem utolso sorban,szeresd meg magad;nagyon!!!!!!

egy gyakorlott fogyokuràzoSmiley,aki végre sinen vanSmiley  

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1596
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-12 15:13

kedves Mindenki,szeretnék veletek megosztani valami nagyszerü dolgot,ami végül is kapcsolodik a fogyokura/életmodvàltàshoz...

talàn màr irtam,én külföldön élek...egyedül,tàvol a csalàdomtol..Francaiorszàgban(Strasbourgban),mindig is ide vàgytam...de irgalmatlan fàjdalmat érzek néha..egyedüllét,büntudat,szorongàs...éppen tegnap is valami ilysmit éreztem,még jo,hogy minden nem nekemvalo kajàtol megszabadultam...de nagyon nehéz idökre készitettem egy kis ketos csokit,ami àll:kokuszzsirbol,kakaoporbol,édesitöszerböl és egy kis kokuszreszelékböl(na ez utobbi összetevö adja az extràt)100 grammban kb 2 gramm CH van..én ketogén diàtab kezdtem,tehàt ez ide beilleszthetö,nagy vész esetén...és tegnap este igen nagy volt a vész....ma szinte egész napaludtam..aztàn néhàny oràja eszembejutott valami...nagyon szeretem az oceànt és Bretaigne-t..szoval adtam fel egy hirdetést egy cserebere nyaralàsos facebook csoportban...és képzeljétek,5 perc alatt kaptam vàlaszt,egy kliensünk éppen ott lakik,a nagy viz mellett és àtengedi nekem alakàsàt 3 hétre augusztusban!!!!!!mi a magyar gasztronomiàt népszerüsitjük itt Franciaorszàgban,van egy internetes boltunk...pick szalàmi,beigli..rengeteg bor....és az történt,hogy éppen rétest tanultam sütni,aztàn meg persze àrulni is szeretnénk,de hogy biztos legyek abban,jol fogja birni a csomagküldést,néhàny kliensünknek küldtem ajàndékba...és képzeljétek....az a valaki,akinek jo néhàny honappal ezelött rétest küldtem,olvasta a hirdetésem...és meghivot!!!!!!!!!!!na és hogyan jön ide a sport és a fogyokura??????????????van egy fogadàsom a lànyommal;mihelyt a Nagy Viz mellett leszünk bemutatom neki a joga fejenàllàst és megörökitjük egy közös fotoval!!!!!na most aztàn huzok edzeni...sajnos a fenekem lég elég nagy,és ez veszélyezteti a fejenàllàstSmiley....és most annyira,nagon boldog vagyok!!!!!!Smiley

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1597
Fórum profilkép
Timon
(IvettScream részére, #1594)
2016-03-12 21:28

Kedves Ivett.

Azt nem tudom hogy kinek írtad így elnézést hogy beleszólok.

Tudom hogy mindenki ért mindenhez csak sokféleképpen de:

" Így a tegnapi étrendem így alakult: reggeli: 2 tükör tojás,2dl tea cukor nélkül. Ebéd: 1 szelet torta. Vacsora: 100gramm brassói aprópecsenye köret nélkül. :) Tehát láthatod,hogy eszem normális ételeket én is..

Csak odafigyelek az adagokra és a kalória,fehérje,zsír,cukor tartalomra."

 

Biztos vagy benne hogy tudod hogy mit csinálsz?

Mert én elsőre azt kérdezném hogy honnan jött az épp 700 kalória ötlete és azokban amit itt leírtál, szerinted mennyi hasznos tápanyag van?

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1601
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-14 13:39

egy kis motivàcio

hosszu ideig én is a gatni emberek közé tartoztam..na jol van..még mindig elöfordul..de màr felismerem és javitani igyekezem

a stilusa nem az enyém..de jol értettem a mondanivalot..hàtha valakinek éppen ez adja meg a motivàciot ,hogy àtlendüljön

1. rész

"

Valamit vagy csinálj normálisan, vagy inkább bele se kezdj. hányszor hallottam már azt, hogy miért bántom én azokat, akik ugyan lehet hogy lófaszt sem csinálnak, - értsd zsírégető aerobicoznak vagy Zumbáznak – de legalább csinálnak valamit és ez már több mint a semmi.

LÓFASZ.

Ez a véleményem ezekről a „még mindig jobb ha valamit csinálnak, mintha otthon chipsekkel tömnék a pofájukat” típusú mentalitásról. Esküszöm ennél még azokat az embereket is többre tartom, akik legalább maguknak nem habisztiznek egy olyan életet ami valójában nem létezik és bevallottan szarnak az egészbe.

És én ezen a ponton megragadnám az alkalmat hogy feltegyek két kérdést.

Mennyit ér és milyen jövő előtt áll az a kapcsolat, amibe nem teszed bele magad, csak így ímmel- ámmal baszakodtok egymással? Szeretnétek hinni mi, hogy nincsen összefüggés a kettő között, de az élet összefolyását sajnos nem lehet elcseszett magán ideológiákkal meggátolni.

Mennyit ér és milyen egzisztenciális fejlődést vársz a munkahelyeden akkor, ha csak úgy dolgozgatsz, és csak pontosan annyi erőfeszítést teszel, hogy a főnöködnek ne tűnjön fel, hogy valójában mennyire szarsz bele az egészbe?

Most meg kéne dicsérnem ezeket az embereket? Meg kéne simogatnom az okos fejüket, hogy csak annyi erőfeszítésre hajlandóak, ami éppenséggel ahhoz elég, hogy a szar ne lepje el a fejét és kapjon még levegőt? A 3 hónapos kiskutyát szokták megdicsérni azért mert nem a szőnyegre szarik ami ugyan lehet hogy ugyanúgy a fejlődés jeleit mutatja mint te amikor a semmit tevésből lemész egyet edzegetni, de azért én ezért a teljesítményért még nem vennék repülőjegyet Stockholmba, hogy hátha ezért Nobel díjra jelölnek majd benneteket.

Szóval vannak ezek a gatni és getni emberek, akik olyan erőszeretettel élik az életüket ezen ragozási formák birtoklásával.

Lemegy edzeGETNI egy héten 2x valami eszelősen fasz edzésformának csúfolt semmire, amit általában zsírégető edzésekkel szokták felcímkézni azok a bohóc edzők, akiknek van annyi bőr a pofájukon, hogy amikor a tükörbe néznek, ne hányják le magukat konzekvensen.

De persze a getni emberek nem állnak meg itt, hiszen a habiszti életük nem lehet teljes a gatni életforma nélkül, mert bizony a getni emberek nem csak edzegetnek, hanem bizony diétázGATNAK is.

Tudjátok ez az az embertípus, aki hatalmasakat élvez magára már attól is, ha napjában egyszer nem bassza tele a salátáját sima majonézzel, hanem csak light-tal, és persze már 6 után nem eszik, mert a getni emberek már csak olyanok, hogy 6 után nem esznek.

De miért is ennének, hiszen az elmúlt 20 évben amióta diétázgatnak már eddig is ragyogóan bevált. Nem baj, ha 20 éve nincs eredménye annak amit csinál, de ő hisz benne kérem. Őt nem lehet meggyőzni holmi napi ötszöri étkezésekkel, meg fehérje turmixok ivásával, mert attól izmos lesz ugye, és ő nem akar izmos lenni. Izmos az nem akar lenni meg nagy darab, de hát bazmeg.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1602
Fórum profilkép
krisztinahajnalka
2016-03-14 13:40

2.rész

 Most is nagydarab vagy az isten verjen már meg.

A gatni ember mindig résen van, őt nem lehet csak úgy átbaszni. A gatni ember címkéket olvas és tájékozott. A gatni ember bizony címkéket olvas és ha azt látja, hogy valami zsírszegény akkor azt megveszi. Picsába a cukor tartalmával, azt nem nézzük, mert csak a zsírszegénység a fontos meg a light. A gatni nőnek a light szó a csomagoláson nagyon fontos főleg ha mascarpone meg majonéz.

A gatni ember naprakész a Kiskegyed diétás rovatából, a Blikk Fitt legújabb cikkeiből, ő tudja mitől tud majd 15 nap alatt 22 kilót fogyni éhezés nélkül. Fogja a faszom sanyargatni magát a csirke rizs kombókkal, ő annál okosabb. Majd tol egy fasza lé böjt kúrát előtte, mert a gatni ember minden diétát lé böjt kúrával kezd, hiszen méregteleníteni kell a szervezetet és az NLC Cafe fórumon is ezt olvasta, márpedig ott nagyon tudják a lányok hogy mit kell és hogyan. Sok okos, évek óta kövér nő oszt meg egymással faszábbnál faszább diétás tanácsokat és persze ribancoznak le mindenkit, aki 65 kiló alatt van.

A gatni nőnél senki sem tudja jobban hogy azok a nők, akik 65 kiló alatt vannak minimum ribancok, de inkább hatalmas kurvák, akik lehet hogy soványak, de biztosan boldogtalanok is a sok éhezés miatt. Ja hogy ő is évek óta éhez. De az nem ugyanaz, mert ő ezt legalább kövéren teszi mindezt és mint tudjuk csak a kutyák játszanak csontokkal. A nagy mellett említtettem már? Ja igen. Csak hát ez ugye akkora hatalmas adu ász a kezükben, mint a szar. A gatni nőkben az a jó hogy nagy mellük van ez tény, és mindjárt három sorban.

Ajh ezek a csodálatos diétázgató és edzegető nők. Mihez kezdene nélkületek az a sok balfaszadék aerobic edző a konditermekben és azok a csibész vállalkozók, akik betekercselnek titeket és rátok kapcsolják az infra lámpákat és már megy is a faszántos zsírégetés.

Ti soha ne legyetek gatni és getni emberek. Nem csak azért mert nagyon szomorú jelenség, hanem mert kívülről borzalmasan hülyének néztek ki. De ha azok is lesztek, vagy már azok vagytok vigasztaljon az a tudat, hogy legalább nem vagytok izmosak."

 

a szöveg egy facebook oldalrol valo

https://www.facebook.com/lifetiltblog/?fref=nf

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1603
Fórum profilkép
Mela345
(Timon részére, #1590)
2016-03-14 15:38

Helyes csak így tovább:D

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1605
Fórum profilkép
Mela345
2016-03-14 15:50

Sziasztok!

Én 6hete kezdtem el ezt a fajta fogyókúrát,én is nagyon sokmindennel próbálkoztam már,de úgy látom ez vált be a legjobban.

Szeretném megköszönni Timonnak,hogy segített elindulni,és a mai napig támogat,bármilyen kérdéssel fordulhatok hozzá,és bízott bennem,hogy sikerülni fog:)

Most tartok -6,3kg-nál!

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#1606
Fórum profilkép
Beu78
2016-03-15 15:26

Sziasztok! Én holnap kezdem a fogyókurát....már sokszor probálkoztam több kevesebb sikerrel. Viszont az utobbi időben csak kudarcok értek ezért ugy gondoltam megprobálom veletek.. Bízom benne hogy most sikerűlni fog.. :-)

Hozzászólás
Sorrend időben növekvő